100 كوره غیرمجاز تهران با حكم قضایی تخریب می شود

100 كوره غیرمجاز تهران با حكم قضایی تخریب می شود به گزارش خشكشوئی آنلاین مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه در ایام آینده 100 كوره غیر مجاز در تهران با حكم قضایی بطور قطع تخریب می شود، اظهار داشت: استفاده سوخت مازوت دركارخانه سیمان تهران ممنوعست و در صورت مشاهده از روند فعالیت آن جلوگیری می شود.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از خبر آنلاین از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان تهران؛ مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران كه شب گذشته به اتفاق تعدادی از مدیران این دستگاه در پایش شبانه واحدهای آلاینده حضور داشت، اظهار داشت: در شرایط اضطرار آلودگی هوا و در شرایطی كه روزهای متوالی را در شرایط آگهی به سر می بریم، هیچ یك از ما و دستگاه های مسئول نباید منتظر بنشینیم و دست روی دست بگذاریم، بلكه باید با تمام توان اقدامات عملیاتی و مدیریتی را به منظور بهبود كیفیت هوا و حفظ سلامت شهروندان انجام دهیم.

سعید محمودی در جریان این گشت و پایش و در محل كوره های غیر مجاز زغال گیری در بخش كهریزك شهرستان ری با اشاره به اینكه این كوره ها بیشتر در اراضی ملی و كشاورزی با تغییر كاربری غیرقانونی به وجود آمده و فعالیت می نمایند، گفت: وجود این كوره های غیرمجاز و فعالیت عمدتاً شبانه آنها موجب افزایش آلودگی خصوصاً در مناطق مختلف شهرستان ری و شهرستان های جنوبی استان می شود.

وی با تاكید بر اینكه در ایام آینده 100 كوره غیر مجاز این منطقه با حكم قضایی بطور قطع تخریب می شود، اضافه كرد: انتظار ما از مسئولان مربوطه و مدیران محلی این است كه در ابتدای امر، جلوی ایجاد این گونه كارهای آلاینده را بگیرند و در برخورد با متخلفان با همكاری محیط زیست، عزم جدی داشته باشند.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران همین طور در بازدید سرزده از كارخانه سیمان تهران اظهار داشت: استفاده سوخت مازوت دركارخانه سیمان تهران ممنوعست ودرصورت مشاهده ازروند فعالیت آن جلوگیری می شود.
محمودی در ادامه اشاره كرد: چندروز پیش به كارخانه سیمان تهران ابلاغ كردیم كه باید نسبت به سوخت مصرفی كارخانه خودازمازوت به گاز اقدام نمایند چونكه استفاده ازسوخت مازوت ممنوعست همین طور پیگیری های جدی در اینخصوص بوسیله استانداری تهران صورت گرفت كه نهایتا منجر به برقراری مجدد سوخت گاز در این واحد تولیدی شد.

وی باحضور در بخش استفاده از سوخت كوره های این واحد، ضمن بازدید از نحوه استفاده سوخت از طرف این واحد تولیدی اظهار داشت: درحال حاضر سه كوره دراین كارخانه درحال فعالیت شبانه است كه شیرهای كنترل مازوت آن غیرفعال بوده وتعطیل است وباگاز فالعیت می كند.

محمودی اشاره كرد: درصورتی كه در هر زمان گازمصرفی این كارخانه ازسوی شركت گاز تامین نشود، كارخانه سیمان اجازه استفاده ازسوخت مازوت را نداشته وازادامه روند فعالیت آن جلوگیری می نماییم.

محمودی همین طور به تاكید دولت بر استفاده از سوخت گاز در شرایط اضطرار آلودگی هوا هم اشاره داشت و اظهار نمود: كلیه واحدهای صنعتی و تولیدی استان مكلف به استفاده از سوخت گاز خصوصا در شرایط آلودگی هوا هستند.
وی از ابلاغ اخطاریه محیط زیستی به این واحد در پایش شب گذشته به سبب غبار واحد چهار خط تولید سیمان آگاهی داد و اظهار داشت: در بازدید امشب، مشاهده شد كه دودكش خط 4 این واحد دارای غبار است كه به این دلیل اخطاریه محیط زیستی صادر و ابلاغ گردید.

گشت محیط زیست استان تهران بامدادان امروز و در ادامه پایش شب گذشته به سراغ واحدهای صنفی و آلاینده منطقه خلازیر در جنوب تهران رفت.

مهرداد كتال محسنی؛ معاون فنی محیط زیست استان تهران در این پایش با اشاره به وضعیت تاسف بار این منطقه اظهار داشت: منطقه خلازیر به جهت كارهای شبانه و تخلف واحدهایی كه پشت درب های بسته مبادرت به ضایعات سوزی می كنند، بار آلودگی شدیدی را به نواحی جنوبی تهران تحمیل می كند.

وی ادامه داد: در كنار این واحدها، افراد خاصی هم به پسماندسوزی و همچنین ضایعات سوزی در مجاورت كارگاه های صنعتی مشغول هستند.

كتال محسنی با بیان این كه دود حاصل از كارهای غیرمجاز در این منطقه خفه كننده و برای سلامت مردم تهدید جدی شمرده می شود، اشاره كرد: شهرداری باید با جدیت بیشتری در این خصوص ورود داشته باشد و نسبت به جلوگیری از این قبیل كارهای صنفی و كارگاهی در مناطق شهری اقدام و برخورد قانونی داشته باشد اساسا دراین زمینه محیط زیست به هر نحو ممكن با هر دستگاهی كه برابر وظایف ذاتی به تخلفات محیط زیست و خصوصا آلودگی هوا ورود داشته باشد، كمك خواهدنمود.

وی اشاره كرد: بر طبق مصوبات قانون مدیریت پسماند و بخشنامه اجرایی و همین طور دستورالعمل های مربوط، فرمانداری ها، بخشداری ها، شهرداری ها ودهیاری ها، در ارتباط با مدیریت پسماندها در حوزه جغرافیای تحن پوشش، مسئولیت اجرایی و قانونی دارند و مكلفند نسبت به برخورد با واحدها، منابع و كارهای مزاحم و آلاینده و غیرقانونی اقدام نمایند.

معاون فنی محیط زیست استان تهران با اشاره به بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها افزود: متاسفانه در این منطقه وظایف قانونی به درستی عملیاتی نشده و كارهای غیرقانونی درباب بازیافت، زباله سوزی و ضایعات سوزی به شدت موجب تشدید آلودگی هوا و ایجاد بوی مشمئز كننده شده است كه این مساله بوسیله محیط زیست پیگیری می شود. شب گذشته بخش هایی از شهرستان ری در محدوده پالایشگاه نفت تهران و كارخانه نفت بهران همین طور بخش هایی از منطقه كهریزك و كارخانه سیمان تهران بعلاوه حاشیه جنوب و جنوب شرق تهران با حضور مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران و تعدادی از مسئولین این اداره پایش شد. ۲۳۵۲۱۲


منبع:

1398/10/03
13:01:44
5.0 / 5
3967
تگهای خبر: آلودگی , تولید , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین