به بهانه آغاز همكاری بانك تجارت با لامینگو:

بانك تجارت حامی استارت آپ ها برای شكوفایی و جهش تولید

بانك تجارت حامی استارت آپ ها برای شكوفایی و جهش تولید بانك تجارت بعنوان یكی از بانك های بزرگ تجاری با شبكه گسترده شعب در سرتاسر كشور امروزه بعنوان یكی از حامیان اصلی شركت های دانش بنیان به حساب می آید.به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از مهر، با نگاهی به آمار همکاری این بانک با صندوق نوآوری و شکوفایی بعنوان نهاد پشتیبان این شرکت ها، شاهد عملکرد درخشان بانک تجارت هستیم بگونه ای که این بانک امسال با فاصله بسیار زیادی بعنوان بانک نخست صدور انواع ضمانت نامه برای شرکت های معرفی شده از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی به حساب می آید و اثرات این خدمات در رونق کسب و کار این شرکت ها مشهود است.
امروزه استارت آپ ها نقش بی بدیلی در رشد و توسعه جوامع ایفا می کنند. خلق اندیشه، کارآفرینی، رشد صنعت توریسم، کسب وکارهای متنوع جدید، فناوری های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر فناوری، تبدیل به نقطه عطفی در عرصه اقتصاد شده و پنجره جدیدی برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باز کرده است.
با نگاهی به روند رو به رشد سرمایه گذاری جهانی روی استارتاپ ها در ۲ دهه اخیر می توان گفت یکی از مهم ترین ارکان و موثر بر زیست بوم این مقوله، سرمایه و وجود موسسات و نهادهای سرمایه گذاری است. دولت های یازدهم و دوازدهم هم از سال ۱۳۹۲ در جهت رهنمودهای رهبری معظم انقلاب در خصوص توسعه و اقتصاد دانش بنیان، پشتیبانی از استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا و مبتنی بر دانش را در دستور کار قرار داد و با تاسیس صندوق نوآوری و شکوفائی کمک به رونق تولید و توسعه اقتصاد دانش بنیان، تجاری سازی ایده های نو و تحقق دستاوردهای پژوهشی و اختراعات از راه عرضه کمک ها و خدمات مالی و پشتیبانی از شرکت ها و موسسات دانش بنیان از این طریق دنبال کرد.
این امر تابحال فروش ۱۲۰ هزار میلیارد ریالی شرکت های دانش بنیان را محقق کرده و زمینه ساز ظهور ۵۳۸۰ شرکت دانش بنیان جدید شده است که از این تعداد ۴۱ شرکت ورود به بازار بورس اوراق بهادار را تجربه کرده اند.
انعقاد تفاهم نامه توسعه محور و دانش محور
با توجه به حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان این رویکرد در استراتژی های بانک تجارت هم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. مدیران ارشد بانک تجارت بخصوص رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک همواره بر توسعه تعامل و عرضه خدمات مالی و بانکی به شرکت های دانش بنیان و رونق تولید تاکید داشته اند. در همین راستا در سال های گذشته نشست هایی با مسئولین صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید که سرانجام پس از توافقات صورت گرفته در تاریخ ۲۶ فروردین ۹۸ تفاهم نامه همکاری بین بانک و این صندوق منعقد شد. اعطای تسهیلات ارزان قیمت، صدور ضمانتنامه و گشایش اعتبار اسنادی ریالی و عرضه خدمات نوین بانکی با عنایت به نیاز شرکت ها در قالب قوانین و مقررات بانکی همچون مفاد این تفاهم نامه به حساب می آید. بانک تجارت در چارچوب این تفاهمنامه افتخار دارد بعنوان بانک پیشرو در تعامل با صندوق نوآوری و شکوفایی و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان تابحال حجم قابل توجهی از تسهیلات اعطایی و ضمانتنامه های صادر شده خویش را در اختیار شرکتهای معرفی شده از جانب صندوق قرار داده است.
«تکنو تجارت» رویکرد نوین بانک تجارت به توسعه کسب و کارهای نوگرا:
شرکت کسب و کارهای نوگرای تجارت «تکنو تجارت» در شهریور ماه ۱۳۹۸ بعنوان بازوی اجرایی بانک تجارت در حوزه توسعه فناوری به خصوص در حوزه فناوری های مالی مأموریت راه اندازی مرکز نوآوری تجارت را عهده دار شد. این مرکز در آذرماه ۹۸ در فضایی به مساحت ۶۵۰ متر مربع و با استراتژی حمایت، جذب و پذیرش استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان افتتاح شد. ساختار و مدل نهایی مرکز نوآوری تجارت بگونه ای است که علاوه بر ایجاد مرکز شتابدهی برای شناسایی ایده های ناب، استارتاپ های موفق را از مرحله شتاب دهی تا عرضه نهایی محصول با بازار حمایت خواهد نمود.
استارت آپ «لامینگو» تجربه شیرین نگاه حمایتی بانک تجارت:
استارت آپ لامینگو به صورت رسمی از فروردین ماه سال ۱۳۹۸ شروع به کار کرد. ایده اصلی این کسب وکار در سال ۱۳۹۷ عنوان شد. این کسب و کار با هدف عرضه خدمات حقوقی نوین بر بستر اینترنت اقدام به ایجاد نخستین پلت فرم هوشمند تولید قرارداد در کشور کرد.
اولین خدمت این استارتاپ، بانک قراردادهای هوشمند بود که به مشتریان این امکان را می داد تا قرارداد مورد نظر خویش را با استفاده از سیستم هوشمند این پلت فرم به صورت کاملاً شخصی سازی شده تنظیم و فایل آنرا در لحظه دریافت نمایند. بعد از بانک قراردادهای هوشمند، پیاده سازی بستری برای دریافت مشاوره حقوقی انجام گرفت. این خدمت که همیشه از جانب کاربران لامینگو همیشه تقاضا می شد، با حضور برترین مشاوران حقوقی و ارزش گذاری کشور افتتاح شد.
پس از آن در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ این استارت آپ در چارچوب شخصیت حقوقی شرکت خدمات هوشمند لامینگو (سهامی خاص) به ثبت رسید. با انتشار کرونا از اواخر سال ۱۳۹۸ میل و علاقه مردم به استفاده از خدمات حقوقی آنلاین مانند سایر خدمات موجود بر بستر اینترنت افزایش پیدا کرد. بنابراین تیم محصول لامینگو در اقدامی خلاقانه محصول امضای الکترونیک را در مرداد ماه ۱۳۹۹ راه اندازی و آماده بهره برداری نمود. در این خدمت طرفین قرارداد ضمن احراز هویت می توانند اسناد و قراردادهای خویش را به سادگی امضا کنند.
در این میان اتفاق مهم و خوشایندی که موجبات رشد هرچه بهتر و سریع تر استارت اپ لامینگو را فراهم نمود حضور مؤثر بانک تجارت بعنوان سرمایه گذار جدید این استارت اپ بود.
بانک تجارت که این روزها اقدامات مفید و ارزشمندی را برای رشد و توسعه جامعه استارت اپی ایران برداشته است تا جایی که می توان از این بانک بعنوان یکی از پیشگامان پشتیبانی از کسب وکارهای نوپا نام برد، با ورود به لامینگو و حمایت های مادی و معنوی خود از خدمات این استارتاپ، فصل جدیدی از پیشرفت را در کارنامه لامینگو رقم زده است.
اکنون بانک تجارت بعنوان یک بانک بزرگ قدم در راهی گذاشته است که آخر این راه به شکوفایی استعدادهای جوانان خلاق در اقصی نقاط ایران ختم می شود. آینده روشنی که بانک تجارت خویش را متعهد به ساختن آن می داند.
با لامینگو از راه سایت http: //lawmingo.com آشنا شوید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/07/12
13:33:32
5.0 / 5
1314
تگهای خبر: آب , اقتصاد , تجربه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین