سرپرست سازمان اورژانس كشور خبر داد

تشكیل اورژانس بانوان بزودی، ورود 700 آمبولانس به ناوگان اورژانس

تشكیل اورژانس بانوان بزودی، ورود 700 آمبولانس به ناوگان اورژانس خشكشوئی آنلاین: سرپرست سازمان اورژانس كشور از ورود 700 دستگاه آمبولانس به ناوگان زمینی اورژانس طی یك ماه آینده اطلاع داد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، پیرحسین كولیوند امروز و در آستانه روز اورژانس در پیش خطبه نماز جمعه تهران با اشاره به اینكه اورژانس «پیش بیمارستانی» در سال ۵۴ چهارمین اورژانس دنیا بوده است، اظهار داشت: این اورژانس با چهار پایگاه فعالیت خویش را در تهران آغاز كرد و تا به امروز با بركات جمهوری اسلامی توسعه و پیشرفت پیدا كرده است. سال قبل با كمك وزیر بهداشت و تصویب مجلس شورای اسلامی، مركز «فوریت های پزشكی»، به سازمان اورژانس تبدیل شد و امروز با بیش از ۲۸۰۰ پایگاه زمینی، ۳۹۰۰۰ پایگاه هوایی، و ۲۷۰ موتورآمبولانس و ۶۵ اتوبوس آمبولانس مشغول فعالیت است.

وی با اشاره به اینكه در مجموع ۴۸۰۰ دستگاه آمبولانس در كشور مشغول فعالیت هستند، اظهار نمود: در دو سال قبل 2400 دستگاه آمبولانس به ناوگان زمینی این سازمان اضافه شده است و 700 دستگاه دیگر هم ظرف یك ماه آینده به این ناوگان افزوده خواهد شد.

سرپرست سازمان اورژانس كشور با اشاره به طرح تحول سلامت و افزودن ۳۹ اورژانس هوایی با عنایت وزیر بهداشت به این بخش، خاطرنشان كرد: اورژانس هوایی تابحال بالغ بر ۲۲ هزار مصدوم را جابه جا كرده است. همینطور ۶۵ درصد مصدومان به شكل مستقیم به اتاق عمل اعزام شدند. مركز فوریت های پزشكی در مواقع بحران و بلایا با روحیه جهادی و نشاط سازمانی به عرضه خدمت می پردازند كه این رویه در همه كاركنان این سازمان وجود دارد.

كولیوند با با بیان انیكه در روزهای محرم و صفر، اربعین، نوروز، طرح های زمستانی، چهارشنبه آخر سال و... خدمات ویژه ای از جانب اورژانس كشور عرضه می شود، توضیح داد: با كمك مساجد، مدارس، دانشگاه ها و... در چهارشنبه آخر سال شاهد كاهش ۳۰ تا ۳۵ درصدی مصدومین بوده ایم. در حادثه های اخیر مثل پلاسكو، معدن یورت و زلزله كرمانشاه یكی از دستگاه هایی كه خوش درخشید، اورژانس بود بعنوان مثال در جریان زلزله كرمانشاه اورژانس توانست هفت ركورد را به ثبت برساند.

وی افزود: همچون این موارد رسیدگی به ۷۳۵۰ مصدوم بوده است كه در كمتر از ۹ ساعت در تاریكی مطلق و مشكلات ارتباطات هوایی صورت گرفت و مصدومان به مراكز اورژانس كرمانشاه، تهران، البرز و همدان اعزام شدند. شش بیمارستان هم در زمان زلزله كرمانشاه در كمتر از ۱۵ ساعت راه اندازی شدند كه شامل بخش های اتاق عمل، رادیولوژی و... بودند. ۱۹۸۰ عمل جراحی در كمتر از سه روز در جریان زلزله كرمانشاه انجام شد و به كمبود دارو، تجهیزات و خون و فرآورده های خونی برنخوردیم ضمن اینكه تعداد قابل توجهی پیوند اعضا هم در جریان این خدمات انجام شد.

كولیوند با اشاره به دو اقدام مهم اورژانس كشور در مورد سكته قلبی و مغزی، توضیح داد: در مورد سكته های قلبی در صورتیكه كمتر از ۹۰ دقیقه پس از سكته بیمار به مراكز درمانی فرستاده شود، بدون هیچ عارضه ای درمان خواهد شد. بنابراین با شركت های داخلی در مورد دستگاه نوار قلب داخلی و تجهیز دستگاه های امدادی به این دستگاه ها هماهنگی انجام دادیم. به طوریكه اگر كسی نیاز به چنین خدماتی داشته باشد بلافاصله اورژانس با حضور در محل و گرفتن نوار قلب سریعاً این نوار قلب را در اختیار متخصصان قرار می دهد تا در صورت نیاز به بیمارستان و اتاق عمل اعزام شود.

سرپرست اورژانس كشور با اشاره به اینكه مراحل پذیرش اورژانس در بیمارستان ها حذف شده و بیماران بلافاصله به اتاق عمل برای انجام عمل آنژیو و سایر خدمات مورد نیاز در مورد سكته قلبی فرستاده می شوند، در مورد سكته حاد مغزی هم اظهار داشت: در صورتیكه به این بیماران در كمتر از ۳ ساعت رسیدگی شود بیمار بدون هیچ گونه عارضه بعدی و فلجی، تنها با انجام یك تزریق مرخص خواهند شد.

كولیوند به بحث آموزش هم اشاره نمود و اظهار داشت: در زمانی مثل چهارشنبه آخر سال این آموزش ها می تواند در كاهش صدمه ها و حوادث كمك كنند. در این مورد آموزش هایی به طلاب، دانشجویان، دانش آموزان، رانندگان، نیروی انتظامی و... عرضه شده است كه به حفظ جان افراد و كاهش صدمه و كمك خواهد نمود.

سرپرست سازمان اروژانس كشور در ادامه اظهار نمود: با عنایت به اینكه نیمی از جمعیت را زنان تشكیل می دهند در نظر داریم تا اورژانس ویژه بانوان را بزودی احداث نماییم تا به این قشر خدمات ویژه عرضه شود. همینطور با متروی تهران هم همكاری هایی صورت خواهد گرفت تا از رمپ ویژه برای انتقال به مراكز تروما استفاده گردد. در تهران همینطور اورژانس هوایی با همكاری قرارگاه ثارالله و نیروی انتظامی تقویت خواهد شد.

كولیوند در انتها تصریح كرد: امروزه اورژانس با ۱۷ هزار پرسنل جهادی و انقلابی در كشور مشغول فعالیت است.
1397/06/23
16:16:44
5.0 / 5
4619
تگهای خبر: اتو , اتوبوس , بهداشت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین