۷ گیاهی كه به پاكسازی هوای خانه شما كمك می نماید

۷ گیاهی كه به پاكسازی هوای خانه شما كمك می نماید به گزارش خشكشوئی آنلاین بعضی افراد، بیشترین وقت خویش را در خانه می گذرانند و بسیار مهم می باشد كه از كیفیت هوای داخل خانه آگاه باشند؛ خواه این زمان در خانه خواه در در دفتر كار سپری شود.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از خبر آنلاین، همه گیاهان در ازای دی اكسید كربن، اكسیژن می دهند اما برخی گیاهان خانگی، برای از بین بردن سموم از فضای خانه شما مناسبند. آنها همینطور در دكوراسیون و رنگ دهی به فضای خانه تان موثرند.
در اینجا هفت مورد از گیاهان آپارتمانی كارآمد وجود دارد كه می توانند فضای خانه شما را تمیز كنند.

گل «گندمی»
گل گندمی، گیاه كوچك زیبایی است كه به یك مبتدی در نگهداری از گیاهان می آموزد كه چگونه به درستی از یك گیاه مراقبت كند. چونكه این گیاه بسیار سازگار است و به آسانی رشد می كند. آنها عاشق نور غیرمستقیم خورشید و خاك زهكشی شده هستند و در خیلی از اقلیم ها و شرایط مختلف عملكرد خوبی دارند. این گیاهان كوچك همینطور نسبتاً سالم مانده و به جز نقاط گاها قهوه ای مشكلات كمی دارند.

سرخس بوستونی
سرخس های بوستونی به راحتی رشد می كنند. آنها دوست دارند كه گسترش پیدا كنند و سبدهای آویز كاملی تهیه كنند. این گیاهان زرق و برق دار در محیط های مرطوب به خوبی به عمل می آیند و دوست دارند كه با آب اسپری شوند.
سرخس های بوستونی معمولاً در نور غیرمستقیم آفتاب در نزدیكی پنجره و در خاك مرطوب خوشحال هستند. آنها به هوای سرد نیاز ندارند و در دمای بین ۶۰ تا ۷۵ درجه فارنهایت رشد می كنند.

گل شیپوری پیچی آمریكایی
گل شیپوری پیچی آمریكایی، یك گیاه زیبا به شكل قلب است كه چیزی اضافی را به فضای داخلی شما اضافه می كند. مراقبت از آنها با نور غیرمستقیم خورشید كمی كود و آب دهی متوسط هم آسان است. گل شیپوری پیچی آمریكایی همینطور از سایه لذت می برد. این گیاه مناسب برای مبتدیان است چونكه احتیاج به نگهداری زیادی ندارند.

آلوئه ورا
آلوئه ورا یك گیاه درمانی است كه به علت خواص ضد التهابی برای پوست مفید می باشد. آنها همینطور در پاكسازی هوا و بهبود كیفیت هوا واقعاً خوب عمل می كنند. آنها اتاق های گرم و روشن را دوست دارند.
آلوئه ورا، یكی از محبوب ترین مكنده هاست كه آنرا به یكی از گیاهان خانگی فوق العاده تبدیل می كند. شما می توانید یك یا دو هفته یكبار، پیش از آن كه كاملاً خشك شود، به صورت پراكنده آنرا آبیاری كنید. برای خاك، مخلوطی را به صورت خاص برای مكنده ها و كاكتوس ها در نظر بگیرید.


پیچك انگلیسی
پیچك انگلیسی یك گیاه چند ساله همیشه سبز است كه دوست دارد از دیوار بالا برود. آنها در سایه جزئی، به خوبی رشد می كنند و از خاك زهكشی شده لذت می برند. این گیاه ترجیح می دهد هنگام خشك شدن از قسمت بالا سیراب شود. همینطور برای پیشگیری از خیس شدن بیش از اندازه، خاك باید زهكشی عالی داشته باشد.
پیچك های انگلیسی باید هر دو هفته در ماه های بهار و تابستان با مقدار كمی از مواد غذایی اساسی برای گیاهان دارویی تغذیه شوند و هر ماه، در ماه های پاییز و زمستان بارور شوند. اطمینان حاصل كنید كه گیاه پیش از تهیه مواد غذایی یا كود برای سالم نگه داشتن آن استرس ندارد.


انجیر مجنون
انجیرمجنون اغلب در دفاتر و خانه ها یافت می شود. این گیاه مزاج معتدل داشته و از اتاق های روشن با نور غیرمستقیم خورشید لذت می برد. این گیاه باید در دمای ۶۰ تا ۷۰ درجه فارنهایت نگهداری شوند.
اطمینان حاصل كنید كه رطوبت زیادی در اطراف گیاه وجود دارد اما ریشه هایش رطوبت بیش از اندازه را دوست ندارد.


آگلونما
آگلونما یا گیاه همیشه سبز چینی، یكی دیگر از گیاهان آپارتمانی عالی برای مبتدیان است كه به آسانی رشد می كند. آنها عاشق خاك زهكشی شده، آبیاری متوسط، نور كم و رطوبت هستند. این گیاهان را می توان فقط دو بار در سال با كود استاندارد گیاه خانگی بارور كرد. آنها از دمای داخلی كه بین ۷۰ تا ۷۲ درجه فارنهایت است، لذت می برند.


منبع: accuweather
مترجم: ملیكا قراگوزلو
۴۷۲۱۲

1398/11/05
23:10:41
5.0 / 5
4220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین