راهکار مقابله با خستگی اینترنتی در دنیای همه گیری

راهکار مقابله با خستگی اینترنتی در دنیای همه گیری خراسان رضوی نتایج بررسی ها نشان داده است با عنایت به این که اغلب افراد فناوری را ضروری می دانند اما با استفاده دائمی از آن موافق نیستند.


به نقل از سایکولوژی نیوز، یک سوم بزرگسالان در کوشش برای کاهش زمان استفاده از صفحات نمایشی در زمان همه گیری هستند و ۷۲ درصد از والدین می گویند که فرزندان آنان زمان بیشتری را نسبت به پیش از همه گیری با صفحات نمایشی می گذرانند. ارتباط دیجیتالی، خستگی اینترنتی و غلبه بر استرس دیجیتال از مهم ترین موارد است که در ذیل آنها را بررسی نموده ایم.
ارتباط دیجیتالی
افراد قبل از همه گیری هم به صورت فعال در رسانه های اجتماعی حضور داشتند و فعالیت آنان شامل سفر، ملاقات با دوستان و همکاران و موارد دیگری بود که همه به صورت دیجیتالی انجام می شد اما ارتباط دیجیتالی در شیوع بیماری همه گیر معنای کاملا جدیدی به خود گرفت و هم اکنون، خیلی از افراد استفاده از ارتباط تصویری و موارد در رابطه با آنرا یادگرفته اند. والدین و بخصوص افرادی که در خانه آموزش آنلاین برای کودکان داشتند، موقعیت های جدیدی را تجربه کردند که شامل نظارت بر یادگیری از راه دور فرزندان بود و توانستند موارد در رابطه با آنرا یاد بگیرند.
خستگی اینترنتی
زمان استفاده از اینترنت و محتواهای آن ازجمله فیلم، تماس و پیامک ها بی انتها است و می توانید کل روز خویش را به این مورد اختصاص دهید. نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات PEW (مرکز تحقیقات پیو، اندیشکده آمریکایی) در یک هفته آوریل ۲۰۲۱ نشان داد که اغلب افراد نیاز اصلی یا اهمیت اینترنت را می دانند اما با زمان استفاده از آن مشکل دارند. بر طبق این نظرسنجی ۴۰ درصد از بزرگسالان اظهار کردند: از زمان شیوع بیماری همه گیر کووید- ۱۹ نسبت به افزایش استفاده از تماسهای ویدیویی احساس فرسودگی یا خستگی را تجربه کرده اند.
تعداد امریکایی هایی که اینترنت را ضروری توصیف کردند، نسبت به سال قبل اندکی افزایش پیدا کرده است؛ این رقم در آوریل ۲۰۲۱ به میزان ۵۸ درصد در حالیکه در آوریل ۲۰۲۰ این رقم ۵۳ درصد بود. همینطور نتایج نشان داده است که خیلی از کودکان (۷۲ درصد) نسبت به پیش از همه گیری زمان بیشتری از صفحات نمایشی استفاده می نمایند و این به دلیل استفاده از آموزش آنلاین در این زمان بود اما فقط ۱۸ درصد از والدین نسبت به محدودیت زمان نمایش سخت گیرتر شدند.


غلبه بر استرس دیجیتال
اینترنت هیچگاه تعطیل نمی گردد اما افراد باید راهی پیدا کنند تا مغز خویش را از شبکه جهانی دور کنند و استراحت داشته باشند. البته والدین می توانند به سادگی به فرزندان سفارش کنند که دستگاههای خویش را خاموش کنند، اما آیا بزرگسالان می توانند این موارد را مدیریت کنند؟
محققان راهکارهای ذیل را برای مقابله با خستگی آنلاین عرضه کرده اند:
تعیین محدودیت
برای خود حدود تعیین کنید و به آنها پایبند باشید. بخصوص به افرادی که دائم با آنان در تماس هستید، اطلاع دهید که در مواقعی خاص در دسترس نیستید. البته امکان دارد استثناهایی هم وجود داشته باشد اما تلاش کنید آنها را محدود کنید تا یک ارتباط سالم با فناوری داشته باشید.
ارزیابی مطالب رسانه ای
عناوین رسانه های اجتماعی را باردیگر ارزیابی کنید و اگر مواردی استرس زا در بین آنهاست که منجر به اضطراب می شود، حذف کنید.
محدودیت استفاده در زمان های خاص
جهت استفاده از صفحات نمایشی در زمان هایی مانند غذاخوردن و در کنارخانواده یا دوستان، گوشی همراه خویش را در منطقه دیگری قرار دهید تا وسوسه نشوید و این اطمینان را داشته باشید که زمان هایی در روز را بدون دسترسی به فناوری می گذرانید.


محدودیت هشدارهای دستگاه
اعلان ها را در دستگاههای خود محدود کنید. هر بار که هشداری (اعلام شبکه های اجتماعی) از دستگاه خود بشنوید، سطح استرس شما تحریک می شود که آنرا بررسی کنید اما می توانید با محدودیت اخطار نتایج خوب آنرا مشاهده کنید.
اجتماعی بودن به شرط آفلاین بودن
اجتماعی باشید اما آفلاین، زمان آن رسیده که افراد با عنایت به دستورالعمل های بهداشتی در رابطه با کرونا ورزش و پیاده روی کنند، خارج شوند و در صورت ضرورت با افراد ملاقات داشته باشند. روابط دیجیتالی خیلی خوب است اما نمی تواند جایگزین روابط چهره به چهره قدیمی شود.
منبع:

1400/06/25
14:56:02
0.0 / 5
222
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین