در گزیده اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید:

بروید برای آخرتتان كار كنید

بروید برای آخرتتان كار كنید خشكشوئی آنلاین بروید برای آخرتتان كار كنید


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی امروز شنبه بیشتر از 50 خبر منتشر نموده است كه در ادامه به مهم ترین این خبرها اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر خبر می توانید به متن آن دسترسی پیدا كنید.

واكنش حناچی به برخی شبهات درباره بستگانش: كسی را در قبر كسی دیگر نمی خوابانند
شهردار تهران به برخی اخبار و شبهات مطرح شده، درباره وابستگی های سیاسی برخی بستگانش، واكنش نشان داد.
پیروز حناچی در حاشیه مراسم ختم والده سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش كه آیا عضویت برخی نزدیكانش در بعضی گروه های مخالف و معاند نظام صحت دارد یا خیر؟ اظهار داشت: « كسی را در قبر كسی دیگر نمی خوابانند. شما هم بروید برای آخرتتان كار كنید!»


جزئیات "لغو" احتمالی طرح «زوج و فرد» در تهران
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد در سال آینده را تشریح نمود.
محسن پورسیدآقایی در گفت وگو با ایسنا، در مورد جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد در تهران از سال آینده اظهار داشت: بر طبق تصمیم شورای ترافیك تهران و شورای شهر تهران قرار براین بود كه در صورت موفقیت آمیز بودن طرح ترافیك، این طرح به محدوده زوج و فرد باز تسری یابد.
وی با اشاره به اینكه مطالعات نشان داده است طرح زوج و فرد، طرح اشتباهی بوده كه در بلندمدت نه تنها آلودگی هوا را كاهش نداده است، بلكه سبب شده مردم به سمت خرید خودوری ارزان قیمت اما پلاك مخالف گرایش پیدا كنند و این امر سبب افزایش آلودگی هوا شود، اظهار نمود: تحقیقات نشان می دهد كه برای كاهش آلودگی هوا لازم است كه طرح زوج و فرد ملغی شود.


جزئیات برنامه ژنتیك اجتماعی وزارت بهداشت و غربالگری ۲۲ بیماری ارثی
رییس اداره ژنتیك وزارت بهداشت ضمن تشریح برنامه ژنتیك اجتماعی این وزارتخانه، از هدف گذاری انجام شده برای غربالگری بیماری های شایع و همین طور نادر ژنتیكی و ارثی آگاهی داد.
وی با اشاره به اینكه مطالعات نشان داده است طرح زوج و فرد، طرح اشتباهی بوده كه در بلندمدت نه تنها آلودگی هوا را كاهش نداده است، بلكه سبب شده مردم به سمت خرید خودوری ارزان قیمت اما پلاك مخالف گرایش پیدا كنند و این امر سبب افزایش آلودگی هوا شود، اظهار نمود: تحقیقات نشان می دهد كه برای كاهش آلودگی هوا لازم است كه طرح زوج و فرد ملغی شود.


نقش "سند فرهنگ سلامت" در پیشگیری و افزایش سلامت جامعه
وزیر بهداشت با اشاره به تدوین سند فرهنگ سلامت اظهار داشت: كار فرهنگی در حوزه سلامت سنگین و كم بازده است و باید بیشتر از پیش در این حوزه اقدام نماییم.
وی ادامه داد: قبل از این جلسه در جلسه شورای عالی بیمه بودم كه باید هنگام بیمار شدن از مردم حمایت كند و طبعا این جلسه بسیار پر چالش شد، چونكه تقاضاها گوناگون و متكثر بود، اما منابع محدود است. راه احداث تعادل در این میان، پیشگیری است. سند فرهنگ سلامت و شورای فرهنگ عمومی می تواند كمك زیادی در حوزه پیشگیری داشته باشد تا مردم خودشان مراقب سلامتی خود باشند. هر چند كه خیلی از راهكارها مورد پذیرش قرار نمی گیرد، اما بالاخره امیدواریم كه به درصدی از آنها هم كه توجه می شود، موثر باشند.


عوارض «زلزله» بر وضعیت روحی و روانی كودكان
عضو هیات مدیره انجمن پشتیبانی از حقوق كودكان نسبت به آثار و عوارض زلزله بر وضعیت روحی و روانی كودكان آگهی داد و اظهار داشت: اگر مداخلات روانی به موقع و صحیح صورت نگیرد، كودك گرفتار نوعی استرس مزمن میگردد كه تا بزرگسالی و حتی تا اختتام عمر باز همراه او خواهد بود.
دكتر فاطمه اشرفی، در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه كودكان از لطمه پذیرترین اقشار در زمان زلزله هستند، اضافه كرد: بنا بر این اگر مداخلات روانكاوی به سرعت و البته به شكل مستمر بر روی آنان انجام نشود، امكان دارد تاثیرات بدی روی آینده و رفتار این افراد برجای بگذارد. بعنوان مثال در زمین لرزه سال گذسته كرمانشاه شاهد این بودیم كه كودكان درعرض چند ثانیه تمام زندگی و دارایی خودرا از دست دادند و حتی بعضی از آنها علاوه بر خانه، پدر و مادر خودرا هم از دست دادند.


«مواد مخدر» علت بیشتر از ۳۰ درصد مبتلاشدن به HIV
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینكه حدود ۷۰ درصد از زندانیان مربوط به مواد مخدر هستند كه ۴۰ درصد آنها به صورت مستقیم و مابقی غیر مستقیم در رابطه با مواد مخدر هستند اظهار داشت: همین طور بالای ۳۰ درصد از مبتلایان HIV به صورت مستقیم ریشه در مواد مخدر دارد. مواد مخدر لطمه های دیگری مانند رفتارهای پرخطر جنسی و تن فروشی را باز سبب میگردد.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سردار اسكندر مومنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر در همایش روز جهانی ایدز كه در وزارتخانه بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: بعضی از لطمه ها و جرایم خود منشأ ناهنجاری ها و لطمه های دیگر هستند یا در احداث آنها نقش تعیین كننده دارند. یكی از این لطمه ها مواد مخدر است. خیلی از جرایم مانند سرقت و قتل های فجیع (قتل های خانوادگی) به سوژه مواد مخدر و اعتیاد مربوط است. همین طور حدود ۵۵ درصد از طلاق های رسمی كشور ناشی از مواد مخدر است. در عین حال این یك آمار رسمی از طلاق هایی است كه در كشور ثبت شده است اما خیلی از افراد به صورت رسمی طلاق نگرفتند و به سبب اعتیاد جدا زندگی می كنند و بار زندگی بر دوش همسر است.


بطحائی: صدای نسل نوجوان شنیده نمی شود
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه از مهترین عوامل تهدید كننده گفت وگوی بین نسلی، گسترش بی حد و حصر فضای مجازی است اظهار داشت: مهمترین عامل گفت وگوی بین نسلی این است كه صدای نوجوانان باید شنیده شود.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحایی در نشست گفت وگوی بین نسلی كه در وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید با اشاره به اینكه امروز و در این نشست دغدغه های دانش آموزان را شنیدم كه بسیار عالمانه بود اظهار داشت: شاید هیچ زمانی مثل امروز نیازمند یك فضای گفتمانی بین نسلی نبوده ایم.


اجرای طرح «گفت وگوی بین نسلی» در ۱۲۰۰ كلاس درس از امروز
مدیركل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در هر استان ۳۰ تا ۴۰ كلاس درس و در مجموع ۱۲۰۰ كلاس مشمول طرح گفت وگوی بین نسلی می شوند اظهار داشت: از امروز گفت وگو در این ۱۲۰۰ كلاس درس شروع میگردد.
مدیركل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش همین طور ضمن اعلام اینكه بسته عملیاتی بازگرداندن دختران بازمانده به چرخه تحصیل در پنج استان آذربایجان غربی سیستان و بلوچستان، كرمان و هرمزگان تدوین و اجرا خواهد شد اظهار داشت: طرح گفت وگوی بین نسلی باز از طرف معاونت زنان ریاست جمهوری عنوان شد و با همكاری شهرداری و آموزش و پرورش در پنج فرهنگسرای سطح تهران اجرا شد كه مقرر است به كل كشور تعمیم یابد.


تداوم بارش ها در غرب و شمال غرب كشور
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ آذرماه) سامانه بارشی در شمال غرب، غرب و غرب سواحل دریای خزر موجب بارش باران و وزش باد میگردد.

جمع آوری و ذخیره سازی ۹۰۰ میلیون مترمكعب سیلاب در بارش های اخیر
مدیركل دفتر كنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به این كه در بارش های اخیر حجمی بیشتر از ۹۰۰ میلیون مترمكعب سیلاب توسط طرح های آبخیزداری و آبخوان داری مهار گشت، اظهار داشت: استان های كهگیلویه و بویراحمد و ایلام بیشترین میزان بارش نسبت به میانگین بلندمدت و استان های اردبیل و آذربایجان شرقی سهم كمتری از بارش های اخیر نسبت به میانگین بلندمدت را دریافت نمودند.

اجرای قانون جریمه مشمولان غایب تا آخر سال ۹۷
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار داشت: قانون جریمه مشمولان غایب تا آخر سال ۹۷ اجرا میگردد و مشمولان واجد شرایط باید در فرصت محدود باقی مانده برای ثبت درخواست خود از راه دفاتر پلیس+۱۰ اقدام نمایند.

استقرار پلیس های اسكی سوار در كوهستان
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از استقرار مأموران اسكی سوار پلیس در كوهستان آگاهی داد.
سرهنگ كیوان ظهیری در گفت وگو با ایسنا، درباره استقرار پلیس كوهستان در نیمه دوم سال اظهاركرد: همانطور كه از نام پلیس كوهستان پیداست، مأموران این پلیس در كوهستان ها مستقر شده و نسبت به تأمین نظم و امنیت شهروندان و برخورد با مجرمان و مزاحمان اقدام خواهند كرد.

به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

جزئیات "لغو" احتمالی طرح «زوج و فرد» در تهران
آیا امكان تغییر سن در شناسنامه وجود دارد؟
پاداش وزارت بهداشت برای شناسایی موارد جدید ایدز/ توزیع تست های خودارزیابی در داروخانه ها
جزئیات برنامه ژنتیك اجتماعی وزارت بهداشت و غربالگری ۲۲ بیماری ارثی
جمع آوری و ذخیره سازی ۹۰۰ میلیون مترمكعب سیلاب در بارش های اخیر1397/09/10
23:12:54
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: آب , آلودگی , باران , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین