رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا:

پلیس در زندگی خصوصی افراد دخالت نمی كند، پشتیبانی از آمران به معروف از وظایف ناجاست

پلیس در زندگی خصوصی افراد دخالت نمی كند، پشتیبانی از آمران به معروف از وظایف ناجاست به گزارش خشكشوئی آنلاین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا اظهار داشت: نیروی انتظامی هیچ گاه در زندگی خصوصی افراد دخالت نمی كند و در بخشی كه جنبه عمومی دارد، برابر اخلاق باید به وظیفه خود عمل كرده و در واقع به رعایت حقوق شهروندان كمك می نماید.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدعلیرضا ادیانی در حاشیه سفر به كرمان در جمع خبرنگاران با تشكر از تلاش كاركنان نیروی انتظامی در كشور و استان كرمان درباره اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منكر در جامعه اظهار نمود: در نظام اسلامی مردم ولی نعمت هستند و حكومت اسلامی برای ایجاد نظم و امنیت شهروندان جامعه و حتی كسانی كه شهروند غیرمسلمان این جامعه هستند، وظیفه دارد نظم و امنیت را برقرار كند.

وی با اشاره به اینكه بخشی از امنیت، سیاسی و اجتماعی و بخشی از آن امنیت اخلاقی و روانی است، اضافه كرد: در نظام اسلامی همه مردم بعنوان عضو پیكر جامعه، مسئولیت دارند كه ارزش ها را در میان خودشان نهادینه كنند و منكرات و عوامل زشتی جامعه را با نهی از منكر بزدایند.

ادیانی با اشاره به اینكه انزجار قلبی، تذكر لسانی و اقدام عملی از مراتب امر به معروف و نهی از منكر است، خاطرنشان كرد: تذكر لسانی كار عموم مردم است و در همه نظام های سیاسی زمانی كه كسانی از ارزش جامعه تخطی می كنند، پای حكومت به میان می آید.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با تاكید بر اینكه حكومت، نماینده مردم است و هرجا ببیند عده ای از قانون تعدی می كنند باید ورود كند، اضافه كرد: نیروی انتظامی كه فرزندان این ملت هستند با افرادی كه قانون را زیر پا گذاشته و به امنیت اخلاقی و روانی خدشه وارد می كنند و البته بخش محدودی هستند، با قوه قهریه بعنوان بخشی از حاكمیت نظام ورود و برخورد می كند.

وی اضافه كرد: نیروی انتظامی هیچوقت در زندگی خصوصی افراد دخالت نمی كند و بخشی كه جنبه عمومی دارد، برابر اخلاق باید به وظیفه خود عمل و در واقع كمك می نماید به شهروندان كه حقوق آنها رعایت شود.

ادیانی اظهار داشت: همراهی، همدلی، خواست و تذكر لسانی مردم، به عدم ورود پلیس و بخصوص اقدام عملی كمك می نماید و مردم باید با قانون و حقوق جامعه آشنا شده و برابر قانون رفتاری را تنظیم كنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان كرد: كسانی كه برای ترویج ارزش و زدودن ضدارزش بعنوان خیرخواهان و دلسوزان جامعه برای امر به معروف و نهی از منكر ورود می كنند، اگر كشته شوند شهید امر به معروف محسوب می شوند.

رییس عقیدتی سیاسی ناجا بیان كرد: یكی از طریق ها در امر به معروف و نهی از منكر، كار گروهی است؛ چونكه اقدام گروهی موثر است و اگر در مرحله تذكر لسانی، مردم به صورت جدی ورود كنند، بطور قطع اثر می گذارد.

وی اضافه كرد: یكی از وظایف اصلی ناجا پشتیبانی از آمران به مشهور است و مسیر رئیس جدید قوه قضاییه در این مدت همین بوده و به جامعه امید دمیده و بنا دارد از آمران به معروف دفاع و با مرتكبان اعمال زشت به شدت برخورد كند.

ادیانی اظهار نمود: مردم ایران شریف هستند و بخش محدودی از جامعه قانون را رعایت نمی كنند كه بخشی از آن به علت جهل است و بخش دیگر ناشی از این است كه نرخ جرم كاهش پیدا كرده است.

وی با اشاره به اینكه اغلب مردم قانون را رعایت می كنند، اظهار داشت: باید قوانین اصلاح و به روز شود؛ چونكه جریمه های فعلی بازدارنده نمی باشد و نوع كسانی كه قانون شكن هستند، متمولان هستند و باید جریمه متناسب با جرم باشد. باید نرخ جریمه افزایش یافته و خطاكاران محرومیت اجتماعی داشته باشند.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدعلیرضا ادیانی همینطور در همایش امر به معروف و نهی از منكر و مسئولیت اجتماعی نیروی انتظامی استان كرمان از امر به معروف و نهی از منكر بعنوان واجب فراموش شده یاد و اظهار نمود: امام حسین (ع) بزرگ ترین شهید امر به معروف و نهی از منكر است.
ادیانی با تاكید بر اینكه باید ارزش های اسلامی را در جامعه اسلامی نهادینه نماییم و حوزه علمیه متكلف تبیین و ترویج امر به معروف و نهی از منكر در جامعه است، خاطرنشان كرد: حوزه های علمیه گرفتار غفلت اساسی در امر به معروف و نهی از منكر شده اند.

وی بیان كرد: اگر چیزی لزوم پیدا كند، وجود هم پیدا می كند؛ بنابراین نیروی انتظامی ضابط اجرای امر به معروف و نهی از منكر است و غیر از این كاری ندارد و اگر لزوم امر به معروف و نهی از منكر را در جامعه حس نماییم و مخاطبان را به چنین ضرورتی برسانیم یا به قول قرآن تبیین نماییم، موفق خواهیم بود.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینكه اسلام در معرض صدمه های اجتماعی از درون و بیرون است، اظهار داشت: دین به وسیله امر به معروف بر پا می شود و یك بخشی از دین باید و نباید است.
وی همینطور اظهار داشت: اسلام برای برون رفت از تهدیدهای خارجی، جهاد را در خود تبیین كرده است.
ادیانی اظهار نمود: برخی به جهاد و شهادت خیلی تاختند؛ اما امروز اگر آمریكایی ها پیغام می دهند برای این است كه روحیه جهادی و ایستادگی در مقابل دشمن و مقاومت در كشور زنده است و امام و رهبری در این زمینه نقش مهمی ایفا كرده اند.
وی افزود كه چون جهاد را به خوبی به فرهنگ تبدیل نموده ایم افراد برای حضور داوطلبانه در سوریه حاضر می شوند.
ادیانی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از برخی اقدامات بانك ها ابراز عقیده كرد: امروز بخش اعظمی از بانكهای ما ربوی هستند و بانك اسلامی نداریم و یك متدین هیچ وقت پول ربا نمی گیرد؛ چونكه ربا همانند جنگ با خدا است.
وی در ادامه با اشاره به « تهدیدهای درونی كه صدمه های اجتماعی، اقتصادی و منكرات سیاسی»، به انتخابات مجلس خبرگان اشاره نمود و اضافه كرد: امروز ارزش های جامعه عوض شده كه به شیخ محمد یزدی رای نمی دهند و به یك فرد بی نام و نشان رای می دهند.
وی با اخطار نسبت به اینكه مردم گرفتار صدمه سیاسی و منكر سیاسی شوند، اضافه كرد: مجلس واداده، معلول منكر سیاسی است.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در بخش دیگر سخنانش یكی از خصوصیت های رهبران پیشرو را «قدرت گفتمان سازی و خلق ادبیات جدید» برشمرد و اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب پیش از رسیدن به رهبری به «تهاجم فرهنگی» اشاره كردند، اما برخی متوجه نمی شدند.
وی در ادامه با اشاره به اینكه امروز پاشنه آشیل نظام، منكرات اقتصادی می باشد، اضافه كرد: برای برون رفت از منكرات سیاسی، اخلاقی و اجتماعی و برای نهادینه كردن معروفات و ارزش های جامعه و قبیح كردن زشتی ها، اسلام در درون خود امر به معروف و نهی از منكر را تعبیه كرده است.

ادیانی با اشاره به اینكه دریا هیچ مرده ای را در خود نگه نمی دارد و امر به معروف هم كاركردی اینچنینی در درون اسلام دارد، اظهار داشت: اگر نگفتیم و این مهم را نهادینه نكردیم، آن وقت شاهد عقبگرد جامعه خواهیم بود.

وی خاطرنشان كرد: به تعداد افراد جامعه ارزش داریم و ارزش ها نسبی هستند، بنابراین تابحال بخشی از جامعه و مسؤلان ما به این مورد توجه نكرده اند كه امر به معروف و نهی از منكر برای ارزش كردن معروف و منكر كردن منكرها است.
رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی (ناجا) بیان كرد: مسؤلان باید امر و نهی نیروهای پایین دست خویش را بپذیرند، بنابراین اولین قدم ترویج امر به معروف این است كه مسؤلان پذیرش این مهم را پیدا كنند.
وی با تاكید بر اینكه اگر می خواهیم امر به معروف در نیروهای مسلح به فرهنگ تبدیل گردد باید خودمان اول آنرا بپذیریم.1398/06/12
18:59:18
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: اقتصاد , پلیس , شهروندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین