اخطار پلیس درباره سوء استفاده كلاهبرداران از دیوار و شیپور

اخطار پلیس درباره سوء استفاده كلاهبرداران از دیوار و شیپور به گزارش خشكشوئی آنلاین معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با اخطار به شهروندان اظهار داشت: افراد هنگام رجوع به سایت های دیوار، شیپور و یا سایت های مشابه آن به تبلیغات مندرج در آنها به راحتی اعتماد نكرده و مراقبت های لازم را در نظر بگیرند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدرضا اكبری در این باره تصریح كرد: با عنایت به گسترش سایت های تبلیغات اینترنتی همچون دیوار، شیپور و... برای خرید و فروش كالاهای دست دوم، افراد سودجو از این فضا سوء بهره برده و مبادرت به فروش كالاهای سرقتی و یا كلاهبرداری با ترفندهای مختلف می كنند.
وی به تشریح بعضی از شیوه های خرید و فروش كالا از جانب افراد كلاهبردار در سایت های فوق پرداخت و اضافه كرد: كلاهبردار در نقش فروشنده ظاهر شده و بعد از تماس خریداران برای خرید كالا، آنان را اغفال و درخواست واریز مبلغی به جهت رزرو كردن كالای مورد نظر می كند و در ادامه علاوه بر اینكه هیچ گونه كالایی رد و بدل نمی گردد حتی فرد كلاهبردار پاسخگوی تماسهای فرد خریدار هم نمی باشد.
معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا خاطرنشان كرد: یك روش دیگر اینكه كلاهبردار در نقش خریدار ظاهر شده و بعد از تماس با فروشنده برای واریز مبلغ كالا درخواست اطلاعات كارت بانكی فروشنده (رمز دوم، cvv2 و تاریخ انقضای كارت) را می كند و در ادامه بعد از دریافت تمامی اطلاعات، مبادرت به برداشت غیر مجاز از حساب وی می كند.
وی در مورد شیوه سوم كلاهبرداری هم بیان كرد: كلاهبردار در نقش فروشنده ظاهر و كالاهای سرقتی را در سایت برای فروش بارگذاری می كند و در ادامه با فریب و نیرنگ موفق به فروش آنان می شود.
سرهنگ اكبری افزود: در روش دیگری كلاهبردار در نقش خریدار بعد از تماس با فرد فروشنده به بهانه واریز وجه كالا، وی را پای دستگاه خودپرداز كشانده و در ادامه با فریب و نیرنگ مبادرت به تخلیه حساب فروشنده و یا همان كلاهبرداری به روش كارت به كارت می كند.
ایشان در ادامه با اخطار به شهروندان عنوان كرد: افراد هنگام رجوع به سایت های دیوار، شیپور و یا سایت های مشابه آن به تبلیغات مندرج در آنها به راحتی اعتماد نكرده و مراقبت های لازم را در نظر بگیرند.
معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا خاطرنشان كرد: در مورد آگهی هایی همانند درخواست مشاركت در سرمایه گذاری، فروش خودرو با قیمت پایین تر از بازار و خرید و فروش عمده كالا بسیار مراقبت و هوشیار باشید چونكه احتمال كلاهبرداری متصور می باشد.
وی افزود: خریداران باید مراقب درخواست هایی از سوی فروشنده در جهت مطالبه واریز وجه باشند چونكه به محض واریز آن، فروشنده (كلاهبردار) دیگر پاسخگوی تماسهای خریدار نخواهد بود.
سرهنگ اكبری بیان كرد: هنگام انجام معامله از دریافت چك های تضمینی، رمزدار و... جداً خودداری كنید و یا اینكه پیش از انجام معامله چك های فوق را از بانك های مربوطه استعلام و از اصالت آن اطمینان حاصل كنید.
این مقام انتظامی خطاب به شهروندان مطرح كرد: معاملات خویش را كه همراه با دریافت چك صورت می گیرد حتماً در ساعت كاری بانك ها انجام تا امكان استعلام و نقد كردن آنها وجود داشته باشد.
برپایه گزارش سایت پلیس، وی با اشاره به اینكه اگر مقرر است هرگونه وجهی از راه فروشنده یا خریدار به حساب شما واریز و یا انتقال یابد، لازم نیست شما به دستگاه خودپرداز رجوع كنید، اظهار داشت: با عرضه شماره كارت و یا حساب و بدون حضور شما این امر صورت خواهد گرفت. مراقب باشید كشاندن شما پای دستگاه خودپرداز به بهانه واریز وجه كالا و... شگرد كلاهبرداران می باشد.1397/11/30
14:05:59
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: پلیس , دستگاه , سایت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین