۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی برای تهران كافی نیست

۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی برای تهران كافی نیست خشكشوئی آنلاین: مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار داشت كه ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی و ۵۰۰۰ نفر آتش نشان برای شهر بزرگ تهران واقعا كافی نیست.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی داوری در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری سازمان بسیج شهرداری و آتش نشانی تهران اظهار داشت: در پایتخت روزانه حدود ۳۰۰ حادثه اتفاق می افتد كه ۷۰ تا ۸۰ مورد آن آتش سوزی است و آتش نشانان تلاش می كنند در این حوادث به بهترین نحو امدادرسانی كنند.
وی ادامه داد: در تهران ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی و ۵۰۰۰ آتش نشان فعال وجود دارد كه هر روز تلاش می نماییم این تعداد را افزایش دهیم. در یك پارسال مساعدت هایی از طرف شهرداری تهران صورت گرفته است و اخیراً امكانات زیادی را به ناوگان آتش نشانی اضافه كرده ایم ولی این امكانات جواب شهری به وسعت تهران را نمی دهد و باید آتش نشانی تجهیزتر شود.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران افزود: آخرین اقدامی كه در این سازمان صورت گرفت، اجرای نظام بازرسی تمامی ساختمان های بلند بود كه هم اكنون ساختمان های فرسوده در شهر تهران شناسایی شده اند و در صورت بروز حادثه بالقطع این ساختمان ها لطمه ها و تلفات بیشتری خواهند داشت.
به قول داوری، برای افزایش توان تخصصی، رشته مهندسی حریق برای نخستین بار تأسیس شد و دانشگاه خواجه نصیر این رشته را تدریس می كند و ایران جزو پنج كشوری است كه در این رشته ورود پیدا كرده است.
داوری با اشاره به این كه در دنیا رویكرد مقابله با بحران و حوادث بزرگ، نگاهی مردم محور است، اشاره كرد: ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی و ۵۰۰۰ نفر آتش نشان برای شهر بزرگ تهران واقعا كافی نیست به همین خاطر باید در مواقع بحران مردم در این جهت همكاری كنند.
وی اظهار داشت: بسیج بعنوان پتانسیل بزرگ و نیروی داوطلبی همیشه درصحنه های مختلف به موقع عمل كرده است و در۴۰ پارسال باز در شرایط سخت همواره پای كار بوده است.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینكه شهرداری تهران ۳۵۰۰ بسیجی دارد كه در این تفاهم نامه آموزش های لازم را خواهند دید، اظهار داشت: از آنجایی كه بسیجیان اقشاری هستند كه در بین مردم پراكنده هستند و زندگی می كنند، می توانند سفیران خوبی برای ایمنی در محیط های زندگی خود و شهروندان باشند. این تفكر و اعتقاد در ما وجود دارد كه بسیجیان و آتش نشانان نیروهای روزهای سخت هستند و از این پتانسیل بزرگ می توان به بهترین شكل بهره برد.
1397/09/27
16:41:07
5.0 / 5
4810
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین