معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت اعلام كرد

غربالگری سلامت روان حدود ۴۰ هزار تن از زلزله زدگان كرمانشاه

غربالگری سلامت روان حدود ۴۰ هزار تن از زلزله زدگان كرمانشاه خشكشوئی آنلاین: معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به اینكه تابحال ۳۹۷۹۲ نفر از مردم زلزله زده كرمانشاه توسط تیم سلامت روان غربالگری شده اند، اظهار داشت: ۵۸۷۵ نفر دچار علائم استرس و عوارض روانی گزارش شده اند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، علی اسدی درمورد جدیدترین وضعیت عرضه خدمات سلامت روان در مناطق زلزله زده كرمانشاه اظهار داشت: به طوركلی از ابتدای حادثه، ۴۰ نفر روانشناس در قالب ۲۰ تیم در مناطق زلزله زده مستقر شده اند و افراد زلزله زده را غربالگری و شناسایی می كنند و برای آنها طبق پروتكل كشوری خدمات سلامت روان را عرضه می دهند.

وی اضافه كرد: تابحال شش كارگاه آموزشی برای ۲۳۶ نفر روانشناس و روانپزشك برگزار كرده ایم، تا افرادی كه مایل هستند بتوانند در فیلد خدمت كنند. در این راستا هم ۲ كارگاه در استان كرمانشاه و ۴ كارگاه هم در شهر تهران برگزار شده است.

اسدی ادامه داد: از زمانی كه مصدومان زلزله در بیمارستان ها بستری شدند، حدود ۸۰ روانشناس خدمات سلامت روان به آنها عرضه دادند و ۴۰۰ مصدومی كه به بیمارستان های تهران، همدان و البرز منتقل شدند، تحت این مشاوره ها قرار گرفتند.

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت اظهار داشت: تا تاریخ ۱۰ دی ماه، حدود ۳۹۷۹۲ نفر از مردم زلزله زده كرمانشاه توسط تیم سلامت روان غربالگری شدند كه از این تعداد، ۳۲۱۴۷ نفر در مناطق شهری و ۷۶۴۵ نفر در مناطق زلزله زده زندگی می كنند.

وی ادامه داد: از مجموع ۳۹۷۹۲ نفری كه غربالگری شدند، تعداد ۵۸۷۵ نفر دچار علائم استرس و عوارض روانی بعد از حادثه هستند كه باید خدمات روانشناسی دریافت كنند كه از این تعداد ۴۳۸۲ نفر در مناطق شهری و ۱۴۹۳ نفر در مناطق روستایی هستند.

وی خاطرنشان كرد: برای ۵۸۷۵ نفری كه دچار علائم استرس شدید هستند، باید خدمات روانشناسی عرضه می دادیم كه ۵۷۴۱ نفر این خدمات را دریافت كرده اند.

اسدی اظهار داشت: در مجموع هم ۱۲۸ نفر شناسایی شدند كه نیازمند خدمات فوری روانپزشكی بودند، البته این افراد پیش از حادثه هم دچار علائم و اختلالات روانپزشكی بودند و بعداز حادثه، صدمه جدی تری دیدند كه به روانپزشكان مستقر در منطقه ارجاع داده شدند و تحت درمان های دارویی روانپزشكی قرار گرفتند.

بنابر اعلام وب دا، وی تصریح كرد: از مجموع افرادی كه تحت غربالگری قرار گرفتند، تعداد ۳۶۸۵ نفر هم نیازمند خدمات مددكاری هستند كه شناسایی شده و به سازمان هایی نظیر بهزیستی و كمیته امداد و غیره معرفی می گردند.

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت تصریح كرد: افرادی كه علائم شدید اختلالات روانپزشكی دارند، درحال حاضر تحت مراقبت های سلامت روان قرار دارند و وضعیت آنها توسط كارشناسان سلامت روان به صورت تلفنی و حضوری پیگیری می گردد. ازاین رو تمام افرادی كه علائم شدید دارند، پس از اینكه در شرایط مناسب روانی قرار گیرند، ترخیص شده و با استفاده از تیم سلامت روان مراقبت ها پیگیری می گردد.
1396/10/16
18:36:23
5.0 / 5
5224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین