تغییرات اقلیمی عامل كوچك شدن جثه پرندگان

تغییرات اقلیمی عامل كوچك شدن جثه پرندگان به گزارش خشكشوئی آنلاین نتایج یك تحقیق در آمریكا نشان می دهد: تغییرات اقلیمی سبب كوچك شدن جثه پرندگان شده است.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: با گرم تر شدن آب و هوا جثه پرندگان كوچك تر شده و پهنای بال آنها رشد كرده است.
محققان در مدت ۴۰ سال روی ۷۰ هزار و ۷۱۶ پرنده از گونه های پرنده مهاجر در آمریكای شمالی بررسی هایی انجام داده و دریافتند: حدودا جثه تمامی گونه های پرنده كوچك تر شده است.
محققان با اشاره به اینكه گونه های مورد مطالعه كاملا با یكدیگر تفاوت داشتند، اظهار داشتند: تمامی آنها به یك شكل به تغییرات اقلیمی واكنش نشان دادند.
مطالعاتی كه پیش از این در مورد واكنش جانوران به تغییرات اقلیمی انجام گرفته بیشتر بر تغییر روی محدوده جغرافیایی یا زمان مهاجرت و تخم گذاری آنها تمركز داشته، اما در این بررسی جدید ریخت شناسی (مورفولوژی) بدن این حیوانات مورد مطالعه قرار گرفت.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از شبكه خبری بی بی سی، محققان تاكید كردند: افزایش دما باعث كوچك تر شدن جثه بدنی پرندگان شده و طول بال آنها را افزایش داده است.
منبع:

1398/09/14
21:27:59
5.0 / 5
4059
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین