تأمین گرمای برخی مدارس ییلاقی گیلان با بخاری های هیزمی

تأمین گرمای برخی مدارس ییلاقی گیلان با بخاری های هیزمی به گزارش خشكشوئی آنلاین سرپرست اداره كل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان، با بیان این كه بعضی از مدارس خشتی در صعب العبورترین نقاط استان قرار دارند و امكانات اولیه نظیر برق و گاز هم ندارند، اظهار داشت: با وجود چنین شرایطی، برای تأمین گرمایش كلاس های درس مناطق ییلاقی از بخاری های نفت سوز یا هیزمی استفاده می گردد.


«علی اكبر اوسط مقدم» در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و وضعیت گرمایشی مدارس عشایری، اظهار نمود: 46 مدرسه عشایری با 56 كلاس درس شامل خشتی، چوبی و سنگی در استان داریم كه در دستوركار اداره كل تجهیز و نوسازی مدارس استان قرار دارند.
سرپرست اداره كل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان، اضافه كرد: از این تعداد 4 مدرسه عشایری در املش، 19 مدرسه در ارتفاعات تالش، 14 مدرسه رودسر و رحیم آباد، یك مدرسه در اطاقور، یك مدرسه در رضوانشهر، یك مدرسه در رودبار، دو مدرسه در سیاهكل، یك مدرسه در فومن و سه مدرسه در ماسال قرار دارد.
مقدم اظهار داشت: تأمین گرمایش مدارس توسط پكیج، اسپیلت و بخاری های تابشی انجام می گیرد، البته در بعضی مناطق ییلاقی استان با دمای كمتر از 4 درجه اسپیلت پاسخگو نیست كه یا باید از انرژی پاك خورشیدی یا از موتور برق استفاده گردد.
سرپرست اداره كل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان با اشاره به اینكه تعمیر و بازسازی مدارس خشتی در اولویت قرار دارد، افزود: بعضی از مدارس خشتی در صعب العبورترین نقاط استان قرار دارند و امكانات اولیه نظیر برق و گاز هم ندارند بنابراین با عنایت به شرایط منطقه، برای تامین گرمایش برخی كلاس های درس مناطق ییلاقی از بخاری های نفت سوز یا هیزمی استفاده می گردد.
وی خاطرنشان كرد: در استان گیلان ۱۴۶ مدرسه عشایری موجود بوده كه از این تعداد ۹۱ مدرسه عشایری در حال فعالیت هستند، مابقی مدارس(۵۵مدرسه) به دلیل كاهش دانش آموز و بحث مهاجرت تعطیل شده اند و از ۹۱ مدرسه فعال با عنایت به اطلاعات گزارش شده ۴۵ مدرسه در پنج سال قبل ساماندهی شده كه ۴۶ مدرسه از مدارس فعال با عنایت به نگرش سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور در مرحله ساماندهی و برنامه ریزی است.1397/09/17
14:57:28
5.0 / 5
4740
تگهای خبر: آب , بازسازی , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین