رئیس كمیته اقتصاد شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت تشكیل شورای عالی پسماند در شهرداری تهران

ضرورت تشكیل شورای عالی پسماند در شهرداری تهران خشكشوئی آنلاین: رئیس كمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت تشكیل شورای عالی پسماند در شهرداری تهران تاكید نمود.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محمود میرلوحی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذكری اظهار داشت: روز ۱۳ آبان كه روز مبارزه با استكبار است به نظر می رسد كه امسال شرایطی فراهم شده كه استكبار حاصل از اتحاد شوم آمریكا، اسرائیل و ریاض است می توان بیشتر از پیش حس كرد. این روز را به دانش آموزان عزیز هم تبریك می گویم.
ایشان در ادامه به مبحث معضلات حوزه پسماند در شهر تهران اشاره نمود و اضافه كرد: در دیداری كه به همراه اعضای كمیسیون برنامه و بودجه از محل آراد كوه داشتم ضرورت تولید شورای عالی پسماند در شهرداری تهران را بیشتر از هر امر دیگری ضروری دیدم.
عضو شورای شهر تهران اضافه كرد: ضرورت تولید این شورا در سطح كلان هم ضروری می باشد اما در خود شهرداری تهران یك لزوم اجتناب ناپذیر است. متاسفانه تابحال حمایتی از جانب شهرداری تهران دیده نشده كه با تمام ساختار و امكاناتش در حوزه پسماند وارد شود. این در شرایطی است كه ما سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه كود ۱۴ هزار هكتار فضای سبز را پرداخت می نماییم و ۷۰۰ میلیارد تومان یارانه پسماند می دهیم و ساختارهای مدیریت مشاركت های مردمی و مدیركل فضای سبز هم داریم اما استفاده ای كه در این حوزه باید از این ساختارها صورت گیرد متاسفانه تابحال انجام نشده است.
این عضو شورای شهر تهران تصریح كرد: هم اكنون روزی ۹۰۰۰ تن پسماند و ۴۵ هزار تن نخاله در تهران تولید می شود؛ در حالیكه سرانه استاندارد جهانی یك سوم یا نصف این مقدار است بنابراین باید ابتدا در خود سازمان شهرداری این كار صورت گیرد. این مساله باید فراتر از یك حوزه و معاونت و سازمان دیده شود و می توان معاونت فرهنگی و معاونت خدمات شهری را در این مورد دخیل كرد.1397/08/13
12:24:16
5.0 / 5
4715
تگهای خبر: آب , استاندارد , اقتصاد , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین