طرح جامع آموزش همگانی جمعیت هلال احمر تشریح شد

از اپلیكیشن و آموزشهای مجازی هلال احمر تا دوره های ویژه برای كودكان، رانندگان و سربازان

از اپلیكیشن و آموزشهای مجازی هلال احمر تا دوره های ویژه برای كودكان، رانندگان و سربازان به گزارش خشكشوئی آنلاین نسخه اولیه طرح جامع آموزش همگانی هلال احمر، یكشنبه هفته جاری به صورت تله كنفرانس در گردهمایی مدیران عامل استانها با مبحث خانه های هلال عرضه خواهد شد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در جمع معاونین، کارشناسان و داوطلبان آموزشی که به صورت مجازی برگزار گردید تصریح کرد: مبحث آموزش همگانی و تخصصی در کنار ایجاد خانه های هلال دو اولویت اصلی جمعیت هلال احمر است که باید در همه استان ها، شهرها و مناطق با برنامه ای مدون جلو برود.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه به صورت پراکنده و مقطعی توفیق وموفقیت چندانی نخواهیم داشت اضافه کرد: حمایت های کامل در موضوعات پشتیبانی، مالی، پرسنلی انجام می شود. استاندارها هم پای کار خواهند آمد اما شرط اول این است که برنامه را جامع تعریف نماییم.
دکتر رحمانی، معاون آموزش و پژوهش و فناوری در این نشست مجازی با قدردانی از حمایت های رئیس جمعیت اضافه کرد: رهنمودهای شما سرلوحه فعالیت ها در تمام بخش های معاونت آموزش بخصوص آموزش همگانی و خانه های هلال است.
معاون آموزش و پژوهش و فناوری تصریح کرد: طرح جامعی طراحی شده که در ۴ جلسه کارگروه آموزش همگانی جمعیت بررسی شده که بعد از تایید رئیس جمعیت، ۲۱ گروه هدف جامعه را تحت پوشش با همکاری سایر سازمانها قرار می دهد
وی تصریح کرد: نسخه اولیه طرح جامع آموزش همگانی در روز یکشنبه به صورت تله کنفرانس در گردهمایی مدیران عامل استانها با مبحث خانه های هلال عرضه خواهد شد.
معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت اظهار داشت: تابحال ۹۴۵ خانه هلال، ۱۷ سرای محله، ۲ پایگاه مدیریت بحران و ۶۳۴۰ فراگیر خروجی مستقیم این فعالیت بوده است که محدودیت های کرونایی مانع از فعالیت برخی خانه ها شده که همکاران استانی درحال پیگیری هستند.
رحمانی اظهار داشت: همینطور بستر قرارگیری آموزش ها به صورت مجازی بر روی اپلیکیشن های روبیکا، سفیران سلامتی، دکتر نت، حامی نت و هپ با ظرفیتی نزدیک به ۴۰ میلیون نفر هم آماده شده است.
معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت تصریح کرد: گروههای خاص مثل کارکنان دولت در یک برنامه مجازی(۶ ساعته) با همکاری سازمان مدیریت دولتی از تاریخ ۲۰ تیرماه تا آخر شهریور مورد آموزش قرار گرفته اند که با نامه آقای نجار به صورت الزامی به استانها ابلاغ گردیده است.
وی با تاکید بر اینکه برنامه آموزش طلاب و خانواده ها، سازمان های مردم نهاد و اتحادیه و اصناف برای اجرا به استان ها ابلاغ گردیده است اضافه کرد: الزامی شدن آموزش برای رانندگان هم موضوعیست که درحال پیگیری از پلیس راهور و وزارت راه و شهرسازیست که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.
رحمانی اظهار داشت: برنامه های ویژه ای برای گروه های هدف مختلف درحال انجام است که در بحث خانه های هلال هم از اول مردادماه در چهارگروه هدف کودکان (۳ ساعت)، نوجوانان (۴ ساعت)، جوانان (۶ ساعت)و بزرگسالان (۸ ساعت )در حال انجام است.
به گفته وی دانش آموزان هم از راه کانال شاد هر روز یک برنامه ۵ دقیقه ای از اول مردادماه تا ۱۵ شهریور دارند که هرشب هم راس ساعت ۱۹ از اینستاگرام جمعیت پخش می شود و در شبکه های مجازی استانی بازپخش می شود.
به گفته معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت با عنایت به ابلاغ هفته گذشته سرلشکر باقری، سربازان وظیفه به صورت ۳۰ ساعت آموزش کمک های اولیه را می بینند که این آموزش تنها مهارت عمومی است که از بین ۵ مهارت عمومی موظفی سربازان به صورت حضوری برگزار می گردد.
منبع:

1399/05/24
16:03:55
5.0 / 5
2080
تگهای خبر: آموزش , پلیس , سلامت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین