پرداخت بسته معیشتی ویژه كرونا به حدود 3 میلیون نفر

پرداخت بسته معیشتی ویژه كرونا به حدود 3 میلیون نفر به گزارش خشكشوئی آنلاین وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به شیوع كرونا تدابیر وزارتخانه متبوعش برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس و اقدامات صورت گرفته در این راستا را تشریح و طی گزارشی اعلام نمود.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در یادداشتی كه بدین منظور نوشته و در پایگاه اطلاع رسانی دولت انتشار یافته، آورده است: همه گیری كووید ۱۹ در كنار ایجاد بحران در حوزه سلامت، هزینه های گسترده ای را بر اقتصاد جهانی و ابعاد مختلف زندگی اجتماعی فرهنگی جوامع بر جای گذاشته است. روبروشدن با چالش های این بحران عالم گیر در كشورهای مختلف یك مواجه بی سابقه، تجربه نشده و خیلی سخت بوده است.

وزیر تعاون همینطور با تاكید بر اینكه در این میان، درحالی كه در ایران در شرایطی به جنگ كرونا رفته ایم كه شدیدترین و ظالمانه ترین تحریم ها را هم تحمل می نماییم ادامه داده است: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با بسیج همه امكانات، از اوایل اسفندماه ۱۳۹۸، سیاست ها و تدابیر گوناگونی را برای عرضه خدمات درمانی به مبتلایان به كووید ۱۹، كنترل شیوع و قطع زنجیره انتقال ویروس و پشتیبانی از اقشار صدمه پذیر و افرادی كه شغل و درآمدشان تحت تاثیر قرار گرفته تدوین و اجرایی كرده است كه اشاره ای كوتاه به بعضی از آنها خواهم داشت.

وی با اشاره به اینكه بیشتر از ۵ هزار تخت بیمارستانی در مراكز درمانی سازمان تأمین اجتماعی برای خدمت رسانی به مبتلایان به كرونا اختصاص یافت اظهار كرده است: بیشتر از ۹۲۰۰ نفر بیمار در این مراكز بستری شدند و خدمت دریافت نمودند.

به گفته شریعتمداری، مراكز تولیدی دارویی- بهداشتی وزارتخانه، بخصوص در شستا، حتی با تغییر و گسترش خط تولید خود، تابحال ۴۰۰هزار لیتر محلول و ژل ضدعفونی كننده دست (بر پایه الكل)، بیشتر از ۳ میلیون لیتر محلول ضدعفونی كننده سطوح (بر پایه آب اكسیژنه یا آب ژاول)، ۶ تن ماده مؤثر هیدروكسی كلروكین را طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تولید كرده اند.

وی در ادامه همینطور نوشته است: شركت های توزیع هم در روزهای نوروز بدون محدودیت، محصولات مقابله با این بیماری همچون ۶/۱میلیون عدد ماسك سه لایه را بین مراكز درمانی توزیع كرده اند. در همین راستا، در مراكز سازمان فنی و حرفه ای هم با اختصاص فضا و تجهیزات كارگاهی، تولید ماسك و لباس ایزوله، دستكش، و سایر تجهیزات مصرفیِ موردنیاز در حال انجام می باشد.

وزیر كار و رفاه اجتماعی با عنایت به این كه قطع زنجیره انتقال ویروس و كنترل شیوع از راه كاهش سفرها و ممنوعیت تجمعات و ایجاد فاصله اجتماعی از راهبردهای اصلی ستاد ملی مقابله با كرونا بوده است بیان كرده است: از اوایل اسفندماه ۱۳۹۸ تمهیدات و تصمیمات گوناگونی (به ویژه درسازمان تأمین اجتماعی) برای عدم خروج غیرضروری مردم از منزل اتخاذ شده است. برای نمونه، كلیه رسیدگی های هیئت های تشخیص بدوی و تجدیدنظر سازمان تأمین اجتماعی و همه رسیدگی های هیئت های حل اختلاف كارگری و كارفرمایی تا آخر فروردین ماه به تأخیر افتاد، لزوم حضور و غیاب افرادی كه از بیمه بیكاری استفاده می نمایند تا آخر فروردین ماه برای كاهش سفرهای شهری و بین شهری متوقف گردید.

وی تاكید كرده است: كلیه دفترچه های درمانی كه تا آخر بهمن ماه اعتبار داشتند بدون احتیاج به رفتن به شعب سازمان یا كارگزاری ها تا آخر فروردین ماه ۱۳۹۹ تمدید اعتبارشدند و اجبار به رجوع حضوری برای ثبت درخواست بیمه بیكاری برچیده شد و به جای آن سامانه الكترونیكی افتتاح شد كه متقاضیان را از رجوع حضوری بی نیاز كرده است.

شریعتمداری همینطور با اشاره به اینكه وزارت كار و رفاه مسئولیت خدمت رسانی به یكی از صدمه پذیرترین اقشار جامعه در مواجهه با كرونا را در سازمان بهزیستی بر عهده دارد، تاكید كرده است: لزوم داشت كه از همه توان این سازمان برای حفاظت از این عزیزان استفاده نماید. خوشبختانه، با مداخلات به هنگام و اقدامات كارآمد و ابلاغ پروتكل های مختلف بهداشتی و مراقبتی به همه مراكز تحت پوشش این سازمان شامل بیشتر از ۸۰۰ مركز شبانه روزی نگهداری از سالمندان و معلولان، بیشتر از ۶۰۰ مركز شبانه روزی نگهداری كودكان بی سرپرست و بدسرپرست و شیرخوارگاه ها و بیشتر از ۱۰۰۰ مركز اقامتی معتادان در حال بهبود و نظارت مداوم، به لطف خدا، تابحال كمترین مورد ازابتلای معلولان، سالمندان، فرزندان و سایرافراد مقیم در مراكز این سازمان گزارش شده است كه امید داریم همچنان این روند مطلوب به یاری خدا حفظ شود.

وی در ادامه این بحث هم گفته است: در كنار این اقدامات استراتژیك و بسیار مهم، كمك هزینه برای تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی كننده جهت جلوگیری از كرونا به مراكز این سازمان تخصیص یافت و پرداخت گردید.

به گفته وی برای مواجهه با تأثیرات شدید كرونا بر حوزه اشتغال، كسب وكارها و پشتیبانی از نیروی كار هم تابحال تدابیر گوناگونی اندیشیده شده است. افزایش مهلت های مربوط به فرآیند انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد، امهال سهم كارفرما برای فعالیت ها وكارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی، پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به كلیه بیمه شدگان مبتلا به بیماری كووید۱۹ و برقراری مقرری بیكاری برای كارگرانی كه در این مدت بیكار می شوند. همچنین، با شناسایی تعاونی های فعال در حوزه البسه، دستكش و ماسك، تهمیدات لازم برای پشتیبانی از آنها صورت گرفته است.

وزیر تعاون در ادامه یادداشت خود نوشته است: در جهت كاهش استرس و اضطراب هموطنان از بیماری كرونا و كاهش خروج مردم از منازل، سامانه تلفنی ۱۴۸۰ سازمان بهزیستی فعال شد و صندوق بازنشستگی كشوری هم با مباشرت حوزه بهداشت و درمان در شهرهای درگیر كرونا به عرضه خدمات پزشكی به بازنشستگان پرداخت.

وی در مورد اقدامات صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر هم نوشته است: این صندوق با حدود ۵.۱ میلیون نفر در این ارتباط تعامل نكرد و به بیشتر از هزار خانوار كه به شكلی نیازمند مشورت و مساعدت های لازم بودند، كمك های مورد نیاز را عرضه كرد.

ایجاد سازوكار و سیاست های مشخص برای پشتیبانی از اقشار كم درآمد در قالب بسته های حمایتی دولت و با استفاده از اطلاعات بانك رفاه ایرانی ها از دیگر اقدامات در حال انجام از دیگر نكاتی است كه شریعتمداری به آن اشاره و افزوده است: بر این پایه، تابحال به حدود ۳میلیون نفر از افراد ( با همكاری سازمان هدفمندی یارانه ها) بسته معیشتیِ ویژه پرداخت شده است.

وی با تأكیدی باردیگر بر اینكه در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی مجموعه تحولات مربوط به كووید ۱۹ در سطح جهانی و ملی رصد و سیاست ها و اقدامات در رابطه با مواجهه با كرونا، از راه مشورت با نخبگان و كارشناسان، به صورت كاملاً انعطاف پذیر و بموقع تدوین و اجرا می شود به نكته آخر اشاره و نوشته است: اینكه باور دارم با اتحاد، انسجام و تدابیرِ به هنگام و كارآمد می توانیم در مبارزه با كرونا، كه ابعادی ناشناخته و تأثیراتی غیرمعین داشته است، پیروز شویم.
1399/01/12
21:30:10
5.0 / 5
2896
تگهای خبر: آب , آموزش , اشتغال , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین