سخنگوی وزارت بهداشت هشدار داد

سیر نزولی استفاده از ماسك و افزایش مبتلایان كرونا در كشور

سیر نزولی استفاده از ماسك و افزایش مبتلایان كرونا در كشور خشكشوئی آنلاین: سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به سیر نزولی استفاده از ماسك و رعایت پروتكلهای بهداشتی ضد كرونا در كشور، اخطار داد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی تأثیر مستقیمی بر شدت شیوع بیماری کووید۱۹ دارد. نقش استفاده از ماسک بعنوان مهم ترین عامل بازدارنده در انتقال ویروس کرونا همواره مورد تاکید مسؤلان و کارشناسان بهداشت و درمان در سرتاسر جهان بوده است.
سیر نزولی استفاده از ماسک و افزایش موارد مبتلا شدن کرونا در کشور وی ادامه داد: بر مبنای آخرین بررسی های صورت گرفته میزان استفاده از ماسک در کشورمان دارای سیر نزولی بوده و همزمان با این روند کاهشی شاهد افزایش موارد مبتلا شدن و بستری روزانه در اغلب استان های کشور هستیم.
کاهش 16.45 درصدی استفاده از ماسک در اماکن عمومی کشور وی اظهار داشت: بر مبنای آخرین اطلاعات در هفته گذشته میزان استفاده از ماسک توسط مردم کشور در اماکن عمومی ۵۹.۱۲ درصد بوده است که با کمال تاسف شاهد کاهش ۱۶.۴۵ درصدی میزان استفاده نسبت به هفته ماقبل آن بودیم. همینطور میزان استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی ۶۴.۲ درصد گزارش شده است که نسبت به هفته ماقبل کاهش ۸.۳ درصدی را نشان داده است.
لاری تصریح کرد: بر مبنای آخرین گزارشات واصله میزان استفاده از ماسک توسط شاغلین صنوف و صنایع ۶۳.۲۵ درصد و توسط کامندان ادارات و بانک ها ۸۲.۱۶ درصد است که متاسفانه بازهم شاهد روند کاهشی محسوس در میزان استفاده از ماسک در این گروه ها هستیم.
رعایت پروتکل های بهداشتی در کمترین میزان طی هفته شش هفته اخیر سخنگوی وزارت بهداشت اظهار نمود: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشورمان در هفته گذشته به کمترین میزان خود ظرف ۶ هفته پیش از آن رسیده است. نباید فراموش نماییم وضعیت فعلی بیماری در کشور بازخورد نوع رفتار ما در رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک طی هفته های گذشته بوده است و بدون شک عادی انگاری شرایط مهم ترین عامل بروز خیز مجدد بیماری در کشور است. مطمئنا ویروس کرونا ماه ها با ما خواهد بود و باید سبک زندگی خویش را با حضور آن تغییر دهیم. اگر کشوری عملکر موثرتری داشته است این موفقیت مرهون همکاری مردم کشورش در رعایت نکات بهداشتی است. امیدواریم با همکاری مردم در رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک شاهد کنترل ویروس و کاهش موارد مبتلا شدن و بستری روزانه در کشور باشیم.1399/06/29
14:50:17
5.0 / 5
1678
تگهای خبر: اماكن , بهداشت , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین