مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر خبرداد

توزیع بیشتر از دوازده میلیون پرس غذا در 110 نقطه از سراسر كشور

توزیع بیشتر از دوازده میلیون پرس غذا در 110 نقطه از سراسر كشور به گزارش خشكشوئی آنلاین قم مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر از اجرای مرحله مقدماتی رزمایش همدلی با عنوان پویش علی یاوران خبرداد و اظهار داشت: هیأت های مذهبی طی ماه رمضان به یاد امیرالمؤمنین(ع) 110 نقطه كشور و در هر نقطه توزیع 110 هزار پرس غذا میان نیازمندان را هدف گذاری كرده اند.


هادی شعبانی طی گفت وگویی با خبرنگاران، با اشاره به ماهیت هیأت های مذهبی اظهار نمود: هیأت های مذهبی كه از اجتماع محبان سید الشهدا(ع) شكل گرفته، فقط به تعظیم شعائر دینی محدود نمی شوند بلكه كاركردهای مختلفی را در دستور قرار می دهند كه یكی از این كاركردها حضور فعال در عرصه های خدمات اجتماعی است.
وی افزود: حالا هزار هیأت خدمت رسان در سرتاسر كشور درحال خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان هستند كه شاید كمتر از آنها نام برده شود.
مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر خاطرنشان كرد: از دیرباز هیأت ها در كمك به نیازمندان فعال و پیش قدم بوده اند اما طی چندسال اخیر، هیآت در خیمه میاندار خدمت به صورت هدفمند، فعالیتهای جهادی خویش را در چارچوب پویش های منسجم دنبال می كنند.
وی از اجرای پویش «هر هیأت یك روستا» برای كمك به زلزله زدگان كرمانشاه و پویش « یاساقی العطاشی» برای كمك به مشكل آب آبادان یاد كرد و اظهار داشت: هیأت های مذهبی همینطور در چارچوب پویش «مهرعاشورائیان» به تهیه لوازم التحریر مورد نیاز در مناطق محروم كشور پرداخته و در فروردین ماه سال قبل هم با اجرای پویش «سین هشتم» به كمك سیل زدگان رفتند.
شعبانی تصریح كرد: در بحران كرونا هم هیأت های مذهبی در چارچوب پویش «خادمان سلامت» با هدف قرار دادن چهار گروه خانواده های سالمند، نیازمند، بدون سرپرست و درگیر با بیماری كرونا به تهیه اقلام مورد نیاز همچون دارو و مواد غذایی اقدام نمودند تا این گروه های پر خطر حضور كمتری در اجتماع داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه نیروهای جهادی هیأت های مذهبی برای كمك به كادر درمانی در بیمارستان های درگیر با بیماری كرونا حضور یافته اند، عنوان كرد: این افراد بدون هیچ چشم داشت مادی در كنار بیماران كرونایی بوده و همچنان در حال خدمت رسانی به آنها هستند.
شعبانی افزود: در شرایطی كه كشور با بحران كمبود ماسك روبرو بوده و بعضی از فاسدان مبادرت به احتكار ماسك به صورت انبوه كرده اند، هیأت های مذهبی به میدان آمده و تولید ماسك و مواد ضد عفونی را در دستور كار خود قرار داده اند و تا امروز هم در حال ضدعفونی كردن معابر و امكان عمومی شهرها هستند.
وی با اشاره به تاكید رهبر معظم انقلاب نسبت به اجرای رزمایش گسترده همدلی و كمك مؤمنانه به نیازمندان عنوان كرد: هیأت های مذهبی برای لبیك به فرمان رهبر انقلاب اسلامی، عملیات گسترده ای را با دو مرحله مقدماتی و تمیكلی در دستور كار خود قرار داده اند.
مسئول خیمه مركزی میداندار خدمت عنوان كرد: در مرحله مقدماتی با اجرای پویش "علی یاوران" هیأت های مذهبی تلاش می كنند تا طی ماه مبارك رمضان به یاد امیرالمؤمنین(ع) در 110 نقطه كشور و در هر نقطه 110 هزار پرس غذا و در مجموع 12 میلیون و 100 هزار پرس غذا را میان خانواده های نیازمند توزیع كنند كه این هدف بزرگ نیازمند مشاركت عموم مردم است.
وی با اشاره به اینكه هیأت های مذهبی به دنبال مشاركت عموم مردم در رزمایش همدلی به نیازمندان هستند، مطرح كرد: طرح "خانواده حامی" مرحله تكمیل كننده پویش علی یاوران است، در این مرحله تلاش می شود تا برای هر خانواده نیازمند یك خانواده حامی پیدا نماییم تا در طول ایام مختلف سال نیازمندان مورد حمایت افراد توانمند قرار گیرند.
شعبانی از استمرار حمایت و نظارت هیأت های مذهبی بر ارتباط میان دو خانواده نیازمند و حامی یاد كرد و اضافه كرد: هیأت میدانداری می شود كه بتواند دو خانواده را به یكدیگر وصل كند تا این خانواده ها بتوانند در كنار یكدیگر قرار گرفته و هر دو به توانمندی مادی و معنوی مطلوب برسند.
وی تصریح كرد: جهادگران، هیأت ها و خانواده هایی كه هر ظرفیتی برای مشاركت در اجرای این رزمایش گسترده دارند می توانند با تلفن همراه خود كد دستوری *6655*44332211#
را شماگیری نمایند و به این پویش بزرگ بپیوندند.
شعبانی با اشاره به اینكه تا به امروز 350 هیأت محوری برای مشاركت در این رزمایش اعلام آمادگی كرده اند، عنوان كرد: شماره تلفن ثابت 02128422213 ویژه هیأت های مذهبی درنظر گرفته شده است كه این مجموعه ها می توانند با استفاده از آن، اطلاعات بیشتر را برای عضویت در پویش كسب كنند.
وی خاطرنشان كرد: ریزترین قطره ها اگر در كنار یكدیگر قرار گیرند می توانند یك لیوان آب را ایجاد كرده و عطش یك فرد تشنه را رفع كنند؛ افراد علاقه مند برای مشاركت مالی در این پویش می توانند مبالغ مورد نظر خویش را به شماره كارت 6037997950044777به نام مركز نیكوكاری میاندار خدمت، واریز نمایند تا با استفاده از مبالغ آنها، بسته های غذایی تهیه شده و در مناطق محروم توزیع شود.
مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینكه جلسات هیأت های مذهبی در ماه مبارك رمضان با استفاده از بستر رسانه و فضای مجازی دنبال خواهد شد، اظهار داشت: خادمان هیأت های مذهبی كه با رعایت كامل دستورالعمل های وزارت بهداشت، مبادرت به پخت و بسته بندی مواد غذایی خواهند كرد، در كنار این مجاهدت، قرائت قرآن، منبر و مناجات را در محل پخت و بسته بندی غذا، برای توسل به ساحت مقدس خاندان (علیهم السلام) درنظر گرفته اند و برنامه خویش را برای مخاطبان هیأت منعكس خواهند كرد.1399/02/01
14:09:37
5.0 / 5
2704
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین