معاون سازمان تامین اجتماعی: با الكترونیكی كردن فرآیندهای درمان، كمبود دارو معنایی ندارد

معاون سازمان تامین اجتماعی: با الكترونیكی كردن فرآیندهای درمان، كمبود دارو معنایی ندارد به گزارش خشكشوئی آنلاین معاون درمان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: حل مشكلات حوزه درمان در گرو اصلاح زیرساخت ها است.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی درخشان ظهر امروز در حاشیه افتتاح طرح اجرای اتصال نسخ الكترونیكی مراكز درمانی ملكی سازمان با مراكز درمانی طرف قرارداد در استان زنجان بعنوان پایلوت، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: هم اكنون، طرح های مختلفی در حال اجرا می باشد و این وضعیت تا یك ماه آینده شكل منظم تری به خود خواهد گرفت؛ در واقع مقرر است كه سازمان تامین اجتماعی بخشی از مطالباتش را از دولت دریافت و وضعیت خویش را ساماندهی كند كه در همین راستا برای امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان لحاظ شده است.
وی با تاكید بر اینكه سازمان، علاوه بر عرضه خدمات درمان مستقیم، به دنبال گسترش درمان های غیرمستقیم و مكمل است، افزود: شمار بیمه شدگان این سازمان در حال افزایش و متعاقب آن، خدمات درمانی هم در حال گسترش است. خوشبختانه ارتقای هتلینگ بیمارستان های تامین اجتماعی بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. هم اكنون ۷۰ درصد اقدامات این بخش به اتمام رسیده و ۳۰ درصد باقی مانده است كه امسال به جدیت پیگیری می شود.
وی با اشاره به اینكه ریشه مشكلات بهداشت و درمان در گرو اصلاح زیرساخت ها است، اضافه كرد: كمبود دارو رو بنا به حساب می آید ولی اگر فقط به روبناها توجه گردد، نتیجه ای در بر نخواهد داشت. نمونه عینی این مسئله، اجرای طرح تحول نظام سلامت در كشور بود كه هر چند اقدامات مفیدی از قبیل مجانی شدن زایمان های طبیعی و تجهیز و بهسازی فضاهای بیمارستانی را در بر داشت اما مشكلات دیگری هم رقم زد.
درخشان همینطور با تاكید بر اینكه حل مشكلات بهداشت و درمان كشور، با الكترونیكی كردن همه فرآیندها محقق می شود، خاطرنشان كرد: تا زمانی كه همه فعالیت ها الكترونیكی نشود، مشكل اساسی مردم برطرف نمی گردد و با نگاهی به كشورهای پیشرفته می توان این مسئله را درك كرد؛ چونكه با الكترونیكی شدن كارها، ارباب رجوع متحمل زحمت و مشقت نمی گردد و با متصل شدن به سیستم و سامانه، می تواند مشكل خویش را در كم ترین زمان ممكن حل كند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان كرد: با الكترونیكی كردن فرآیندهای درمان، كمبود دارو معنایی ندارد. این مبادرت به صورت هدفمند انجام می شود و مشكلی به وجود نمی آید. البته سازمان تامین اجتماعی به تنهایی متولی این كار نیست و بخشی از تحقق این مهم، به حوزه كلان كشور باز می گردد؛ در واقع همكاریهای بین بخشی وزارت بهداشت، بخش خصوصی و سازمان نظام پزشكی نقش تعیین كننده ای در تحقق برنامه های ترسیم شده این بخش دارد.
ایشان در ادامه با اشاره به كاهش عمل های سزارین در مراكز بیمارستانی تامین اجتماعی كشور، اضافه كرد: هدف اصلی، ترویج زایمان طبیعی بین گروه های هدف است كه این مهم باید با ایجاد امكانات لازم گسترش یابد. امروزه روش های جدیدی از قبیل زایمان در آب و بهره گیری از تكنیك های نوین با هدف كاهش صدمه ها مورد توجه قرار گرفته است و در این میان، عمل های سزارین فقط در مواقع ضروری انجام می شود.
درخشان تصریح كرد: بیمارستان ها برای كاهش عمل سزارین تلاش می كنند و هزینه های زایمان توسط سازمان بیمه ای زمانی پرداخت می شود كه نیاز پزشكی باشد. از همین رو، برای ارتقای زایمان های طبیعی در بیمارستان ها باید كیفیت خدمات هم در كنار آن افزایش یابد و در این میان یكی از برنامه های مهم این سازمان ایجاد اتاق های "ال. دی.آر" در همه بخش های زایمانی تامین اجتماعی است.
1398/05/10
00:37:07
5.0 / 5
5211
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین