هر محصولی كه بدون سم و كود كشت شود، ارگانیك نیست

هر محصولی كه بدون سم و كود كشت شود، ارگانیك نیست به گزارش خشكشوئی آنلاین مدیركل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: هر محصولی كه در زمین بدون سم و كود، كشت می شود، لزوما ارگانیك نیست و به جهت اینكه یك محصول، ارگانیك قلمداد شود، زمین كشاورزی باید حداقل پنج سال دارای شرایط خاص باشد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر وحید مفید در مورد محصولات ارگانیك اظهار نمود: برداشت غلطی در این مورد وجود دارد كه مردم تصور می كنند هر محصولی كه یك كشاروز برای كشت آن از سم یا كود شیمیایی برای یك سال زراعی استفاده نكرده باشد، ارگانیك است.
وی اضافه كرد: برپایه استانداردهای جهانی، برخی مواد نباید در محصولات ارگانیك وجود داشته باشد، همینطور برای عدم استفاده از این مواد در محصولات كشاورزی، فرآیندهای حداقل 5 تا 7 ساله تعریف شده است. ازاین رو زمین های كشاورزی كه ادعا می شود محصولات ارگانیك دارند، باید در طول بازه های زمانی مشخص از كود و سموم استفاده نكرده باشند.
مدیركل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه برای ایجاد شرایط تولید محصولات ارگانیك واقعی به برنامه هدفدار نیاز است، عنوان كرد: در محصول ارگانیك باید باقیمانده موادی كه برای سلامت مضر است، در حداقل باشد و این مورد در یك دوره مشخص شده تكرار شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، مفید تصریح كرد: توانایی ما در بازرسی محدود است، ازاین رو نیاز به حمایت بین بخشی و همكاری مردم در این زمینه بوده و اطلاع رسانی در زمینه محصولات ارگانیك و تغذیه سالم نقش آموزش و پروش، صدا و سیما و دانشگاه ها بسیار حائز اهمیت می باشد.1398/02/08
10:48:08
5.0 / 5
4986
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین