سهم ۶۰ درصدی منابع متحرك در تولید ذرات معلق

سهم ۶۰ درصدی منابع متحرك در تولید ذرات معلق خشكشوئی آنلاین: رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با اشاره به نتایج آخرین سیاهه انتشار آلایندگی شهر تهران كه در سال 96 منتشر گردید به برخی اخبار و آمارها درباب نقش منابع متحرك در آلودگی هوای پایتخت پاسخ داد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، غلامحسین محمدی در واكنش به انتشار آمارهای گوناگون در مورد سهم آلایندگی دستگاه ها و منابع متحرك در حساب توییتری خود با انتشار فهرست سهم بندی منابع آلاینده شهر تهران (سیاهه انتشار سال ۹۶) نوشت: بر طبق آخرین سیاهه انتشار سال ۹۶ سهم كلیه منابع آلاینده و منابع متحرك مشخص شده است و سایر اطلاعاتی كه در فضای مجازی انتشار یافته مورد تایید نیست و مبنای تصمیمات ما در شهرداری گزارش رسمی سیاهه انتشار است.

در لیستی كه محمدی منتشر نموده، سهم منابع متحرك در تولید آلاینده های گازی ۸۲.۹ درصد و در تولید ذرات معلق ۶۰.۸ درصد بوده است. بر این اساسا سهم خودرو های سواری در تولید آلاینده های گازی ۳۷.۸ درصد و در تولید ذرات معلق ۱۳.۹ درصد ذكر شده است. همین طور نقش موتورسیكلت ها در تولید آلاینده های گازی ۲۱.۳ درصد و در تولید ذرات معلق ۱۰.۱ درصد بوده است. نقش اتوبوس های شركت واحد نیز در تولید آلاینده های گازی نیم درصد و در تولید ذرات معلق ۵.۷ درصد تخمین زده شده است. كامیون ها در تولید آلاینده های گازی ۳.۱ درصد و در تولید ذرات معلق ۱۵.۷ درصد نقش داشتند.
در این گزارش آمده است كه صنایع نقش ۱.۹ درصدی در تولید آلاینده های گازی و نقش ۱۷.۸ درصدی در تولید ذرات معلق دارند. نیروگاه ها نیز در تولید آلاینده های گازی ۵.۳ درصد و در تولید ذرات معلق ۱۲.۱ درصد نقش داشته اند.

منبع:

1398/10/02
23:55:21
5.0 / 5
4210
تگهای خبر: آلودگی , اتو , اتوبوس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین