گردهمایی برنامه ملی ثبت بیماران ارثی شبكیه چشم برگزار می گردد

گردهمایی برنامه ملی ثبت بیماران ارثی شبكیه چشم برگزار می گردد به گزارش خشكشوئی آنلاین نخستین گردهمایی عمومی برنامه ملی ثبت بیماران مبتلا به تحلیل رفتگی های ارثی شبكیه چشم 27 دی ماه توسط مركز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی برگزار می گردد.دكتر حمیده صباغی - مسئول هماهنگی و برگزاری این گردهمایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بعضی از محورهای برگزاری این گردهمایی، عنوان كرد: آشنایی با انواع مختلف تحلیل رفتگی های ارثی شبكیه چشم، اهمیت بررسی ژنتیك و لزوم انجام آن در تشخیص و غربالگری بیماری های تحلیل رفتگی ارثی شبكیه چشم، معرفی روش های احتمالی برای انواع مختلف این بیماری، معرفی انواع مختلف ابزارهای كمك بینایی و بررسی مشكلات اقتصادی - اجتماعی بیماران در جامعه بعضی از این محورهاست.

وی با اشاره به اینكه این برنامه عمومی در جهت برنامه ملی ثبت بیماران مبتلا به تحلیل رفتگی های ارثی شبكیه برگزار می شود، اضافه كرد: مركز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی از سال ۱۳۹۴ بعنوان مسئول راه اندازی و پیاده سازی این برنامه ملی در سطح كشور از جانب معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت انتخاب شده است.

وی با اشاره به بیماری های تحلیل رونده شبكیه، اظهار نمود: این بیماری یك نوع بیماری ژنتیكی است كه با الگوهای وراثتی مختلف قابلیت توارث داشته و به علت عدم آگاهی بیماران و رشد افزاینده ازدواج های خویشاوندی خصوصا در شهرستان ها و مناطق دورافتاده سبب شده تا افراد دیگری هم به این بیماری گرفتار شوند.

صباغی با اشاره به اینكه این بیماری دارای ماهیت پیشرونده است، اضافه كرد: در اغلب موارد این بیماران دارای دید قابل قبولی هستند، اما با گذشت زمان رفته رفته دید خویش را از دست داده و اغلب گرفتار افسردگی شده و خانه نشین می شوند.

وی افزود: در این گردهمایی كه با حضور مسئولین مراكز دولتی و مردمی برگزار می شود، می خواهیم علاوه بر اطلاع رسانی جامع برای مسئولین و مردم، نقش موثری در جهت حمایت بیشتر از این گروه بیماران داشته باشیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه با اشاره به اینكه تا كنون درمان قطعی برای این بیماری وجود نداشته است، اظهار داشت: البته هم اكنون مطالعات زیادی در دنیا برای دستیابی به روش های نوین ژن درمانی در حال انجام می باشد. همینطور استفاده از ابزارهای كمك بینایی هم اكنون بهترین اقدام برای این بیماران است كه با عنایت به هزینه بالایی كه دارد نیازمند حمایت بیشتر سازمان های مسئول هستند.

صباغی در خاتمه با اشاره به اینكه هیچ آماری در مورد تعداد مبتلایان این بیماری در كشور وجود ندارد، اظهار داشت: با هدف بررسی بهتر شرایط این بیماران در كشور و همینطور آشنایی با آخرین یافته های علمی در این رابطه، نخستین گردهمایی عمومی برنامه ملی ثبت بیماران مبتلا به تحلیل رفتگی های ارثی شبكیه چشم 27 دی ماه در تالار ایوان شمس برگزار می گردد.

علاقمندان برای ثبت نام و شركت در همایش می توانند به لینك evand.com/events/84352 مراجعه نموده و یا با شماره های 09352449268 و یا 09389502752تماس بگیرند.
1397/10/16
14:16:27
5.0 / 5
4962
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین