تثبیت شاخص طلاق در كشور

تثبیت شاخص طلاق در كشور خشكشوئی آنلاین: رئیس سازمان امور اجتماعی ضمن تاكید بر اصل قرار دادن گفتمان ازدواج و تحكیم خانواده در كشور، اظهار داشت: به دنبال این هستیم كه با همكاری كنشگران و فعالان اجتماعی سازوكاری برای تقویت شاخص ازدواج در كشور فراهم نماییم.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، تقی رستم وندی در نشست كارگروه تدوین آیین نامه شبكه ملی خیرین فعالان ازدواج كه عصر امروز شنبه در محل وزارت كشور برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت مبحث ازدواج و توجه به تبلیغ ازدواج و تشكیل خانواده، اظهار داشت: یكی از نكات اساسی مطرح در كشورمان این است كه به جای طرح گفتمان ازدواج و تحكیم خانواده از جانب كارشناسان و صاحب نظران، مباحث مربوط به طلاق و جدایی غالب شده است. همه آمارهای افزایش طلاق را اعلام می كنند و مستمراً در این باره صحبت می كنند.

معاون وزیر كشور افزود: در نشست شورای اجتماعی كشور تصویب گردید كه گفتمان ایجابی مبتنی بر تشویق به ازدواج و تحكیم خانواده را اصل قرار داده و ترویج دهیم و این مورد را در مجامع مختلف هم مطرح می نماییم.

وی اضافه كرد: این امر مسلم است كه برخی افراد خاص در هر جامعه ای به سمت طلاق می روند، گرچه سیاست ما این است كه طلاق را كاهش دهیم. البته طلاق در دین ما هم مردود دانسته نشده است و آنجایی كه لازم باشد طلاق هم حلال و امكان پذیر است. ما هم تلاش می نماییم طلاق را كاهش دهیم.

رستم وندی تصریح كرد: محور و راهبرد اصلی همه سیاست های اجتماعی باید معطوف به تشكیل خانواده، ازدواج و تحكیم خانواده باشد. یعنی باید این گفتمان غالب شود كه ازدواج برای ما اصل است.

وی تصریح كرد: اقدامات دستگاه های دولتی در مورد طلاق كه در دو سه سال قبل بسیج شده و در این زمینه كارهای خوبی انجام دادند، منجر به تثبیت شاخص طلاق شد. به نظر می آید در حوزه ازدواج هم نیاز به چنین كاری داریم. همینطور با هم افزایی مردم و همكاری نهادهای مردمی هم می توانیم جلوی افت ازدواج در كشور را بگیریم.

رستم وندی با اشاره به كاهش ۹درصدی ازدواج در سال گذشته، اظهار داشت: بخشی از این مورد متاثر از مسائل اقتصادی می باشد، بخشی از آن مربوط به پویاییهای درون جمعیت است كه جمعیت در معرض ازدواج در حال كاهش است و بخش دیگری هم مربوط به نظام ارزشی و سبك زندگی جوانان است.

وی خطاب به سازمان های مردم نهاد اظهار داشت: به دنبال این هستیم كه با هم فكری و همكاری شما كنشگران و فعالان اجتماعی سازوكاری برای تقویت شاخص ازدواج در كشور فراهم نماییم كه در كنار هم و در یك مجموعه این فعالیت ها را تقویت و ارتقا دهیم ما هم تلاش نماییم دستگاههای اجرایی را پای كار بیاوریم.

معاون وزیر كشور به هفتمین جلسه صدمه های اجتماعی كه در محضر رهبر معظم انقلاب برگزار شد، اشاره نمود و اظهار داشت: در این نشست رهبری بسته پیشنهادی تشویق به ازدواج و كاهش طلاق را اجمالاً تایید و بر بررسی بیشتر این مورد تاكید نمودند. بخصوص به نتیجه رساندن قانون تسهیل ازدواج جوانان و طرح جمعیت و تعالی خانواده كه اولی در مجلس تصویب و اجرا نشده است و دومی هنوز مراحل قانونی را طی نكرده است، می تواند كمك كننده خوبی در این زمینه باشد.

رستم وندی تصریح كرد: هنوز بسیج لازم و هماهنگی در دستگاه های مختلف اجرایی كشور برای اجرای طرح های مربوط به ازدواج به وجود نیامده است كه امیدواریم با اجرای قوانین و تلاش بیشتر متولیان راه برای اقدامات موثر باز شود.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، وی در خاتمه اظهار داشت: به دنبال این هستیم كه حركت اصلی از جانب نهادهای مردمی و به دست مردم صورت گیرد بخصوص به علت وضعیت اقتصادی كشور و شوكی كه به خانواده ایرانی وارد آمده است، خانواده در معرض مخاطرات زیادی است كه باید بیشتر از گذشته در میدان باشیم و به جوانان در حوزه ازدواج كمك نماییم.
1397/09/24
18:59:17
5.0 / 5
4595
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین