تلفن همراه ۷ برابر آلوده تر از صندلی توالت فرنگی

تلفن همراه ۷ برابر آلوده تر از صندلی توالت فرنگی خشكشوئی آنلاین: مطالعات جدید نشان داده است كه یك گوشی تلفن همراه به صورت میانگین حدود هفت برابر آلوده تر از صندلی توالت فرنگی است.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، تلفن های همراهی كه پوشش های چرمی دارند، بیشترین باكتری ها را در بر گرفته اما حتی تلفن هایی با پوشش های تمیز و خشك پلاستیكی بیشتر از شش برابر بیشتر از نشیمنگاه های توالت ها میكروب دارند.
با این وجود بررسی صورت گرفته در یك اداره نشان داد دو پنجم از كاركنان این اداره تلفن های همراه خودرا با خود به توالت های اداره می برند.
یك شركت تحقیقاتی در زمینه بهداشت، با كمك وسیله ای كه میكروب های زنده را روی سطوح به صورت نقاطی روشن نشان می دهد، سطوح تلفن های همراه هوشمند را با سطوح صندلی های توالت های فرنگی مقایسه كرده است.
صندلی توالت اسكن شده به این روش ۲۲۰ نقطه روشن را كه باكتری های زنده در آن كمین كرده بودند، نشان داد در حالیكه تلفن های همراه اسكن شده به صورت میانگین ۱۴۷۹ نقطه روشن را نشان دادند.
یك استاد باكتری شناسی دانشگاه آبردین اسكاتلند در این ارتباط می گوید: نورو ویروس ها روی تلفن های همراه در این وقت از سال وجود دارند اما میكروب های موجود روی تلفن های هوشمند احیانا باكتری های خود افراد بوده و از همین رو احتمال انتقال بیماری پایین است. با این وجود رد و بدل كردن تلفن های همراه بین افراد می تواند موجب انتقال بیماری باشد.
در سال ۲۰۱۱ میلادی باز محققان دانشكده طب گرمسیری و بهداشت لندن دریافتند كه از هر شش دستگاه تلفن همراه یك تلفن آلوده به مواد مدفوعی همچون باكتری های ای.كولای هستند كه می تواند منجر به مسمومیت غذایی و باكتری های معده شود.
سال قبل از آن باز یك سازمان نظارتی مصرف كنندگان ۳۰ دستگاه تلفن همراه را بررسی نموده و به این نتیجه رسیده بود كه باكتری های روی تلفن های همراه بیشتر از میزان نرمال بوده و قابلیت این را دارند كه ناراحتی های جدی معده در استفاده كنندگان خود احداث كنند.
آخرین تحقیق صورت گرفته باز با بررسی ۵۰ تلفن همراه نشان داد یك تلفن همراه با پوشش چرمی كه بعنوان كیف پول هم استفاده می شده بیشترین میزان باكتری های ثبت شده، حدود ۱۷ برابر باكتری های یك صندلی توالت را دارا است.
میانگین نقاط روشن تجمع باكتری ها در یك تلفن همراه با پوشش پلاستیكی ۱۴۵۴ نقطه بوده كه حدودا هفت برابر میكروب های یك صندلی توالت است.
كارشناسان بر این باورند كه تلفن های همراه از آن جایی كه به توالت ها برده می شوند و در معرض همان میكروب هایی قرار می گیرند كه روی دسته ها و صندلی های توالت وجود دارند، تا این اندازه آلوده می شوند.
به گزارش روزنامه دیلی میل، برمبنای بررسی صورت گرفته توسط یك شركت تحقیقاتی در زمینه بهداشت روی ۲۰۰۰ نفر ۴۰ درصد از افراد اقرار كرده اند كه در محل كار تلفن های همراه خودرا با خود به توالت می برند اما تنها ۲۰ درصد از آنان تلفن های همراه خودرا سپس خارج شدن از توالت ها تمیز می كنند.1397/09/11
18:55:07
5.0 / 5
4384
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین