عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع كشور:

طب سنتی به گیاهی تغییر پیدا كرده است

طب سنتی به گیاهی تغییر پیدا كرده است به گزارش خشكشوئی آنلاین عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع كشور اظهار داشت: در ایران طب سنتی ما به طب گیاهی تغییر پیدا كرده است و بیشترین تمركز ما بر روی گیاهان دارویی است و اگر به بازار این گیاهان بپردازیم، 400 گونه گیاه دارویی در بازار طب سنتی امروز وجود دارد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، ولی الله مظفریان، عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع كشور در نخستین همایش ملی عناب اظها كرد: عناب یك مخلوق از هشت هزار مخلوق گیاهی است و یك گیاه غذایی است كه وقتی وارد سفره مردم می شود به سلامت عمومی جامعه كمك خواهدنمود و نقش دارویی را به درستی بازی می كند.

مظفریان بیان كرد: گیاهان دارویی باید بر سر سفره مردم آورده شود كه این كار به اقتصاد كشور نیز كمك خواهدنمود و موجب پیش گیری از بیماری ها می شود.

این پژوهشگر، گیاه شناس و دانشیار موسسه جنگل ها و مراتع كشور اظهار داشت: مهم ترین اثرات درمانی عناب ضد درد، رقیق كننده خون، ضد تب، ضد سرفه، تصفیه كننده خون، محافط كبد و محرك سیستم ایمنی بدن است.

مظفریان افزود: عناب خواص بسیاری دیگری دارد كه نشان دهنده آن است كه با استفاده از عناب می توان خیلی از بیماری ها را درمان كرد.

وی ادامه داد: ما خیلی از مراتع كشور را به سبب تخریب های بی رویه، بهره برداری های بی رویه و توسعه جاده های روستایی بدون سكنه، نابود كرده ایم كه این نابودی موجب ایجاد سیل هایی در كشور شده است.

مظفریان با تاكید بر مدیریت صحیح باغات عناب، تصریح كرد: گیاه عناب متعلق به مناطق گرمسیری نیست و بیشتر در مناطق بیابانی رشد می كند كه در روزها، هوای گرم و شب ها هوای سردی دارد.


منبع:

1398/06/03
15:04:06
5.0 / 5
4383
تگهای خبر: اقتصاد , بیماری , توسعه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین