مسجدجامعی خبر داد

ایجاد موزه آجر در تهران، تبدیل كوره های آجرپزی غیرفعال به پارك

ایجاد موزه آجر در تهران، تبدیل كوره های آجرپزی غیرفعال به پارك خشكشوئی آنلاین: عضو شورای شهر تهران در بازدید از كوره های آجرپزی خلازیر در پیشنهادی بر انجام مطالعاتی برای تبدیل یكی از كوره های آجرپزی غیرفعال به موزه آجر تاكید نمود.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی امروز در ادامه تهرانگردی خود سپس بهشت زهرا(س)، به همراه توكلی شهردار منطقه ۱۹ به محله خلازیر رفت و در سخنانی اظهار داشت: در منطقه خلازیر ۴۰ كوره آجرپزی وجود دارد.
وی با اشاره به ضرورت حفظ كوره های آجرپزی باز با كاربری جدید اضافه كرد: در گذشته سندی تصویب گردید در خصوص اینكه كوره های غیرفعال به بوستانی تحت عنوان «پارك ایرانیان» تبدیل شوند و قرار شد كه كوره های آجرپزی باز با كاربری جدید حفظ شود.
مسجدجامعی با اشاره به اینكه می توان یكی از این كوره ها را به موزه آجر تبدیل كرد، اظهار داشت: آجر و خشت جزو تمدن ایران است و صرفاً یك مصالح ساختمانی نیست بلكه بر طبق نوع لعاب، زمان پخت و غیره كاربری آن متفاوت می باشد و نشان دهنده دوره خاصی است و در بناها باز تأثیر گذار است مثلاً می بینیم كه در سیل اخیر پل های آجری از بین نرفته است و یا زمانی كه خاتمی به سازمان ملل رفت دیدیم كه آجر و خشتی را هدیه دادند.
وی در این راستا افزود: پیشنهاد كردیم كه یكی از این كوره ها به موزه آجر تبدیل گردد حتی می توانیم در این موزه به صورت نمادین آجرپزی باز صورت گیرد. بهتر است در مطالعات ایجاد این موزه پخت آجر باز دیده شود.
تملك كوره 11 هزار متری ناهید از طرف شهرداری
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، توكلی شهردار منطقه ۱۹ باز با بیان این كه یك كوره به «اسم ناهید» در این منطقه به متراژ ۱۱ هزار متر تملك شده است، اظهار داشت: در محدوده بوستان ایرانی ها حدود ۴ الی ۵ كوره دیگر باز وجود دارد كه می بایست تملك شوند و امیدواریم تا اختتام امسال فاز یك این بوستان با نگاه ویژه سازمان بوستانها ساخته شود.
توكلی با بیان این كه در طراحی این منطقه همه این فضا به پارك اختصاص داده شده است، اظهار داشت: اما متأسفانه در این مطالعات اولیه به جاذبه های گردشگری توجه نشده و تلاش داریم كه در مطالعات بازنگری علاوه بر نگاه گردشگری به این منطقه، به مسئله جذب سرمایه گذار باز دقت كنیم.1398/01/30
13:33:35
5.0 / 5
5068
تگهای خبر: سرمایه , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین