توانمندسازی زنان اندونزی در رانندگی

توانمندسازی زنان اندونزی در رانندگی خشكشوئی آنلاین: خیلی از زنان اندونزی در رانندگی دچار مشكل هستند. بدین منظور در اواخر سال ۲۰۱۶، كوئینزریدز ( Queenrides ) كه یك پلت فرم آفلاین و یا آنلاین است و هدف آن توانمندسازی زنان و ایمنی در رانندگی است با ۲۰۰ هزار عضو به وجود آمد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز، در این سایت، علاوه بر خواندن مقالات در مورد شیوه زندگی و مدیریت مالی، اعضا قادرند از كارگاه های موضوعی مانند بهداشت و برنامه ریزی خانواده استفاده كنند، اما مهم ترین هدف این سایت، تامین ایمنی زنان در جاده است.

به گزارش وزارت حمل و نقل این كشور، تلفات جاده ای در اندونزی بالا است و در سال قبل ۱۶۲ هزار مرگ جاده ای و در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۳۶ هزار مرگ رخ داده است.

به علت اینكه این كشور رشد شهری سریعی دارد، خیلی از افراد وسایل نقلیه خریداری می كنند، اما جاده ها هنوز با این تعداد خودرو سازگار نیستند.

در این میان، خطرات جاده ای بخصوص برای زنان بیشتر است، چونكه با تغیر نگرش های اجتماعی خیلی از زنان شاغل بوده و مجبور به عبور و مرور در جاده هستند. البته هنوز تعداد كمی از زنان دارای گواهینامه رانندگی هستند و این سایت كمك بزرگی به زنان اندونزی در آموزش رانندگی و كسب گواهینامه رانندگی هم دارد.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام نموده كه كشورهای كم درآمد دارای مرگ ومیر جاده ای بیشتر از دو برابر كشورهای با درآمد بالا هستند و اندونزی هم دارای رقم بالایی در تلفات جاده ای است كه بدین منظور این سایت با كمك وزارت حمل و نقل و پلیس راهنمایی اندونزی آموزش های ویژه ای در مورد رانندگی ایمن در جاده ها عرضه می دهد.

بوتی سیدیاتی، مدیر حمل و نقل زمینی اندونزی اظهار داشت: با افزایش تعداد رانندگان زن، وزارت حمل و نقل اندونزی تلاش های خویش را برای كاهش تصادفات در رابطه با زنان با مشاركت شركای خارجی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: این سایت آموزش های مفیدی در حوزه رانندگی عرضه می دهد و زنان نقش اصلی در این آموزش ها دارند و قادرند به فرزندان، خانواده هایشان و دیگران، موارد ضروری در رانندگی ایمن را آموزش دهند. البته این سایت، آموزش ها و كلاس های مختلفی در مورد برنامه ریزی خانواده و راهبردهای آموزش كودكان و نوجوانان هم دارد.

كوئینزریدز با سازمان های دیگر برای عرضه اطلاعات در مورد مسائل مربوط به حقوق بانوان هم همكاری دارد و بعنوان مثال زنان در مورد موضوعات مالی هم می توانند از بانك Mandiri مشاوره مالی دریافت نمایند.

موسس این سایت اظهار داشت: هدف این موسسه جذب پنج میلیون عضو در طول سه سال آینده است و بزرگترین پلت فرم توانمندسازی زنان در آسیای جنوب شرقی خواهد بود.

1397/08/19
15:02:47
5.0 / 5
5071
تگهای خبر: بهداشت , پلیس , تصادف , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین