استاندار تهران خبر داد

برخورد با زباله سوزی در تهران

برخورد با زباله سوزی در تهران به گزارش خشكشوئی آنلاین استاندار تهران اظهار داشت: سرمایه گذاری در بخش زباله سوزی در تهران با برخی مشكلات اداری مواجه می باشد كه این مشكلات باید با استفاده از شهرداری و در صورت نیاز استانداری حل و فصل شود. اما شهرداری تهران باید زمانی را برای عقد قرارداد با سرمایه گذاران و احداث زباله سوزها مشخص كرده و به ما اعلام كنند.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محمدحسین مقیمی استاندار تهران در جلسه كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران كه امروز در استانداری تهران با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف همچون سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهار نمود: باید روی بحث زباله آموزش و فرهنگ سازی كافی داشته باشیم. متأسفانه تولید زباله در تهران نسبت به شهرهای دیگر بالاست و لازم است در زمینه كاهش سرانه تولید پسماند و تفكیك از مبدأ در تهران فرهنگ سازی نماییم.

وی اضافه كرد: شهرداری تهران برای تفكیك از مبدأ پسماند برنامه ای دارد كه در آینده ای نزدیك ابلاغ خواهد گردید و شهروندان تهران باید زباله های خشك و تر را به صورت جداگانه جمع آوری كنند چون بخشی از این زباله ها قابلیت بازیافت دارد و بخشی هم امكان تبدیل به انرژی دارد كه باید صدا و سیما و مطبوعات و صاحبنظران در این زمینه كمك رسان باشند.

3500 تن از زباله های تهران قابلیت تولید برق دارند

استاندار تهران با اشاره به اینكه در تهران حدود 10 درصد زباله ها از مبدأ تفكیك می شود، اظهار داشت: باید میزان تفكیك از مبدأ پسماند را به 100 درصد برسانیم. شهرداری تهران مطالعات تخصصی بسیاری در این زمینه دارد و باید همان مطالعات به اجرا درآید. 3500 تن از مجموع 8000 تن زباله تولیدی در تهران باید سوزانده و تبدیل به برق شود.
ایجاد واحدهای بازیافت نخاله های ساختمانی در محل دپو در صورت كنترل آلودگی ایرادی ندارد


وی در ادامه با اشاره به اینكه سازمان محیط زیست مخالفتی با بازیافت نخاله های ساختمانی در تهران ندارد، اظهار داشت: در صورت كنترل آلودگی می توان در محل دپو بازیافت نخاله های ساختمانی را انجام داد.

استاندار تهران اظهار نمود: در زمینه پسماند بیمارستانی هم باید یك جلسه جداگانه با حضور دانشگاه علوم پزشكی برگزار گردد. همه دستگاه ها باید طبق قانون به وظایف خود در زمینه پسماندها عمل كنند و نباید هیچ تعللی در این داشته باشند.
برخورد جدی با پسماندسوزی در حریم شهر تهران
مقیمی در ادامه با اشاره به اینكه پسماندسوزی در سطح شهر تهران مغایر قانون است، تصریح كرد: هیچ كس حق ندارد در هیچ جای شهر پسماند را بسوزاند و همه دستگاه ها و ادارات و فرمانداری ها باید همه توان خویش را به كار گرفته و از این تخلف جلوگیری نمایند. اگر قرار باشد پسماندسوزی در جایی صورت گیرد حتما باید این كار به تایید محیط زیست برسد.
وی با اشاره به اینكه حقی برای پسماندسوزی در داخل حریم شهر تهران وجود ندارد، خاطرنشان كرد: این مورد به فرمانداران بخشنامه شده و باید با جدیت آن را دنبال كنند. پسماندسوزی حتما باید خارج از حریم شهر باشد.
ضرورت توسعه حمل و نقل ریلی در حومه تهران
استاندار تهران در ادامه با اشاره به لزوم توسعه حمل و نقل ریلی در شهرهای اطراف تهران، اظهار داشت: در صورت تكمیل مسكن مهر پردیس، تا سال آینده 82 هزار واحد مسكونی خواهیم داشت و 400 هزار نفر جمعیت در این منطقه حضور دارند. ازاین رو نیازمند تكمیل خطوط ریلی این منطقه هستیم.
مقیمی ادامه داد: رفت و آمدها به شهرهای حومه ای استان باید با قطار صورت گیرد تا از ورود خارج از ظرفیت خودرو به تهران جلوگیری شده و از این طریق كاهش ترافیك و كاهش آلودگی هوا را رقم بزنیم.
وی با تاكید بر اینكه سطح فضای سبز شهری تهران باید به سرانه مصوب برسد اظهار نمود: همه فرمانداران، امور آب و سایر ادارات و بخش ها باید كمك كنند تا كمربندهای سبز در همه شهرهای استان اجرایی شود.
استاندار تهران در ادامه در مورد واحدهای صنعتی آلاینده اظهار داشت: 424 واحد آلاینده امسال در تهران شناسایی شده است. از این تعداد 160 واحد برنامه كنترل آلودگی هوا دارند. همینطور 343 واحد صنعتی طی سه سال قبل برنامه كاهش آلودگی هوای خویش را عرضه داده و نسبت به نصب فیلتراسیون اقدام كرده اند.
مقیمی در انتها اظهار نمود: در زمینه كاهش آلودگی واحدهای صنعتی هم كلیه دستگاه ها باید به وظایف خود عمل كرده و مصوبات دولت را اجرایی كنند.


 

1396/10/17
16:47:29
5.0 / 5
5072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین