جزئیات دستگیری سارق گردنبند ۸۰۰ میلیونی علی دایی

جزئیات دستگیری سارق گردنبند ۸۰۰ میلیونی علی دایی خشكشوئی آنلاین: بعد از اعلام خبر دستگیری سارق گردنبند علی دایی در زعفرانیه، رئیس مركز اطلاع رسانی پلیس پایتخت جزئیات بیشتری از دستگیری این سارق را اعلام نمود.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، روز پنجشنبه بود که خبر سرقت گردنبند طلای علی دایی، ملی پوش فوتبال سابق کشورمان کم کم انتشار یافت، بامداد روز بعد یعنی جمعه بود که سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ در گفت و گو با ایسنا رسما این مساله را تایید نمود. سرهنگ محمد کالوسی در این زمینه اظهار داشت که «حوالی ساعت ۱۸ عصر روز چهارشنبه هفتم آبان ماه درحالی که علی دایی به همراه فرزندش در حال خروج از دفترکارش در خیابان آصف بود ناگهان دو فرد سوار بر موتورسیکلت به او نزدیک شده و بعد از سرقت گردنبند طلای او، متواری شدند.» بگفته وی در بررسی تصاویر دوربین های واقع در محل، مشخص شده که دو نفر سوار بر موتورسیکلت و از پشت به این فوتبالیست سابق کشورمان نزدیک شده و در عرض چند ثانیه گردنبند را از گردن آقای دایی کشیده اند.
خبر سرقت گردنبندی که بنابر اظهارات علی دایی به ماموران پلیس حدود ۸۰۰ میلیون ریال ارزش ریالی داشت به سرعت فراگیر شد و در این میان پلیس نیز اعلام نمود که پرونده ای در مورد این سرقت تشکیل شده و برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفته است.
حدود چهار روز پس از سرقت و در روز یکشنبه هفته جاری بود که خبری غیررسمی از دستگیری سارق گردنبند علی دایی در فضای مجازی منتشر گردید. موضوعی که بطور رسمی از طرف پلیس تایید نشد، اما دیگر شواهد و قرائن بطور قطع حاکی از دستگیری سارق گردنبند طلای علی دایی بود. بعد از این مساله بود که انتقاداتی از پلیس و نحوه مواجهه با سارقان اموال افراد غیرمشهور عنوان شد و برخی این گمانه را مطرح نمودند که پلیس در مواجهه با سارقان افرادی مانند علی دایی یا دختر مهراب قاسمخانی با سرعت عمل و فوریت بیشتری عمل کرده است.

جزئیات دستگیری سارق گردنبند علی دایی
در همین راستا سرهنگ علی صباحی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ جزئیاتی از دستگیری این سارق را تشریح نمود و به حواشی پیش آمده نیز پاسخ داده است. صباحی در گفت و گو با ایسنا درباره دستگیری سارق گردنبند علی دایی اظهار داشت: حدود سه روز پس از وقوع سرقت و در روز شنبه بود که ماموران پلیس سارقی را دستگیر کردند.
او افزود: مطابق معمول سارق به مقر پلیس منتقل شده و در تحت بازجویی قرار گرفت که در اعترافاتش مشخص شد که او سابقه ارتکاب سرقت در همان محدوده سرقت از علی دایی را نیز دارد که در همین راستا این فرد تحت تحقیقات فنی و پلیسی قرار گرفته و به سرقت از آقای دایی اعتراف کرد.
صباحی با اعلان اینکه اقدامات ماموران برای دستگیری همدست این فرد نیز ادامه دارد، اظهار داشت: متهم که حدود ۲۷ سال سن دارد، در بازجویی هایی خود اقرار کرد که به مصرف مخدر شیشه اعتیاد داشته و او و همدستش در هنگام سرقت اصلا نمی دانستند که از چه کسی سرقت کرده اند و بعد از ارتکاب سرقت متوجه شده اند که طعمه شان علی دایی بوده است.
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با اعلان اینکه این فرد و همدست فراری اش مرتکب سرقت های دیگری هم شده بودند، اظهار داشت: بررسی سوابق متهم نشان داد که متهم قبل از این پنج سال در زندان بوده و سوابق گوناگون مربوط به سرقت را در پرونده اش دارد.
بگفته وی هم اکنون نیز متهم به دادسرا و پس ازآن به زندان منتقل شده و تحقیقات پلیس برای دستگیری همدستان و نیز دیگر مالباختگان از این فرد ادامه دارد.
صباحی در مورد برخی انتقادات مطرح شده از پلیس به دنبال دستگیری سارق گردنبند علی دایی نیز اظهار داشت: متاسفانه در بعضی خبرها طوری موضوع عنوان شد که گویا پرونده به شکل ویژه و بغیر از دیگر شکات بررسی شده است درحالی که اینطور نبوده است و از نظر پلیس هیچ فرقی بین شهروندان وجود ندارد، کما اینکه اگر فردی مرتکب جرمی هم شود از نظر پلیس تفاوتی میان شناخته شده بودن یا نبودن وی وجود ندارد.
رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ افزود: در مورد پرونده آقای دایی نیز این مساله مورد رسیدگی قرار گرفت و اتفاقا این سارق به جهت سرقت دیگری که انجام داده بود از چند روز پیش از سرقت از آقای دایی نیز تحت تعقیب پلیس قرار داشت، کما اینکه درهنگام دستگیری نیز ماموران ابتدا نمی دانستند که فرد دستگیر شده سارق گردنبند آقای دایی است و در جریان بازجویی ها و کسب شواهد متوجه آن شدند.
وی با اعلان اینکه پلیس با اقداماتی که انجام داده است، حدود ۷۰ درصد از سرقت ها را کشف می کند، اظهار داشت: در ماجرای آقای دایی عنصر شهرت سبب فراگیری این خبر شد. بعنوان مثال روزانه ممکنست ده ها سرقت در تهران رخ دهد و ده ها مورد سرقت نیز از طرف پلیس کشف شود، اما هیچکدام رسانه ای نمی گردد چونکه مالباخته فرد مشهوری نیست. این پرونده نیز یکی از ده ها یا صدها پرونده ای بود که روزانه در پلیس به نتیجه می رسد.

منبع:

1399/08/14
15:12:00
5.0 / 5
1196
تگهای خبر: آب , پلیس , شهروندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین