كارشناس اقتصاد مسكن:

ایده فروش متری مسكن در بورس، از بنیان غلط است

ایده فروش متری مسكن در بورس، از بنیان غلط است به گزارش خشكشوئی آنلاین كارشناس اقتصاد مسكن اظهار داشت: فروش متری مسكن كه فكر آن از زمان دولت اصلاحات شكل گرفته از بنیان غلط است.به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از مهر، افشین پروین پور شب گذشته در برنامه تیتر امشب شبکه خبر اضافه کرد: حوزه "مسکن"، "خودرو" و "ارز" از جانب دولت رها شده است و راهکاری برای ساماندهی آن ندارد و هر سال در این زمان به طور مقطعی به مسکن پرداخته می شود و بعد از مدتی رها می شود.
کارشناس اقتصاد مسکن اظهار داشت: بخش زمین و مسکن در ردیف اول اقتصاد و مستعد سوداگری است که سوداگران کنترل بازار را به دست می گیرند.
وی با اعلان اینکه تحلیل های غلط از بازار و واقعیت آن سبب مشکلات و برطرف نشدنِ مسکن می شود، اشاره کرد: اگر صحبت ها بر مبنی واقعیت بود این افزایش روزانه قیمت به وجود نمی آمد.
پروین پور با نقدی بر ایده ورود ساخت و ساز مسکن به بورس و خرید متری مسکن اظهار داشت: بجای ورود زمین و مسکن به بورس؛ صندوق جمع آوری سرمایه تشکیل گردد و فروش متری مسکن هم که فکر آن از زمان دولت اصلاحات شکل گرفته از بنیان غلط است.
وی اضافه کرد: کسی که توان خرید یک متر مسکن را ندارد با افزایش قیمت مسکن و درآمد ثابت، سال ها باید منتظر خانه دار شدن بماند، اما باید به ریشه مشکل مسکن پرداخت.
همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه هم با اعلان اینکه "کمبود سرمایه" و "کاهش تولید" دو علت اصلی آشفتگی بازار مسکن می باشد اظهار داشت: اگر مسکن به بازار سرمایه وارد شود هر دو مشکل برطرف خواهد شد و تامین سرمایه در بورس نیاز یک میلیون واحد مسکونی در سال را برطرف می کند.
وی اضافه کرد: مرجع قیمت گذاری مسکن در کشور معین نیست و اگر قیمت مسکن به کمک بورس شفاف شود گلوگاه های مسکن مشخص می شود.
مهدی روانشادنیا، کارشناس اقتصاد مسکن نیز به طرح "جامع مسکن ملی" اشاره نمود و اظهار داشت: علت بی تأثیر بودن طرح های مختلف در کاهش قیمت مسکن، فاصله مطرح شدن طرح ها تا عرضه آن به متقاضیان است.
وی اضافه کرد: شرایط امروز مسکن رضایت نسبی را به وجود نیاورده است.


منبع:

1399/03/23
15:16:47
5.0 / 5
2189
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سرمایه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین