توضیحات مدیركل تعزیرات استان ایلام درباره ازدحام زائرین در پایانه مهران و نرخ كرایه

توضیحات مدیركل تعزیرات استان ایلام درباره ازدحام زائرین در پایانه مهران و نرخ كرایه خشكشوئی آنلاین: مدیركل تعزیرات استان ایلام اظهار داشت: هم اكنون ازدحام زائرین در پایانه مهران كاهش یافته و كمبود برطرف شده و كرایه روند كاهشی پیدا كرده و هم اكنون توافقی بین زائرین و رانندگان اتوبوس انجام می گردد.نعمت الله بیرانوند در گفت وگو با ایسنا، در مورد گشت مشترك روز گذشته سازمان تعزیرات در مهران و نظارت بر بازگشت زائرین اربعین در این استان اظهار نمود: گشت های مشترك تعزیرات حكومتی استان ایلام از سه روز پیش به صورت شبانه روزی در پایانه اصلی بازگشت زوار كه پایانه "بركت" مهران است دایر شده و به صورت كاملاً شبانه روزی در آنجا مستقر هستیم.

وی اضافه كرد: بیشترین مشكل مطرح در این خصوص، مشكل ازدحام بیش از اندازه زوار بود چون زواری كه مقصد برگشت آنها مرزهای شلمچه و چزابه تعین شده بود به علت نزدیك بودن مرز مهران از مبدأ كربلا و نجف سوار نخستین ماشین هایی كه مقصدشان مهران بود شدند و همه به پایانه بركت رجوع كردند. این اقدام حتی از جانب زوار استان هایی كه برای آنها طبق تقسیم بندی ستاد اربعین و سازمان حمل و نقل پایانه ها مرز مهران پیش بینی نشده صورت گرفت كه به این دلیل با حجم زیادی از مسافر در پایانه بركت مواجه شدیم.

مدیركل تعزیرات استان ایلام تصریح كرد: در این ارتباط اتوبوس ها را از سراسر كشور فراخوان كردیم كه طبیعتاً رسیدن اتوبوس ها به پایانه و سوار كردن مسافران مقداری زمان برد و این مسأله باعث تولید ازدحام مسافران شد.

وی اضافه كرد: مسئولین ستاد اربعین و استاندار ایلام بارها به زوار اطلاع رسانی كرده بودند كه به مرزی كه برای آنها تصویب شده برگردند.

بیرانوند در مورد دلیل افزایش قیمت كرایه بازگشت اتوبوس ها اظهار نمود: با عنایت به آخرین نظارت طی چند ساعت گذشته در داخل پایانه ها و در طول پلیس راه های مسیر، ما به اتوبوس ها و مسافرین رجوع كردیم و از آنها سوال كردیم كه اعلام نمودند افزایش قیمتی كه بتوان گفت افزایش سرسام آور یا اختلاف فاحشی باشد وجود نداشت.

وی اضافه كرد: به صورت مثال در مسیری كه قیمت آن ۹۶ هزارتومان با اتوبوس معمولی از مهران به تهران بوده شاید مسافران با توافق ۱۰۰ هزار تومان پرداخت كرده باشند كه این اختلاف ۴۰۰۰ تومان است كه این مسأله هم برای حركت سریع تر اتوبوس ها بوده است و اختلاف قیمتی در حد دو، سه برابر غیرمعمول و غیرمنطقی وجود نداشت.

مدیركل تعزیرات استان ایلام با اشاره به اینكه دو مطلب اصلی این اختلاف ها را حادث می كرد، توضیح داد: یك مسأله این است كه به خاطر اینكه اتوبوس هایی كه می آیند مسافران را برگردانند بر مبنای "مصوبات قانونی" دوسر كرایه را از مسافر دریافت می كنند یعنی اگر اتوبوسی كه به صورت مثال از اردبیل فرخوان شده، چون مسافری ندارد و خالی به سمت مهران می آید كه زائر را از مهران ببرد، كرایه دوسر دریافت می كند كه این مسأله طبق مصوبه ستاد اربعین و سازمان پایانه ها است.

بیرانوند افزود: حال برخی از زوار كه با این مسأله مواجه می شوند در صورتیكه این مورد قبل از این اطلاع رسانی هم شده، سوال می كنند كه چرا با كرایه ۱۰۰ هزار تومان آمده اند و حال باید كرایه ۱۸۰ هزار تومان پرداخت كنند.

وی دلیل دیگر برخی تنوع قیمت را ناآگاهی مسافر از این جهت دانست كه سه نوع اتوبوس وجود دارد و اظهار داشت: هم اكنون اتوبوس معمولی، وی آی پی ۲۵ نفره و اتوبوس وی آی پی ۳۲ نفره هستند كه بر این اساس سه قیمت ۹۶، ۱۶۰ و ۱۳۰ هزار تومان اعلام می گردد كه زائرین احساس می كنند كه سه گانگی در قیمت وجود دارد، اما این مسأله بر مبنای تفاوت نرخ هر یك از نوع این اتوبوس هاست.

مدیركل تعزیرات حكومتی استان ایلام اعلام نمود: گشت های سازمان تعزیرات حكومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان راهداری و حمل و نقل و پایانه ها تا برگشت آخرین زائر در خود پایانه، خروجی مهران و سطح شهر پراكنده و مستقر هستند و بر امر برگشت و رعایت نرخ های قانونی نظارت می كنند.

بیرانوند اضافه كرد: سه روز در شهر مهران مستقر بودیم و گشت ها را نظارت می كردیم كه افزایش قیمت فاحشی نداشتیم.

وی اظهار داشت: در آخرین خبر كه مربوط به دو ساعت قبل می باشد ازدحام زائرین در پایانه كاهش یافته و كمبود برطرف شده و اتفاقاً كرایه امروز و در این ساعت روند كاهشی پیدا كرده و هم اكنون توافق بین زائرین و رانندگان اتوبوس انجام می گردد كه این روند به سمت كاهشی حركت می كند.

بیرانوند در انتها اظهار داشت: طی دو شب گذشته ازدحام وجود داشت كه این ازدحام كمبودی را از حیث اتوبوس به وجود آورد و بر این اساس ستاد اربعین استان سریعاً شرایط اسكان از قبیل مواد غذایی و گرمایشی را برای زائرین فراهم نمود تا اتوبوس هایی كه از ۳۰ استان فراخوان شده بودند رسیده و وارد پایانه شوند.
1397/08/10
01:07:09
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: اتو , اتوبوس , پلیس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین