نام كدام كشورها در جهان تابحال تغییر كرده است؟

نام كدام كشورها در جهان تابحال تغییر كرده است؟ خشكشوئی آنلاین نام كدام كشورها در جهان تابحال تغییر كرده است؟


به نقل از وبسایت آی ویتنس نیوز، خیلی از كشورها برای مستقل شدن از سلطه استعمارگران نام خویش را تغییر می دهند. بعنوان مثال، بنگلادش (با نام سابق پاكستان شرقی)، بوتسوانا (بچوانلند)، غنا (ساحل طلا)، اندونزی (هند شرقی هلند)، مالاوی (نیاسالند) و زیمبابوه (رودزیا) در این گروه قرار دارند. فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در دهه 1990 سبب تولید تغییراتی در اسامی برخی جمهوری های آن شد كه امروزه مستقل شده اند. همچون آنها می توان به بلاروس و اوكراین اشاره نمود كه در دهه 1990 تحت عنوان چكسلواكی و یوگسلاوی شناخته می شدند. وبسایت آی ویتنس نیوز لیستی از دیگر كشورهایی كه در طول تاریخ نام خویش را تغییر داده اند، منتشر نمود. تغییر نام سوازیلند به «اسواتینی»:
50 سال بعد از استقلال سوازیلند -كشوری در جنوب آفریقا-- از انگلیس، پادشاه مسواتی سوم در آوریل سال 2018 اعلام نمود می خواهد نام كشور سوازیلند را به «اسواتینی» به معنای «سرزمین سوازی ها» تغییر دهد. تغییر نام زئیر به «جمهوری دموكراتیك كنگو»:
زئیر نام قدیم كشوری در آفریقای مركزی بود. این كشور بعد از آنكه در سال 1960 از بلژیك مستقل شد، نام آن به «جمهوری كنگو» كه همان نام كشور همسایه اش بود، تغییر نمود. برای تشخیص این دو كشور از نام پایتخت های آنها كه كینشاسا و برازاویل بود استفاده می شد. چند سال بعد نام آن به «جمهوری دموكراتیك كنگو» تغییر نمود. تغییر نام برمه به «میانمار»:
این كشور در آسیای شرقی در گذشته مستعمره انگلیس بود. در سال 1989 دولت برمه نام آن را به «جمهوری اتحادیه میانمار» تغییر داد تا گذشته آن به فراموشی سپرده گردد. تغییر نام آپر ولتا به «بوركینافاسو»:
بوركینافاسو -در غرب آفریقا--در گذشته مستعمره فرانسه بود و در سال 1958 از فرانسه مستقل شد. تا سالیان سال نام این كشور با «آپر ولتا» شناخته می شد؛ اما در سال 1984 به بوركینافاسو تغییر نمود. بوركینافاسو به معنای «سرزمین مردان درست» است. تغییر نام كمپوچیای دمكراتیك به «كامبوج»:
كامبوج -كشوری در جنوب شرق آسیا-- تا سالیان سال تحت استعمار فرانسه قرار داشت. این كشور در سال 1979 نام خویش را از «جمهوری خمر» به «كمپوچیای دمكراتیك» تغییر داد. در سال 1989 با به سلطنت رسیدن «نوردوم سیهانوك»، پادشاه پیشین این كشور، نام كمپوچیای دمكراتیك به كامبوج تغییر نمود. تغییر نام داهومی به «بنین»:
این كشور كه در غرب آفریقا قرار دارد 15 سال بعد از آنكه از فرانسه مستقل شد، نام خویش را در سال 1975 به جمهوری بنین تغییر داد. نام بنین از نام خلیج بنین گرفته شده است. 2323

1397/07/08
10:36:49
5.0 / 5
5241
تگهای خبر: تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین