اصلاح ماده 100 قانون شهرداری در دستوركار وزارت كشور

اصلاح ماده 100 قانون شهرداری در دستوركار وزارت كشور خشكشوئی آنلاین: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور از ارسال پیش نویس لایحه اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها با رویكرد پیشگیری، جلوگیری و برخورد قاطع و بدون بخشایش در حوزه تخلفات ساختمانی در حریم و محدوده شهرها از جانب وزیر كشور به دولت اطلاع داد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در این باره اضافه كرد: ماده صد قانون فعلی شهرداری ها در حوزه رسیدگی به تخلفات ساختمانی بخصوص در كلانشهرها از قابلیت مناسب برخوردار نیست و لزوم به روز نمودن آن در دو دهه اخیر از دغدغه های وزارت كشور بوده است و پیش نویس اصلاح آن با هدف تسریع در قلع تخلفات ساختمانی، برخورد جدی با مهندسین ناظر خاطی و تعیین تكلیف سریع تر آراء اجرا نشده فعلی تهیه شده است.
وی افزود: این اصلاح با همكاری و همفكری مدیران و كارشناسان دستگاه های ذیربط و صاحب نظر در حوزه مدیریت شهری همچون نمایندگان دیوان عدالت اداری، شورای عالی استانها، شورای اسلامی شهر تهران، دبیرخانه مجمع كلانشهرها، شهرداری تهران و وزارت كشور تهیه شده است.
او همینطور با اشاره به اینكه آراء كمیسیون های ماده 100به دو صورت كلی آراء قلع و قمع و جریمه صادر می شوند، اظهار نمود: هم اكنون كمیسیون های ماده 100 به استناد تبصره یك ماده 100 قانون شهرداری با عضویت نماینده قوه قضاییه، نماینده شورای شهر و نماینده وزارت كشور درمورد رسیدگی به تخلفات ساختمانی در هر شهر تشكیل می شود كه شهرداری مبحث تخلفات را به كمیسیون ارجاع و مبحث پرونده ها را در كمیسیون توضیح می دهد و نقش دبیرخانه ای را برعهده دارد.
وی ادامه داد: این آراء در قانون فعلی برپایه اینست كه آیا اصول شهرسازی، فنی و بهداشتی رعایت شده یا خیر و همینطور ساخت و ساز دارای پروانه می باشد یا خیر و آیا مخالف مفاد پروانه چیزی ساخته شده است یا خیر؟
معاون عمرانی وزارت كشور با اشاره به اینكه جمع آوری اطلاعات از كمیسیون های ماده 100 شهرهای كل كشور طی چند سال اخیر، ناكارآمدی و اصلاح قانون ماده 100 را مسجل نموده است، اظهار داشت: در قانون فعلی، شهرداری ها مرجع رسیدگی به تخلفات نیستند و باید تخلفات به كمیسیون ارجاع تا تصمیم گیری شود. در قانون فعلی صرفا توقف ساخت توسط شهرداری به مالك اعلام می شود و سایر ابزار در اختیار مدیریت شهری نیست.
برپایه گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، جمالی نژاد با اشاره به اینكه در لایحه مدیریت شهری یكی از مواد اصلی، رسیدگی به تخلفات ساختمانی بوده است، اظهار داشت: با عنایت به اینكه فرآیند بررسی لایحه و طرح جامع مدیریت شهری طولانی شد، برای رفع مشكلات، بخشنامه های مختلف توسط وزیر كشور و معاونت عمرانی وزارت كشور برای حداكثر برخورد با تخلفات و عدم مسامحه و جریمه در مواردی كه اصول سه گانه رعایت نشده به استانها ابلاغ گردیده است كه بهره گیری حداكثری از نیروی متخصص و مجرب در این كمیسیون ها و آموزش اعضاء مورد تاكید بوده كه تابحال حدود شش هزار نفر از اعضاء از آموزش های لازم بهره مند شده اند.1398/02/03
16:01:21
5.0 / 5
5041
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , توسعه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین