واكنش معاون وزارت گردشگری به سازمان گردشگری شهرداری تهران

واكنش معاون وزارت گردشگری به سازمان گردشگری شهرداری تهران به گزارش خشكشوئی آنلاین معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اقدام شهرداری تهران برای تشكیل سازمان گردشگری استقبال كرد اما اظهار داشت: انتظار داریم پس از آن، طرح ها و پروژه های عمرانی و زیرساختی شهری، پیوست گردشگری داشته باشد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در دیدار با مهدی سیف ـ رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران ـ با بررسی روند شكل گیری سازمان گردشگری در شهرداری تهران، اظهار داشت: مبدا خیلی از تورهای گردشگری و همینطور گردشگران ورودی به كشورمان، شهر تهران است، ازاین رو انعكاس ظرفیت ها و داشته های گردشگری پایتخت نقش موثری در برداشت اولیه گردشگران خواهد داشت.
وی با بیان این كه تمركز بر مبحث گردشگری شهری تهران توسط شهرداری، اقدام مناسبی ارزیابی می شود، اضافه كرد: بزرگ ترین دستاورد مورد انتظار از تشكیل سازمان گردشگری در شهرداری، تهیه و ابلاغ پیوست گردشگری برای طرح ها و پروژه های عمرانی و زیرساختی شهرداری خواهد بود.
تیموری تصریح كرد: نظر به اینكه منابع قانونی، متولی اصلی حوزه گردشگری را وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نموده است، بنابراین لازم است اساسنامه ساختار و شرح وظایف سازمان گردشگری شهرداری با همكاری معاونت گردشگری وزارت و در تعامل مستقیم با این حوزه تنظیم شود تا از هر گونه موازی كاری و اتلاف منابع و انرژی جلوگیری شود.
او با اشاره به این كه شهر تهران ۸ میلیون جمعیت ثابت و ۱۲ میلیون جمعیت شناور دارد، اظهار داشت: پایتخت ایران با دارا بودن جمعیتی معادل كل جمعیت خیلی از كشورها، ظرفیت قابل توجهی برای شكوفایی گردشگری داخلی و خارجی دارد؛ سازمان گردشگری شهرداری می تواند در كنار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سبب شكوفایی بستر مساعد موجود شود.
تیموری با بیان این كه بررسی كشورهای پیشرو در صنعت توریسم از آگاهی، فعالیت و مشاركت حداكثری شهرداری ها نشان دارد، اظهار نمود: ورود رسمی شهرداری تهران به مبحث صنعت توریسم با راه اندازی سازمان گردشگری می تواند چشم اندازی روشن پیش روی توسعه گردشگری شهری بگشاید، بگونه ای كه با موفقیت این الگو و اجرای آن در سایر شهرهای كشور بتوان ساختاری قوی در گردشگری شهری ایجاد كرد.
معاون گردشگری همینطور با تشریح برنامه های معاونت گردشگری به مناسبت هفته گردشگری از مشاركت ستاد گردشگری شهرداری تهران در گرامیداشت این ایام استقبال كرد.1398/07/01
13:16:16
5.0 / 5
4440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین