خزانه دار شورای شهر تهران:

60 درصد از بودجه تیر و مرداد شهرداری تهران صرف مصارف هزینه ای شده است

60 درصد از بودجه تیر و مرداد شهرداری تهران صرف مصارف هزینه ای شده است خشكشوئی آنلاین: خزانه دار شورای شهر تهران از صرف بودجه 60 درصدی در تیر و مرداد ماه سال جاری برای مصارف هزینه ای شهرداری تهران اطلاع داد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سیدحسن رسولی در نود و یكمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در عرضه گزارش حساب درآمد و هزینه تیر و مرداد ماه سال جاری اظهار داشت: 60 درصد كل مصارف شهرداری در تیر و مرداد ماه سال جاری صرف مصارف هزینه ای كه عموما به نگه داشت شهر، حقوق و دستمزد و هزینه های اجتناب ناپذیر شهرداری است اختصاص پیدا كرده است.

وی اضافه كرد: شهرداری تهران برپایه بودجه مصوب شورا موظف بوده است در برش عملكردی منتهی به مرداد ماه خود نسبت به تامین منابع در ثبت 72 هزار و 622 میلیارد ریال اقدام و به همین میزان، مصارف خویش را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار كند.

رسولی افزود: شهرداری توانسته با تحقق 77 درصدی منابع مبلغ 56 هزار و 359 میلیارد ریال را تحصیل كند و با ثبت تنها 15 درصد مصارف خود مبلغ 10 هزار و 305 میلیارد ریال هزینه ثبت شده در دفاتر حسابداری را بعنوان گزارش هزینه تا آخر مرداد ماه عرضه كند.

وی تصریح كرد: تحقق 77 درصد دریافت ها مبین آن است كه شهرداری با 23 درصد كسری عملكرد در تامین منابع مواجه می باشد و ثبت میزان 15 درصد مصارف مبین فاصله زمانی در نحوه ثبت رویدادهای مالی شهرداری است.

خزانه دار شورای شهر تهران در بخش عملكرد منابع در تیر و مرداد ماه سال جاری اظهار داشت: مازاد عملكرد 6 هزار و 59 میلیارد ریال نسبت به بودجه مصوب بوده است كه عمده این عملكرد مربوط به بخش واگذاری دارایی های سرمایه ای است. در حالیكه شهردای مكلف به تامین 43 درصد منابع از این محل بوده است، ما شاهدیم توانسته است مبلغ 23 هزار و 891 میلیارد ریال یعنی 68 درصد از منابع خویش را در دو ماه تیر و مرداد از این محل تامین كند.

وی در بخش درآمدها در تیر و مرداد اظهار داشت: در این دو ماه شاهد عملكرد 10 هزار و 491 میلیارد ریالی در مجموع دو ماه هستیم كه نسبت به مصوب شورا با كسری عملكرد 23 درصدی در این بخش مواجه هستیم. در حقیقت نوسانات اقتصادی، این بخش از منابع شهرداری را هم دستخوش تغییر كرده است.

به گفته خزانه دار شورای شهر تهران در بخش منابع حاصل از دارایی های مالی شاهد كسری عملكرد 74 درصدی در تامین منابع ناشی از استقراض مبتنی بر وام و سایر شیوه های تامین مالی به مبلغ 726 میلیارد ریالی در دو ماه تیر و مرداد هستیم. ازاین رو در این دو ماه منابع حاصل از دارایی های مالی به جای آنكه سهم 10 درصدی از منابع این دو ماه را طبق مصوبه شورا به خود اختصاص دهند سهمی نزدیك به 2 درصد از منابع دو ماه را به خود اختصاص داده اند.

خزانه دار شورای شهر تهران در تفسیر عملكرد هزینه اظهار داشت: در بخش عملكرد مصارف در تیر و مرداد ماه سال جاری با كسری عملكردی 30 هزار و 405 میلیارد ریالی یعنی 77 درصد نسبت به بودجه مصوب مواجه بوده ایم كه عمده این كسری عملكرد مربوط به بخش تملك دارایی های سرمایه ای بوده است. در دو ماه تیر و مرداد ماه شاهدیم مبلغ 2 هزار و 14 میلیارد ریال معادل 34 درصد از مصارف دو ماه را در بخش تملك های سرمایه ای هزینه كرده ایم.

وی افزود: در بخش مصارف هزینه ای كه عموما به نگه داشت شهر حقوق و دستمزد و هزینه های اجتناب ناپذیر اختصاص دارد شاهد عملكرد 60 درصدی كل مصارف شهرداری هستیم.

رسولی با اشاره به اینكه بدون شك تغییرات و تحولات اقتصادی بر عملكرد مالی شهرداری تهران تاثیرات مستقیم و غیر قابل انكاری دارد اضافه كرد: این تغییرات شهرداری را با چالش تامین منابع مالی برای اداره هزینه های نگه داشت و توسعه شهر مواجه خواهد نمود. طبیعی است كه منظور مدیریت اثرات این چالش ها از جانب شهرداری تهران در تعامل و همراهی با شورای اسلامی شهر تهران تدابیر و راهكارهای مناسبی در مدیریت هزینه ها و كوشش برای كاهش هزینه های غیر ضروری تبیین و ملاك عمل قرار گیرند.1397/07/10
13:54:27
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , توسعه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین