مدیركل خدمات شهری شهرداری تهران عنوان كرد

یك دست مبلمان، عجیب ترین زباله در كانالهای تهران

یك دست مبلمان، عجیب ترین زباله در كانالهای تهران مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: شهروندان باید بدانند كه زباله ای كه به نهرها می ریزند وارد كانال ها و مسیل ها می شود و در صورت باران این كانال ها هستند كه منجر به سیل می شوند و جان شهروندان به خطر می افتد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، اصغر عطایی درباره لایروبی مسیل های تهران اظهار داشت: هم اکنون ۱۰ هزار کیلومتر نهر در شهر تهران وجود دارد؛ پیمانکاران خدمات شهری هر ناحیه موظف می باشند انهار فرعی که بسیار کم عمق و کم عرض هستند را مانند پیاده روها تمیز و زباله ها را خارج کنند.
وی با اعلان اینکه ۵۳۰ کیلومتر مسیل در شهر تهران وجود دارد، اشاره کرد: نهرهای درون شهر به کانال ها و مسیل ها می روند و اگر خوب پاکسازی نشوند زباله ها به کانال ها و مسیل ها می روند. برخی از این کانال ها زیر زمین هستند و کارگرها به سختی می توانند آنها را تمیز کنند.
کار شبانه روزی پیمانکاران
عطایی اظهار داشت: در مورد پاکسازی مسیل ها و کانال ها دو وجه وجود دارد؛ اول اینکه پیمانکارانی که به صورت شبانه روز کار می کنند با تمیز کردن نهرها مانع ورود زباله به کانال ها شوند. بحث دوم در مورد پیمانکاران لایروبی است که در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران وجود دارند و در طول سال به صورت مستمر با ماشین آلاتی همچون بولدوزر و بلیزر واریزه ها و سنگ هایی که بارش ها با خودشان به همراه می آورند پاکسازی می کنند.
وی افزود: در صورتیکه در یک باران این واریزه ها پاکسازی نشود ظرفیت برای باران بعدی وجود ندارد. بنا بر این پاکسازی کانال ها و مسیل ها جزو برنامه ها است و همه مناطق شهرداری پیمانکار دارند که هم رودخانه ها و هم مسیل ها را لایه برداری کنند که یک کار مستمر است.
عطایی با اشاره به بارش های بهاری سال جاری که در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بوده است، اظهار داشت: مسیل کن در این بارش ها ظرف ۲۰ دقیقه به ۲۵ میلی متر رسید و خسارات مالی به بار آورد. بنا بر این لایروبی یک کار بسیار حیاتیست چونکه سیل از مسیل ها شروع می شود نه نهرهای شهر و این کار با جان شهروندان ارتباط دارد.
نهرها محل تخلیه زباله کسبه نیست
مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد که شرایط کنونی نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است اما هنوز برخی از کسبه بدون توجه به اینکه زباله ها از نهرها راهی مسیل ها می شوند و جان خودشان را به خطر می اندازند، نهر را محل تخلیه ضایعات خود می دانند.
عطایی در پاسخ به این پرسش که با وجود کار شبانه روزی یاد شده چرا همچنان نمای مسیل ها و کانال ها مملو از زباله است، اظهار داشت: پیمانکاران بابت کاری که باید در سطح جغرافیایی مشخص انجام دهند پول دریافت می کنند و ناظرانی هم به کار آنها نظارت می کنند که در صورت هر گونه خطا و کوتاهی پیمانکار جرایمی در نظر گرفته می شود.
با ۱۳۷ تماس بگیرید
وی اظهار داشت: سامانه ۱۳۷ هم اکنون خیلی قوی شده است و به محض اینکه شهروندان تماس بگیرند و جای خاصی را اعلام کنند که حتی بوی بدی می دهد به سرعت تماس ها به همان منطقه و ناحیه وصل می شود و با فوریت رسیدگی می شود. آمارهای ۱۳۷ نشان میدهد که مردم در این زمینه خیلی خوب همکاری می کنند و با همکاری آنها می توانیم برنامه ریزی بهتری داشته باشیم و مناطق سریع اقدام نمایند.
لحاف و تشک در کانال
طبق گزارش سایت شهر، عطایی در پاسخ به این پرسش که عجیب ترین زباله هایی که تا کنون در کانال ها مشاهده شده است چیست، اظهار داشت: در یک کانال دفنی که ۲۰ متر زیر زمین است یک دست کامل مبل پیدا شد که حتی برای خارج کردن باید خرد می شدند و از زیر دریچه خارج می شدند و اصلا نمی دانیم چطور این مبل ها به آنجا منتقل شده بودند. این کار حتما کار یک فرد عادی نیست و احیانا یک وندالیست چنین کاری انجام می دهد. البته در زمان خانه تکانی ها اغلب لحاف و تشک نیز در کانال ها وجود دارد که پس از ماندن در آب حجم زیادی هم پیدا می کنند. اینها به آسانی در کنار خیابان توسط مأموران شهرداری جمع آوری می شوند و ما اصلا نمی دانیم دلیل این حجم ضایعات در داخل مسیل ها چیست.1399/05/12
23:25:50
5.0 / 5
1770
تگهای خبر: آب , باران , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین