حبس ابد برای 320 تن از عوامل كودتای نافرجام تركیه

حبس ابد برای 320 تن از عوامل كودتای نافرجام تركیه خشكشوئی آنلاین: ایرنا نوشت: 320 نفر از متهمان كودتای نافرجام 15 جولای 2016 تركیه به حبس ابد محكوم شدند.خبرگزاری آناتولی در گزارشی نوشت: این افراد به افترا مشاركت در كودتای نافرجام 15 جولای 2016 و عضویت در گروه گولن محاكمه و به تحمل جزای حبس ابد محكوم شده اند.
بنا به اعلام این رسانه، بعد از ناكامی كودتای 15 جولای 2016 تركیه، دادستان كل جمهوریت تركیه بلافاصله تحقیقات از افرادی را كه در همكاری، ساماندهی و اجرای كودتا مشاركت داشتند، آغاز كرد كه در این راستا افراد بسیاری به افترا عضویت در گروه گولن و مشاركت در كودتا توسط پلیس امنیت دستگیر و بازجویی شدند.
به نوشته این رسانه، بعد از اتمام تحقیقات و بازجویی، محاكمه متهمان آغاز شد كه در بین آنها شمار زیادی از ژنرال های عالیرتبه سابق ارتش تركیه، كارمندان وزارتخانه ها، سربازان نیروهای مسلح، افسران پلیس امنیت، استادان دانشگاه، حقوقدان و مقامات ارشد شهرها حضور داشتند.
آناتولی اضافه كرد: مراجع قضایی تركیه در شهرهای مختلف بعد از بررسی پرونده متهمان و برگزاری جلسات دادگاه تابحال 320 نفر از متهمان را به حبس ابد محكوم كرده اند كه 147 نفر از این افراد باید دوران حبس خویش را در سلول انفرادی بگذرانند.
آناتولی نوشت: در بین محكومان حبس ابد می توان از مقامات مشهوری همچون فرمانده سابق ژاندارمری ارزینجان، رییس سابق واحد اطلاعات پلیس امنیت ارزروم، معاون سابق فرماندهی كماندوهای دنیزلی، فرمانده سابق گارد ساحلی آمارسا، معاون سابق پلیس امنیت باشاك شهیر و فرمانده تیپ 18 پیاده نظام ارتش نام برد.
در كودتای 15 جولای سال 2016 (25 تیرماه 1395) تركیه 249 نفر كشته و 2 هزار و 193 نفر هم زخمی شدند.
محاكمه عوامل كودتای نافرجام 15 جولای تركیه همچنان در مراجع قضایی تركیه جریان دارد و در آن فتح الله گولن بعنوان متهم ردیف اول معرفی شده است.
مقامات تركیه اعلام نموده اند كه پرونده كودتا با محاكمه عوامل دخیل، تا یك سال آینده بسته می گردد.
وزیر دادگستری تركیه تعداد افراد در رابطه با گروه فتح الله گولن را نزدیك 170 هزار نفر اعلام نمود كه این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در كودتای 15 جولای سال قبل تركیه نقش داشتند.
دولت تركیه پس از كودتا 6 دوره متوالی حالت فوق العاده برقرار كرده و با استفاده از اختیارات قانونی متاثر از آن و با صدور 'بخشنامه های در حكم قانون'، به تصفیه همه اركان حكومتی و دولت از افراد متهم به كودتا پرداخته است.
49311

1396/10/28
18:14:05
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: اتو , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین