آگهی معاون وزیر بهداشت نسبت به افزایش مبتلاشدن به كرونا در مازندران

آگهی معاون وزیر بهداشت نسبت به افزایش مبتلاشدن به كرونا در مازندران به گزارش خشكشوئی آنلاین مازندران معاون كل وزیر بهداشت اظهار داشت: در مازندران بطور شفاف آگهی می دهم با وجود كاهش مبتلایان نسبت به اسفند ماه اما آمار مبتلاشدن طی روزهای اخیر نسبت به هفته پیش افزایش جزئی دارد.


دكتر ایرج حریرچی عصر امروز در حاشیه جلسه با رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل با اشاره به اینكه این افزایش مبتلاشدن در مازندران نگران كننده است، اظهار نمود: مردم مسافرت های قبل از ماه رمضان و داخل این ماه را به حداقل برسانند.
وی اشاره كرد: از امروز ممنوعیت تردد بین استانها برداشته شد و این بازگشایی ترددها با هدف اقتصادی و برای كسب وكارها بود و مردم عزیز همچنان باید به شعار در خانه بمانیم كاملا وفادار بمانیم.
تا اطلاع ثانوی تا كشف دارو و واكسن در مقیاس ماه و سال باید به زندگی با كرونا عادت كنیم
معاون وزیر بهداشت اشاره كرد: تا اطلاع ثانوی در كل دنیا، حتی كشورهایی كه بنظر می رسد پاك هستند، پیك دوم، سوم و چندم كاملا محتمل است.
دكتر حریرچی افزود: اینطور نیست كه اگر در قم و گیلان شیوع شدید داشتیم و الان افت كرده، پرونده این بیماری بسته شد.
وی اظهار داشت: استان مازندران كه در یك برهه زمانی، پیك بیماری داشت، الان بیماری كنترل شده است اما این به معنای این نیست كه خیالمان راحت شده است.
معاون كل وزارت بهداشت بیان كرد: ما بطور خلاصه به زندگی با كرونا، احتیاطات مربوط به كرونا، رعایت بهداشت فردی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا حد مقدور، كماكان تا اطلاع ثانوی در مقیاس ماه و سال تا كشف دارو و واكسن كه معین نمی باشد قابل دسترسی همه كشورها باشد، باید عادت نماییم.
عامل اصلی انتشار بیماری در سطح جامعه، اشخاص كم علامت و بی علامت هستند
دكتر حریرچی اضافه كرد: هم اكنون وزارت بهداشت مرحله دوم غربالگری را انجام می دهد؛ در مرحله اول غربالگری با تمامی افراد تماس گرفتیم و در بیشتر استانها با بالای ۹۹ درصد افراد تماس گرفته شد.
وی با اعلان اینكه در مرحله دوم غربالگری، با بیش از ۸۰ درصد افراد تماس گرفته شد، اظهار نمود: یكی از اقدامات بزرگی كه در حال انجام می باشد، غربالگری با تست مولكولی نمونه از حلق و بینی برای اشخاص كم علامت و بی علامت است و یا كسانی كه تماس نزدیك با مبتلایان داشتند.
معاون كل وزارت بهداشت عامل اصلی انتشار بیماری در سطح جامعه، اشخاص كم علامت و بی علامت دانست و اظهار داشت: كسانی كه علامت دارند، ایزوله و بستری می شوند؛ این مساله در ۲۱ استان در حال انجام می باشد و به مرور به سایر استانها تعمیم داده می شود.
دكتر حریرچی افزود: اقدام بزرگ دیگری كه با دانشگاه صنعتی شریف انجام شده، این است كه با نرم افزار تلفن همراه افرادی كه مبتلا ویا به جاهایی رفتند كه افراد مبتلا وجود داشتند، را شناسایی ومحدودیت هایی را ایجاد می نماییم و همین طور مردم می توانند بوسیله نرم افزاری مناطق حضور افراد مبتلا را شناسایی كنند.
وی تصریح كرد: همانطور كه این ویروس هوشمندانه عمل می كند، ما نیز باید هوشمندانه عمل نماییم و تاكتیك ها را بروز نماییم و آرایش دفاعی را به میزان لازم عوض نماییم تا بتوانیم بر این بیماری پیروز شویم.
معاون وزارت بهداشت با اشاره به اینكه ما به غیر از برخی از ورزشكاران، از سلبریتی ها و افراد مشهور خودمان كار عمده و قابل توجهی ندیدیم، اشاره كرد: این ویروس در سطح جهان بیشتر فقرا را درگیر می كند و فقرایی كه درگیر می شوند، عوارض بیشتری دارند.
دكتر حریرچی اضافه كرد: در كشور انگلیس، سیاه پوستان و آسیایی ها ۱۴ درصد جمعیت را می سازند اما كسانی كه فرم شدید بیماری را دارند و در آی سی یو بستری هستند، ۲۸ درصد می باشند.
وی با اعلان اینكه در آمریكا میزان مرگ سیاه پوستان و فقرا دو برابر سفید پوستان و ثروتمندان است، اظهار داشت: عوارض اقتصادی بیماری بیشتر متمركز بر فقرا، افراد روزمزد و شاغلین بخش خصوصی است.
معاون وزارت بهداشت با اشاره به اینكه الان وقت این است كه به هم كمك نماییم، افزود: الان در كشورها افراد سلبریتی و افراد مشهور و محبوب نقش بسیار بزرگی در آموزش مسایل كرونا، كمك مالی مستقیم و جمع آوری كمك های مردمی را دارند.
فاصله گذاری اجتماعی باید به خوبی توسط مردم رعایت شود
دكتر سید فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل در ادامه این جلسه اظهار داشت: ما از اواخر بهمن ماه درگیر كرونا شدیم و در یك هفته الی ۱۰ روز اخیر خوشبختانه آمار بسیار كم و یا خیلی زیاد نشده است.
وی اظهار نمود: با توجه به این كه بازگشایی اصناف را داشتیم، منتظر آمارها در هفته پیش رو هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل اشاره كرد: اگر در یك هفته تا ۱۰ روز آینده آمارهای ما كاهشی باشد، می توانیم خیالمان راحت باشد از پیك اول اما رعایت ها و معیارهای فاصله گذاری هوشمند به خوبی باید توسط مردم عزیز رعایت شود.
منبع:

1399/02/02
13:31:27
5.0 / 5
2557
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین