تست سرپایی كرونا به هیچ وجه سفارش نمی گردد

تست سرپایی كرونا به هیچ وجه سفارش نمی گردد خشكشوئی آنلاین: معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: 40 تا 45 درصد موارد مبتلاشدن به كرونا در بیمارستان رخ می دهد. یعنی فرد با علایم مشابه و خفیف به بیمارستان بازگشت می كند، اما در بیمارستان به سبب هم جواری با سایر بیماران به كرونا نیز مبتلا می شود. بنابراین، مردم بدون سفارش پزشك و بدون در نظر گرفتن گایدلاین ها از مراجعه به بیمارستان ها اجتناب كنند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رییسی در ستاد اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت و مبارزه با كروناویروس جدید در جمع خبرنگاران، درباب بسیج ملی مبارزه با كرونا، اظهار داشت: همه ارگانها به ما اعلام آمادگی كردهاند كه می توانند در بسیج ملی مبارزه با كرونا مشاركت كنند و ظرفیت اعزام ۳۰۰ هزار اكیپ را از همه دستگاهها داریم و ما برمبنای اعلام دستگاه ها برنامه ریزی كردیم.
وی افزود: از ۱۵ اسفند طرح تشدید نظارت بر عرضه موادغذایی و مانور نوروزی داشتیم كه امسال آنرا به مانور مبارزه با كرونا تغییر خواهیم داد؛ بنا بر این باید از نیروهای بیشتری برای نظارت بر اماكن عمومی، ضدعفونی كردن و كنترل عبور و مرور داخل شهرها كمك بگیریم.
رییسی اظهار داشت: بسیج جامعه پزشكی و بسیج جامعه پرستاری اعلام آمادگی كرده اند تا با اپلیكیشنهای خاصی برای غربالگری مشاركت كنند و گروهی تلفنی بتوانند برای مشاوره به كمك ما بیایند، همچنین، این پتانسیل بزرگ وجود دارد تا از كمك عزیزان خصوصاً در نظارت بر اماكن عمومی و بهداشت محیط و گندزدایی استفاده نمائیم.
معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: دستورالعمل علمی مبارزه با كرونا برای به كارگیری شبكه بهداشت و درمان در مبارزه با كرونا، نیز ظرف امروز، تدوین و به سراسر كشور ابلاغ خواهد گردید، چونكه ما یكی از قوی ترین نظام های شبكه بهداشتی در سراسر را دنیا داریم و می توانیم همه نیروهای بهداشتی را به كار بگیریم. نیروهای بسیج ملی با كنترل موازین بهداشتی می توانند در كنترل عفونت به كمك نیروهای بهداشتی بیایند.
وی درباب تست های تشخیصی كرونا، بیان كرد: به ازای هر ۱۵۰۱ نفری كه نتیجه تست كرونای آنها مثبت اعلام شده، منزلشان را ضدعفونی كرده و اعضای خانواده شان را تب سنجی و غربالگری می نماییم.
رییسی افزود: تست سرپایی كرونا به هیچ وجه سفارش نمی گردد و قابلیت استناد علمی ندارد. بیشتر از ۷۰ درصد از افرادی كه مبتلا هستند، نیازی به بستری ندارند و ظرف مدت چند روز با استراحت در منزل، بهبود پیدا می كنند. بستری برای افرادی سفارش می شود كه جزو گروه های پرخطری هستند كه نه تنها در مورد كرونا، بلكه در موارد مبتلاشدن به آنفلوآنزا نیز باید بستری شوند اما تفاوت كرونا و آنفلوآنزا در میزان سرایت بالای كرونا است بنا بر این بهداشت فردی باید رعایت شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینكه ۸۰ درصد موارد مبتلاشدن به كرونا از بیمارستان مرخص می شوند، اظهار نمود: ۸۰ درصد كل مبتلایان نیز نیازی به بستری شدن ندارند. در مورد بستری كردن موارد قطعی كرونا پروتكلی آماده شده است تا افراد بر طبق آن بستری شده یا در منزل درمان شوند.
رییسی افزود: ساعت كاری ۱۲۰۰ مركز بهداشت در سراسر كشور افزایش یافته و بعضی از آنها شبانه روزی شده اند تا افرادی كه در منزل دوره بیماری را طی می كنند، بتوانند به این مراكز مراجعه نموده و روند درمانشان را كامل كنند. لازم به ذكر است كه كرونا ترس ندارد و خیلی از افراد با درمان دو دارویی در منزل بهبود پیدا می كنند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت اشاره كرد: ۴۰ تا ۴۵ درصد موارد مبتلاشدن به كرونا در بیمارستان رخ می دهد. یعنی فرد با علایم مشابه و خفیف به بیمارستان بازگشت می كند، اما در بیمارستان به سبب هم جواری با سایر بیماران به كرونا نیز مبتلا می شود. بنابراین، مردم بدون سفارش پزشك و بدون درنظر گرفتن گایدلاینها از مراجعه به بیمارستان ها اجتناب كنند.
بنابر اعلام وبدا، او در آخر اشاره كرد: رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، دوری از تجمعات، خودداری از سفر و تردد بین شهری، پرهیز از مهمانی رفتن و مهمانی دادن و استراحت در منزل، بهترین راهكارهای پیش گیری از ویروس كرونای جدید است.
منبع:

1398/12/12
19:34:23
5.0 / 5
3426
تگهای خبر: اماكن , بهداشت , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین