معاون وزیر كشور عنوان كرد

تصمیم قطعی برگزاری راهپیمایی اربعین گرفته نشده

تصمیم قطعی برگزاری راهپیمایی اربعین گرفته نشده به گزارش خشكشوئی آنلاین دبیر جلسه كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا تاكید كرد: هنوز برای برگزاری مراسم اربعین سال جاری تصمیم قطعی گرفته نشده است.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در انتها جلسه کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا اظهار داشت: در جلسه امروز کمیته برپایه مصوبه ستاد ملی همه دستگاه ها، نهادها و سازمان ها باید نسبت به تهیه برنامه یک ساله همزیستی با کرونا اقدام نمایند. بر این اساس تهیه شیوه نامه تدوین این برنامه ها امروز در جلسه مطرح و چارچوب هایی نسبت به تدوین آن مدنظر قرار گرفت.
وی ادامه داد: برنامه های یک ساله دستگاه های مختلف برای همزیستی با کرونا ابتدا به کمیته اجتماعی امنیتی ستاد ارسال می شود و بعد از بررسی برای تصویب نهایی به ستاد ملی کرونا ارسال خواهد شد. در این برنامه ها دستگاه های مختلف باید برنامه یک ساله خویش را به صورت دقیق با هدف امنیت کارکنان، امنیت مراجعان و همینطور پیشگیری از اجرای برنامه هایی که باعث تجمع مردم می شود و همینطور ضمانت های اجرایی برای برنامه های خود و نظارت وزارت بهداشت مورد توجه قرار دهند.
دبیر جلسه کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: برای تهیه ماسک توسط شهروندان هم تصویب گردید توافقنامه ای میان بسیج و وزارت صمت منعقد شود تا تولید و تهیه ماسک با کیفیت و حداقل قیمت امکان پذیر شود. در این راستا بسیج اعلام آمادگی کرده است تا از این طریق، استفاده از ماسک با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب فراهم گردد.
وی تاکید کرد: بحث اجرای دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی برای عزاداری های محرم هم در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر اجرای دقیق این دستورالعمل ها تاکید شد. بنابراین از همه مداحان، علما و همه کسانی که در این مراسم با عشق و علاقه شرکت می کنند تقاضا می نماییم پروتکل های بهداشتی را به صورت دقیق رعایت نمایند تا مشکلی برای آنها ایجاد نشود. همینطور همه دستگاه ها و نهادها برای اجرای مراسم در محیط های سر باز آمادگی دارند تا امکانات خویش را در اختیار هیأت های عزاداری بگذارند.
پیشنهاد تقویت مجموعه وزارت بهداشت، کادر درمان و افزایش انگیزه برای کار آن ها

معاون امنیتی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به فشار سنگین کاری بر روی کادر درمان اشاره نمود و اضافه کرد: مبحث دیگری که با کمک همه شهروندان و مسؤلان باید پیگیری شود بار سنگین کاری روی کادر درمانی است. برپایه گزارشات همچنان فشار کار بر کادر درمان بخصوص پرستاران ادامه دارد. بنابراین در این نشست پیشنهادی برای تقویت مجموعه وزارت بهداشت، کادر درمان و افزایش انگیزه برای کار آنها پیشنهادی به ستاد ملی عرضه شد که امیدواریم بعد از بررسی به تصویب برسد.
ذوالفقاری بار دیگر در مورد پروتکل های بهداشتی برای اجرای عزاداری های ماه محرم اظهار داشت: برپایه دستورالعمل های اعلام شده ایستگاه های صلواتی نباید برپا شوند و نذورات هم تا حد ممکن بدون طبخ و تحت عنوان کمک مؤمنانه باید توزیع شود و از طرفی فاصله گذاری باید مورد توجه همه عزیزان باشد.
وی در پاسخ به سوالی در مورد برگزاری مراسم اربعین سال جاری با تاکید بر اینکه تصمیم قطعی در این خصوص هنوز گرفته نشده است، اضافه کرد: روز گذشته در مورد مراسم اربعین بحث و گفتگو کردیم اما وضعیت بیماری هم اکنون در کشور عراق هم روند افزایشی داشته، بنابراین تصمیم گیری در این خصوص بستگی به روند این بیماری دارد. وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت مذاکرات و بررسی ها را در دستور کار دارند تا تصمیم نهایی دولت و مسئولین عراق اعلام گردد اما پیشبینی شرایط نشان داده است که زمینه برگزاری این راهپیمایی وجود ندارد. البته هنوز با صراحت نمی توان این مورد را اعلام نمود بنابراین منتظر تصمیم مسئولین عراق هستیم.
منبع:

1399/05/30
11:02:17
5.0 / 5
1832
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین