دفتر شبكه الجزیره در یمن تعطیل شد

دفتر شبكه الجزیره در یمن تعطیل شد خشكشوئی آنلاین: ایسنا نوشت: مسؤولان استان تعز در جنوب غربی یمن دفتر شبكه ماهواره ای الجزیره متعلق به كشور قطر را در این استان تعطیل كردند. الجزیره ضمن ابراز تاسف از این اقدام غیرقابل توجیه خواهان ادامه فعالیت خبرنگارانش شد.به گزارش خبرگزاری آناتولی تركیه، نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن روز سه شنبه اقدام به تعطیلی شبكه ماهواره ای الجزیره كردند.
اطلاعات اولیه از آن حكایت می كند، تعطیلی دفتر الجزیره بنا به درخواست ائتلاف عربی به سركردگی امارات و عربستان بود و كمیته عالی امنیتی در تعز در بیانیه ای اعلام كرد، پوشش خبری اخیر این شبكه در جهت تولید اختلاف بین دولت مستعفی و ائتلاف عربی بود.
طبق بیانیه انتشار یافته از جانب كمیته امنیتی استان تعز كه عالی ترین مركز امنیتی در این استان است، در نشست دوره ای این كمیته به نتایج منفی برنامه های برخی شبكه های خبری همچون شبكه الجزیره پرداخته و تاكید شد، الجزیره به تازگی در پوشش خبری اش تلاش هایی برای تولید اختلاف میان ائتلاف عربی و دولت (مستعفی) دیده می شد.
در ادامه این بیانیه آمده است: تعطیلی دفتر شبكه الجزیره در استان تعز به علت نحوه پوشش خبری این شبكه انجام شد كه تاثیر منفی بر روند عملیات های ارتش در مبارزه با نیروهای وابسته با انصارالله داشت.
طبق این بیانیه، كمیته امنیتی تعز تصمیم دارد نشستی را با حضور اعضای خود شامل مسؤولان امنیتی، نظامی و مسؤولان بومی استان درباره تعطیلی رسمی دفتر الجزیره و ممانعت از تحریف اخبار و یا مقابله با آن از جانب هر ارگان رسمی جهت حفظ وحدت دولت و تحقق اهداف ارتش برگزار كند.
یك منبع در كمیته امنیتی تعز در گفت وگوی تلفنی با خبرگزاری آناتولی تایید كرد، دفتر شبكه الجزیره كه در محله المسبح در نزدیكی مركز تعز قرار داشت، تعطیل شد.
این منبع كه ترجیح داد نامش فاش نشود، بدون عرضه جزئیات بیشتر ادعا نمود، تعطیلی دفتر الجزیره بعد از تصمیم كمیته امنیتی و به شكلی دوستانه انجام شد.
شبكه خبری الجزیره در بیانیه ای ضمن ابراز تاسف نسبت به تعطیلی دفتر این شبكه در تعز از جانب گروهی نظامی وابسته به كمیته عالی امنیتی استان آن را اقدامی "خودسرانه و غیرقابل توجیه" دانسته و خواهان ادامه فعالیت این دفتر بدون محدودیت یا تحریك شد.
الجزیره اعلام نمود: یك گروه نظامی وابسته به كمیته عالی امنیتی استان تعز با یورش به دفتر الجزیره در این شهر بنا به قول خودشان دفتر را به دستور كمیته امنیتی تعطیل كرد.
در ادامه این بیانیه تاكید شد: الجزیره به اصول حرفه ای همیشگی خود مبتنی بر انتقال اخبار به صورت حرفه ای و واقع گرایانه ادامه می دهد و همچنان اخبار مربوط به تحولات یمن را به شكلی جامع و متعادل پوشش خواهد داد.
الجزیره در ادامه از مسؤولان بومی استان تعز خواست از این تصمیم خود دست برداشته و به خبرنگاران این شبكه اجازه دهند كار خویش را بدون محدودیتی انجام دهند.
اتحادیه روزنامه نگاران یمن هم این اقدام را محكوم و اعلام نمود: مبحث را با نگرانی شدیدی دنبال می كنم و این اقدام خودسرانه حركتی علیه آزادی بیان و عقیده به حساب می آید.
این اتحادیه در ادامه از مسؤولان تعز خواست در تصمیم خود تجدیدنظر كرده و با مساله آزادی مطبوعات و حق وجود اختلاف نظر، تعاملی مثبت داشته باشند.
اتحادیه روزنامه نگاران یمن در ادامه تصریح كرد: این اقدام كمیته عالی امنیتی تعز با اقدامات سركوب گرانه ای كه طرف های مختلف در یمن علیه روزنامه نگاران اتخاذ می كنند، تفاوتی ندارد.
52311

1396/10/20
19:03:34
5.0 / 5
4694
تگهای خبر: اتو , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین