یك عضو شورای شهر پرسید:

نمره شهردار اراك در حفظ منابع انسانی چند است؟

نمره شهردار اراك در حفظ منابع انسانی چند است؟ مركزی عضو شورای شهر اراك اظهار داشت: نمره شهردار در تجهیز نیروی انسانی و حفظ و صیانت از نیروهای موجود در مجموعه شهرداری و استفاده از نیروهای كارآمد چند است؟


حامد آجرلو 27 مردادماه در نطق قبل از دستور خود در صحن رسمی شورای شهر اراک بیان نمود: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت دادن اقشار مختلف بخصوص سرمایه گذاران در اداره شهرها از عمده ترین رویکردهای مدیریت شهری در جوامع پیشرفته و رو به توسعه است.
وی با اشاره به اینکه مشارکت بخش خصوصی در زمینه های مختلف سرمایه گذاری، اداره شهرها برای مدیریت شهری را ارزان تر کرده است، اضافه کرد: استفاده از دانش، فرصت های مالی و مدیریت و انرژی های بالقوه و مجموعه ظرفیت های قشر سرمایه گذار، نتیجه ای جز بهبود زندگی مردم حاصل نخواهد کرد.
آجرلو با تاکید بر دخالت دادن بخش خصوصی در سیاست گذاری و برنامه ریزی شهری، خاطرنشان کرد: کمی انگیزه و همت و تلاش می تواند جهت همسو کردن سرمایه گذاران و مدیریت شهری موثر افتاده و از تلفیق فرصت های موجود در شهر و امکانات و توان بخش خصوصی و مردمی شرایط و زمینه های مناسبی جهت حضور سرمایه های سرگردان در شهر فراهم آورد و رشد و توسعه شهر را رقم بزند.
وی با طرح این سوال که تابحال در شهر اراک در این خصوص چه کرده ایم؟ کدام پروژه ها با مشارکت بخش خصوصی شروع شده و به سرانجام رسیده است و برای بهره گیری از توان و سرمایه های سرگردان در شهر چه فکری کرده ایم؟ اضافه کرد: باید تعارف را کنار گذاشت و از حقیقت گریزان نبود، باید واقع بین بود و در صدد رفع نقاط ضعف و کم و کاستی های به جا مانده و مغفول دوران کاریمان در شورای شهر باشیم.
این عضو شورای شهر اراک با تاکید بر اینکه بیلان و آمار سرمایه گذاری و مشارکت مردم در شهرداری عرضه نمی گردد، شاید هم آمار و اقدام قابل عرضه ای وجود ندارد، اظهار داشت: باید بپذیریم که اقدام چشم گیر و موثری در این حوزه رخ نداده است و تنها به تغییر سرپرست سازمان سرمایه گذاری بسنده شده و عملا کار خاصی انجام نگرفته است.
وی با اشاره به اینکه شهرداری در این مقوله ضعیف عمل کرده است و می طلبد که شهردار با جدیت و پشتکار و با جلب اعتماد سرمایه گذار و سرمایه ها در این راستا اقدامی موثر و مثبت داشته باشد، اضافه کرد: در مدت باقی مانده از عمر خدمتی شورای شهر در این دوره، وظیفه ای خطیر به جا مانده است.
آجرلو در ادامه با اشاره به مبحث منابع انسانی در شهرداری اراک خاطرنشان کرد: بارها مساله کمبود نیروی متخصص و کارآمد در شهردار ی مطرح گردیده است، برخی پست های مدیریتی را خالی عنوان کردند و در برخی از ادارات و مدیریت ها و حتی معاونت ها از افراد غیرمتخصص و گاها دارای تخصص های غیرمرتبط استفاده می شود، اما چرا صیانت صورت نمی گیرد.
وی بیان نمود: عدم بکارگیری نیروهای مجرب و کاردان و حذف آنها به روش خودسرانه و غیر قانونی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است و سوال این است که هدف از این اقدامات چیست؟
این عضو شورای شهر اراک اظهار داشت: در بین نیروهای موجود در شهرداری نیروهایی دارای تخصص و تجربه وجود دارند و دلسوزی آنها در انجام وظیفه بر کسی پوشیده نیست، اما متاسفانه تعدادی نیروی مغرض و کارنابلد که ماندگاری خویش را در حذف و نبود نیروهای کاربلد و کارآمد می دانند، در مجموعه شهرداری مشغول تخریب، زمینه سازی برای حذف، تبعید و عدم به کارگیری این نیروها هستند.
آجرلو در انتها این سوال را خطاب به شهردار اراک بیان کرد که به کارنامه تجهیز نیروی انسانی و حفظ و صیانت از نیروهای موجود در مجموعه شهرداری و استفاده از نیروهای کارآمد چه نمره ای می دهید.1399/05/28
10:02:45
5.0 / 5
1743
تگهای خبر: تجربه , توسعه , سرمایه , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین