معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور:

دولت نگاه امنیتی به سازمان های مردم نهاد ندارد

دولت نگاه امنیتی به سازمان های مردم نهاد ندارد خشكشوئی آنلاین: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بیان كرد: دولت سخت گیری و نگاه امنیتی به سازمان های مردم نهاد ندارد؛ البته ضوابط دارد و قانون و مقررات باید رعایت شود.


به گزارش خبرنگار ایسنا، معصومه ابتكار پس از ظهر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا اشاره كرد: یكی از سیاست های دولت دوازدهم، پشتیبانی از شكل گیری و رشد سازمان های مردم نهاد است كه از اركان توسعه اجتماعی محسوب می شوند.
وی اشاره كرد: مردم از اركان توسعه اجتماعی محسوب می شوند و دولت از شكل گیری جریانات مثبت اجتماعی با فعالیت داوطلبانه حمایت می كند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از اختصاص ۴۰ درصد از وام اشتغال روستایی به خانم ها آگاهی داد و اظهار داشت: یكی از محورهای آرمانی انقلاب، عدالت بوده و عدالت جنسیتی در برنامه ریزی كلان كشور مورد توجه گرفته است؛ باید برای تحقق عدالت كوشش كرد و جوانان در حوزه های سیاسی و اجتماعی وارد شوند تا آینده خودشان را رقم بزنند.
ابتكار اضافه كرد: بحث توان افزایی سازمان های مردم نهاد شهرستان های استان تهران با جدیت دنبال می شود و انتظار داریم این تشكل ها و خیریه ها داوطلبان شكل بگیرند تا قسمتی از این مسئولیت ها را برون سپاری نماییم.
وی اظهار نمود: باید كاری نماییم كه مردم نسبت به آینده و زندگی امیدوار باشند و برنامه های مناسبی در مقابله با جنگ روانی و اقتصادی كشور داشته باشیم.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور افزود: دشمن هم اكنون از هیچ اقدامی درباب ناامید كردن ملت ایران دریغ نمی كند و اهتمام دارد با جنگ روانی، آسایش و امنیت مردم را بر هم بزنند و در این راستا باید برای بهبود معیشت مردم، اشتغال و جلوگیری از گران شدن كالاها اقدام اساسی انجام داد.
وی سپس به بارش های اخیر كشور اشاره نمود و اضافه كرد: این بارش ها ۵ سد استان تهران را بیشتر از ۸۰ درصد پر آب كرد؛ شاید این بارش ها نتواند كمبود آب های زیرزمینی را رفع كند ولی تا حدودی برای رفع كم آبی كشور كمك شایانی شده است.
وی بیان كرد: حضور اتباع افغان، شرایط خاصی را به شهرستان پیشوا می دهد و حتما باید برنامه ریزی ویژه ای صورت بگیرد تا ضمن رعایت شئونات انسانی، سوژه اشتغال مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا نیز در جلسه شورای اداری شهرستان بیان كرد: شهرستان پیشوا جزو ۱۶ شهرستان استان تهران است كه در سال ۸۹ به شهرستان ارتقا یافت و دارای دو بخش و چهار دهستان است.
وی ادامه داد: شهرستان پیشوا بیشتر از ۸۶ هزار نفر جمعیت ایرانی را در خود جای داده است كه حدود ۴۹.۵ درصد آنرا جامعه زنان می سازند. حدود ۶۵ هزار نفر اتباع افغان در پیشوا حضور دارند كه تركیب جمعیتی شهرستان را دستخوش تغییرات كرده است.
فرماندار شهرستان پیشوا بیان كرد: شرایط اقلیمی و آب و هوایی پیشوا، این منطقه را به منطقه ای كشاورزی تبدیل نموده است. بیشتر از ۱۳۰۰ هكتار سطح زیر كشت گلخانه ای در شهرستان وجود دارد و سالانه ۳۹۰ هزار تن محصولات گلخانه ای در پیشوا تولید می شود.
وی اشاره كرد: با عنایت به افزایش بیش از پیش تقاضای محصولات غذایی نیازمند برنامه ریزی جهت توسعه گلخانه ها در شهرستان پیشوا هستیم.
فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به شرایط آب و هوایی شهرستان پیشوا اظهار داشت: اقلیم خشك شهرستان پیشوا و كمبود منابع آبی ایجاب می كند روش های نوین آبیاری و بهینه سازی مصرف آب در دستور كار كشاورزان و دامداران قرار گیرد.
منبع:

1398/03/04
21:37:19
5.0 / 5
5457
تگهای خبر: آب , اشتغال , اقتصاد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین