معاون شهردار تهران خبر داد

راه اندازی سامانه وضعیت املاك

راه اندازی سامانه وضعیت املاك معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از راه اندازی سامانه معرفی املاك شهرداری تهران در امتداد سفافیت آگاهی داد.


محمدرضا جوادی یگانه در گفت و گو با ایسنا، درباره سرانجام املاکی که حق بهره برداری آن از طرف شهرداری تهران به افراد غیر سپرده شده بود، اظهار داشت: در بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، به شهرداری ها اجازه داده شده است که با شرایط مشخص، زمین و املاک خودرا در اختیار مؤسساتی با کارکرد اجتماعی، فرهنگی و هنری قرار دهد که تمام املاک واگذار شده در شهرداری تهران نیز بر طبق این بند بوده است.

وی با بیان این که شورای شهر پنجم درسال ۹۶ یک مصوبه داشت که برمبنای آن شهرداری موظف شد هر ملکی را که می خواهد واگذار کند، از شورا مجوز بگیرد و در مورد سرانجام واگذاری ملک های قبلی نیز گزارش ارائه کند، اظهار داشت: به همین دلیل این وظیفه یعنی تهیه گزارشی از وضعیت املاک واگذار شده، بر عهده معاونت اجتماعی گذاشته شد که تیم هایی دراین زمینه تشکیل و مجموعا مشخص شد که شهرداری در دوره های گذشته عددی نزدیک به ۴۰۰۰ واحد از املاک خودرا واگذار کرده است.
جوادی یگانه با بیان این که در زمان مدیریت بنده بعنوان معاون فرهنگی و اجتماعی، شهردار تهران دستورالعملی را در مورد املاک ابلاغ کردند که برمبنای آن در معاونت اجتماعی کمیسیونی برای رسیدگی به این مساله تشکیل شد، اظهار داشت: بنده بعنوان رئیس کمیسیون انتخاب شده و در این کمیسیون معاون مالی، مدیر کل دفتر شهردار، رئیس سازمان املاک و رئیس بازرسی حضور دارند که واگذاری املاک گذشته و جدید دراین کمیسیون بررسی می شود.
وی با بیان این که این کمیسیون در مورد درخواست های جدید تصمیم گیری می کند، اشاره کرد: در این کمیسیون درباب وضعیت املاکی که در گذشته حق بهره برداری از آن واگذار شده نیز تصمیم گیری می نماییم که آیا این ملک باید تخلیه شود یا نه و آیا باید با بهره برداران تمدید قرارداد نماییم یا نه؟ که البته تصمیم گیری نهایی باید در صحن علنی شورا و توسط اعضاء صورت گیرد و پیشنهادهای این کمیسیون نیز در چارچوب لایحه ای به شورا ارسال می شود.
وی با بیان این که هفته گذشته نخستین لایحه برای تعیین تکلیف واگذاری یک ملک توسط شهردار تهران امضاء و به شورای شهر ارسال شد، اظهار داشت: البته در حال گفت و گو با اعضای شورا هستیم که آیا املاکی که موضوع یکسانی دارند، را در چارچوب یک لایحه معرفی کنیم؟ آیا املاک را به صورت منطقه ای معرفی نماییم یا نه؟ که مقرر است دراین زمینه برای یافتن مدلی مشترک با اعضای شورا جلسه داشته باشیم.
وی با بیان این که کارشناسان این کمیسیون منطقه به منطقه املاک شهرداری را شناسایی و در مورد وضعیت آن گزارش دقیقی ارائه کرده اند، افزود: در این کمیسیون املاک با تصاویر، گزارش مفصل و وضعیت فعلی آن بررسی می شوند و نهایتا گزارش در چارچوب لایحه تقدیم شورای شهر می شود.
جوادی یگانه با تاکید بر این که به زودی یک سامانه ذیل سامانه شفافیت برای اعلام عمومی وضعیت املاک شهرداری رونمایی می شود، اظهار داشت: تمام مشخصات املاک شهرداری در این سامانه در امتداد ایجاد شفافیت منتشر می شود و شهروندان می توانند اطلاعات دقیقی از وضعیت ملک و نحوه بهره برداری از آن به دست آورند.
وی با بیان این که کمیسیون املاک در معاونت اجتماعی حدودا هر دو هفته یکبار تشکیل جلسه می دهد، اظهارکرد: تابحال توانسته ایم برخی از درخواست های جدید برای واگذاری املاک را بررسی نموده و علاوه بر آن تمامی بررسی املاک منطقه ۱۰ را نیز به انتها رساندیم و در جلسه بعدی املاک منطقه ۲۲ و نحوه واگذاری آن بررسی می شود.
جوادی یگانه باتاکید بر اینکه تعدادی نزدیک به ۴۰۰۰ واحد واگذارشده شناسایی شده است، اظهار داشت: از این میان نزدیک به ۱۰۰۰ ملک در حوزه اجتماعی بوده است که این املاک و فضاها در اختیار سراهای محله، سازمان ورزش، مراکز پرتو، شهربانو و... بوده است که کارهای معاونت اجتماعی در این املاک دنبال می شود؛ اما یک برخی از املاک نیز به صورتی با کاربری مسکونی واگذار شده که مربوط به بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها نیست و باید به این مساله نیز بطور جداگانه رسیدگی شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اضافه کرد: شهرداری تهران در امتداد افزایش شفافیت اقدامات مهمی انجام داده است و به زودی با راه اندازی سامانه املاک، باب جدیدی از شفافیت گشوده خواهد شد.1399/06/03
13:25:53
5.0 / 5
1804
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین