تأثیر لباس های پلاستیكی بر اقیانوس ها

تأثیر لباس های پلاستیكی بر اقیانوس ها خشكشوئی آنلاین: افراد زیادی از این واقعیت آگاه نیستند كه بخش قابل توجهی از لباس هایی كه می پوشیم از پلاستیك تولید شده اند. این نظیر ایموژن ناپر، دانشجوی دوره دكتری در دانشگاه پلی موث بریتانیاست. او می گوید: آكرلیك و پلی استر در لباس بسیاری از مردم دنیا وجود دارد.


این محقق و همكارانش مطالعه ای را در زمینه ریزپلاستیكهای موجود در اقیانوسها آغاز كرده اند. آنها ردپای این تركیبات را در سطح و اعماق آب و حتی زنجیره غذایی آبزیان دنبال كرده اند.آنها در تازه ترین مطالعات آزمایشگاهی خود دریافته اند هر بار كه لباسهای تولید شده از پلی استر و آكرلیك شسته می شوند، هزاران رشته فیبر پلاستیكی از آنها جدا و روانه فاضلاب و نهایتا اقیانوسها می شود.ناپر ادامه می دهد: من ساعتها با شستن لباسها مشغول بررسی دقیق میزان فیبرهایی هستم كه از الیاف پلاستیكی آنها جدا می شود.
 
 
در ظاهر این تركیبات سمی نیستند اما وقتی با دقت به آمار و ارقام نگاه می كنیم آنگاه است كه متوجه لطماتی وارد آمده به اقیانوسها از جانب شستشوی لباسهای دارای تركیبات پلاستیكی می شویم. آمارها نشان می دهند كه با هر بار كار كردن یك ماشین لباسشویی 6 كیلوگرمی یعنی همان اندازه ای كه تقریبا در بسیاری از خانه ها وجود دارد تقریبا نیم میلیون فیبر پلی استری و بیش از 700 هزار فیبر آكریلیك از لباسها جدا و روانه فاضلاب و نهایتا اقیانوس ها می شود.
 
 
محققان با اشاره به این یافته ها تأكید می كنند كه شستشوی لباس ها باید به عنوان منبعی چشمگیری از سرازیر شدن ریز پلاستیكها به اقیانوسها در نظر گرفته شود.
1396/04/18
15:15:34
5.0 / 5
5981
تگهای خبر: لباس , شست و شو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین