رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:

ظرف ۴ سال اینده قادریم نرخ بیكاری در تهران را تك رقمی نماییم

ظرف ۴ سال اینده قادریم نرخ بیكاری در تهران را تك رقمی نماییم خشكشوئی آنلاین: رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاكید بر كوشش برای مهارت آموزی افراد جویای كار و واگذاری این آموزش ها به بخش خصوصی اضافه كرد: ظرف ۴ سال اینده قادریم نرخ بیكاری در استان تهران را تك رقمی نماییم.


نعمت الله تركی در گفت گو با ایسنا، در تشریح روند مهارت اموزی و ارتباط آن با بازار كار اظهار داشت: ۴.۵ میلیون نفر تحصیل كرده در جامعه وجود دارد كه بخش بزرگی از منابع انسانی را شكل می دهند، این میزان از افراد جویای كار از جهتی تهدید و از جهتی فرصت است. اگر برای این جمعیت برنامه ریزی درستی نداشته باشیم باید منتظر عواقب خطرناك آن باشیم و اگر برای این قشر برنامه مدونی از مهارت آموزی و تامین سرمایه برای ورود به بازار كار احداث نماییم از سرمایه ای به نام منابع انسانی به درستی بهره برده ایم.
وی اضافه كرد: نیروی انسانی در دنیا بعنوان سرمایه و راهبرد اصلی و اساسی یك كشور نامبرده میگردد. این در شرایطی است كه ظرفیت نیروی انسانی تمام كشور های اروپایی با كشور ایران مساوی است و نگرانی ما از تعداد بالای مراجعان و افراد جویای كار است. رویكرد سازمان فنی و حرفه ای باید مهارت آموزی و نه مدرك گرایی باشد. امروزه برای انتخاب شغل و مهارت در دنیا تست شخصیت گرفته میگردد تا بر اساس آن، توانایی افراد را در هر رسته شغلی و تخصصی ارزیابی كنند.
وی افزود: این روزها می بینم كه تلاش بعضی از مردم برای به دست آوردن نان طوری است كه ۱۷ ساعت برای خرید خوراك شبانه تلاش می كنند اما عده ای هم هستند كه با ۴۵ دقیقه كار انتظار پس انداز مالی دارند. تست شخصیت در ابتدای ورود به بازار كار بدین منظور است. مهارت آموزی ها در مراكز فنی و حرفه ای باید متناسب با نیاز استان، نیاز و ظرفیت شهرستان باشد.
وی اشاره كرد: سالانه ۴۵۰ هزار نفر وارد بازار كسب و كار شده و جویای كار هستند اما آیا حرفه آموزشی خاصی برای این افراد در نظر گرفته ایم؟ رسته های شغلی استان تهران در چه حوزه ای است؟ اگر قرار بر آموزش مهارت باشد اولویت و ظرفیت های استان و شهرستان چیست؟ همه این سوالات را در نظر بگیرید در حالیكه بانك اطلاعاتی برای افراد جویای كار نداریم. بدین سبب مركزی برای هدایت این گروه لازم است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاكید بر اینكه تا ۴ سال آینده قادر خواهیم بود نرخ بیكاری در استان تهران را تك رقمی نماییم، اضافه كرد: این مهم در گروه كوشش برای مهارت آموزی افراد جویای كار و واگذاری این آموزش ها به بخش خصوصی است.1397/09/30
13:37:40
5.0 / 5
4948
تگهای خبر: سرمایه , نیروی انسانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین