كاهش طول دوره آموزش نظامی برای سربازان اعزامی اردیبهشت

كاهش طول دوره آموزش نظامی برای سربازان اعزامی اردیبهشت به گزارش خشكشوئی آنلاین، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از كاهش طول دوره آموزشی سربازان اعزامی اردیبهشت ماه به یك ماه اطلاع داد.


سردار تقی مهری در گفتگو با ایسنا با اشاره به آغاز اعزام مشمولان سربازی به مراكز آموزش در هفته اول اردیبهشت ماه اظهار داشت: همانطور كه می دانید به دنبال انتشار كرونا و هم تصمیمی كه از قبل برای تغییر در شیوه اعزام به خدمت سربازان درنیمه نخست سال 99 اتخاذ شده بود، اعزام مشمولان سربازی به هفته اول اردیبهشت ماه موكول شد و به جز مشمولان گروه پزشكی و پیراپزشكی كه در ششم فروردین ماه فراخوان اعزامشان صادر شده و به خدمت اعزام شدند، دیگر در سال 99 هیچ اعزامی به دوره آموزشی نداشتیم و نخستین دوره اعزام ها از هفته اول اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: مشمولانی كه در اردیبهشت ماه به خدمت سربازی اعزام خواهند شد، دو دسته هستند، دسته اول مشمولان فارغ التحصیل رشته های پزشكی و پیراپزشكی هستند كه این افراد بعد از فراخوان و انجام امور اولیه با عنایت به شرایط كشور درپی شیوع ویروس كرونا، بدون پیمودن دوره های آموزش نظامی وارد درمانگاه ها و مراكز درمانی نیروهای مسلح شده و در رشته و تخصص خودشان خدمت خواهند كرد و بعد از عادی شدن شرایط هم دوره آموزشی برایشان برگزار می شود.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اضافه كرد: دسته دوم، تمام سربازان به غیر از دسته اول را شامل می شود. یعنی مشمولان زیردیپلم تا دكتری غیرپزشكی كه باید در اردیبهشت ماه به سربازی اعزام شوند. برای این افراد تمهیدات لازم اتخاذ شده و طرح فاصله گذاری اجتماعی در مورد آنان به صورت كامل اجرا خواهد شد. همینطور دوره آموزشی این افراد هم به یك ماه كاهش خواهد یافت. در همین راستا بعضی از آموزش های نظریه به این افراد در دوره آموزشی عرضه نخواهد شد و بعضی از موارد دوره آموزشی هم در حین خدمت به آنان آموزش داده می شود.
مهری تصریح كرد كه تصمیم اتخاذ شده برای كاهش دوره آموزش نظامی، صرفا مربوط به مشمولان اعزامی اردیبهشت ماه 1399 است و تصمیمی برای اجرای آن در دیگر ماه ها اتخاذ نشده است.1399/01/29
20:46:19
5.0 / 5
2720
تگهای خبر: آموزش , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین