بررسی و درمان التهاب ناشی از كووید- ۱۹ با كمك یك پروتئین

بررسی و درمان التهاب ناشی از كووید- ۱۹ با كمك یك پروتئین پژوهشگران آمریكایی اهتمام دارند با بهره گیری از یك پروتئین، التهاب شدید را در بیماران مبتلا به كووید- 19 بررسی و درمان كنند.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی انجمن پیشبرد علوم آمریکا، بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان میدهد که سطح بالایی از پروتئین موسوم به "TGFBIp"، در خون حدود ۱۰۰ بیمار بستری شده مبتلا به کووید- ۱۹ دیده شده است. باتوجه به این پژوهش می توان اظهار داشت که افزایش سطح TGFBIp در هر دو شکل معمولی و استیله شده، با شدت نشانه های کووید- ۱۹ در بیماران مرتبط می باشد.
بااینکه هنوز به پژوهش های بیشتری نیاز است تا افزایش سطح TGFBIp استیله شده، بعنوان یک شاخص برای تعیین شدت کووید- ۱۹ مورد تایید قرار بگیرد اما یافته های این پژوهش نشان می دهند که شاید TGFBIp بتواند یک هدف باارزش برای درمان التهاب شدید همچون "طوفان سیتوکین" در بیمارانی باشد که به نوع شدید کووید- ۱۹ مبتلا هستند.
پژوهشگران در این پروژه، نمونه خون افراد سالم و بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ را مورد بررسی قرار دادند. در بین گروه دوم، بعضی از بیماران دارای نشانه های خفیف کووید- ۱۹ بودند اما بعضی از آنها نشانه های شدیدی مانند سندروم حاد تنفسی را در خود داشتند.
پژوهشگران در بررسی های خود دریافتند که سطح TGFBIp در هر دو گروه بیمار، بالاتر از سطح آن در بدن افراد سالم بود. بیمارانی که در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند، حتی سطح بالاتری از TGFBIp را داشتند.
پژوهشگران تاکید دارند که برای اعتبارسنجی این نتایج باید پژوهش های بیشتری انجام شوند اما یافته های این پژوهش نشان می دهند که شاید TGFBIp بتواند هدفی برای درمان التهاب شدید در بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ باشد.
این پژوهش، در مجله "Science Advances" به چاپ رسید.1399/05/04
23:49:15
5.0 / 5
2181
تگهای خبر: اتو , درمان , سایت , مراقبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین