باید سرمایه اجتماعی را در كشور تقویت نماییم

باید سرمایه اجتماعی را در كشور تقویت نماییم به گزارش خشكشوئی آنلاین معاون وزیر كشور و رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت كشور در نشست تدوین طرح مجمع خیرین همیار توسعه اجتماعی با اعلان اینكه نیاز امروز كشور به همبستگی و همدلی بیشتر است؛ اظهار داشت: سرمایه اجتماعی در كشور طی سالهای اخیر تضعیف شده و باید با فعال سازی ظرفیت های مردمی به تقویت این امر مهم همت بگماریم.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، تقی رستم وندی در نشست طرح "مجمع خیرین همیار توسعه اجتماعی کشور که در سالن پیامبر اعظم(ص) در محل وزارت کشور برگزار شد؛ با اعلان اینکه اولویت اصلی برنامه سازمان امور اجتماعی، فعال سازی ظرفیت های مردمی از خیرین تا سایر سازمان های مردم نهاد در خدمات رسانی بیشتر به مردم در حوزه اجتماعی است؛ اظهار داشت: روند بیماری مدیریت کرونا در ضمن سه ماه اخیر، الگویی جدید از همبستگی ملی را در کشور به نمایش گذاشت.

وی با اظهار اینکه در روند مبارزه با کرونا؛ شاهد شکل گیری انسجام اجتماعی بی نظیر در کشور هستیم؛ اظهار داشت: برخلاف اظهارات اولیه از طرف برخی جریان ها، شاهد نظم پذیری و همراهی بالای مردم با بسته های سیاسی دولت و تصمیم گیری های ستاد ملی کرونا بودیم.

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور در ادامه به ارائه آماری از میزان همراهی مردم با تصمیمات ستاد ملی کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: طبق آخرین آمارها بالای ۸۰ درصد مردم با تصمیمات دولت و حاکمیت همراهی کامل داشتند که دستاورد بزرگی در کشور شمرده می شود.

معاون وزیر کشور در ادامه صحبت هایش به شرایط اجتماعی کشور اشاره نمود و اظهار داشت: واقعیت این است که کشور طی دو سال اخیر شرایط التهاب گونه ای را تجربه کرده و از جهت اجتماعی، سخت ترین دوره را گذارنده ایم.

رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با مرتبط دانستن موضوعات و مسائل اقتصادی با شرایط اجتماعی کشور به مساله خروج برجامی آمریکا پرداخت و اظهار داشت: خروج ترامپ از برجام و بازگشت نظام تحریم ها، دشواری های اقتصادی فراوانی را پیش روی جامعه ایرانی گذاشت

رستم وندی با اعلان اینکه با وجود فشارهای بیرونی دشمن، میزان تاب اوری اجتماعی در کشور بالاست؛ اشاره کرد که باید با نگاهی واقع بینانه به موضوع تاب آوری اجتماعی همیشه مشکلات و نارضایتی های عمومی را در جلو چشم داشته باشیم.

رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در ادامه به یک موضوع کلیدی در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: باید پیش از هر چیز این مساله را مورد تامل قرار دهیم که چرا مشکلات در کشور حل نمی گردد.
وی در این خصوص به ذکر چهار دلیل مهم نظیر، عدم توجه به منابع تولید لطمه زا در کشور، توجه به معلول ها بجای علت های ریشه دار، نبود انسجام مدیریتی در کشور و موازی کاری و در نهایت تاکید بر روش های دولتی و غفلت از ظرفیت های مردمی اشاره نمود.

معاون وزیر کشور با تاکید بر اینکه باید فرماندهی واحد در مدیریت مسائل اجتماعی در کشور صورت بگیرد، اظهار داشت: لازم است که همه نهادهای درگیر در مسائل اجتماعی با فرماندهی واحد و با هدف پیشبرد سریع کارها و جلوگیری از هدر رفت منابع و امکانات، عمل کنند.
​براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در آخر این جلسه، نمایندگان انجمن های خیریه به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات شان درباب ارتقای موثرتر خدمات رسانی به مردم اسیب دیده پرداختند و پیشنهاد تشکیل دبیرخانه ای برای هماهنگی کارهای انجمن های خیریه داده شد.
منبع:

1399/03/13
23:31:03
5.0 / 5
2200
تگهای خبر: اقتصاد , بیماری , تجربه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین