معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست:

جلوی برداشت از آب های ژرف را می گیریم، به ورشكستگی آبی دچار شده ایم

جلوی برداشت از آب های ژرف را می گیریم، به ورشكستگی آبی دچار شده ایم خشكشوئی آنلاین: معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه اطلاعات ما درباره آب های ژرف كافی نیست، اظهار داشت: هدف ما این است كه برای حفاظت از حقوق مردم جلوی برداشت از آب های ژرف را بگیرم و مطمئن شویم كه در دولت هیچ بخشی سراغ این كار نمی رود.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا كاوه مدنی كه در یك برنامه رادیویی سخن می گفت، با اشاره به اینكه متاسفانه وضعیت آبی كشور به گونه ای است كه می توانیم بگوییم دچار ورشكستگی آبی شده ایم، اظهار نمود: نوسانات طببیعی چرخه هیدرولوژیك كم شده است و در هیچ زمانی، هیچ نقطه ای از كشور با این حجم از كم بارشی مواجه نشده بود.

وی ادامه داد: با عنایت به كاهش بارش ها بطور قطع با سختی هایی در آینده روبرو خواهیم بود و طبیعی است كه در این وضعیت مدیران به تكاپو بیفتند تا منابع جدیدی را كشف كنند. با عنایت به كاهش بارش ها بطور قطع با سختی هایی در آینده روبرو خواهیم بود و طبیعی است كه در این وضعیت مدیران به تكاپو بیفتند تا منابع جدیدی را كشف كنند. همچون این راهكارها می توان به بارور كردن ابرها، شیرین كردن آب و استفاده از آب ژرف اشاره نمود. آب ژرف به آبی گفته می گردد كه هزار متر زیر زمین گسل هایی وجود دارد كه در این گسل ها آب تجدید پذیر است.

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت سازمان محیط زیست با اشاره به اینكه اطلاعات علمی ما در مورد آب ژرف بسیار محدود است و نمی توانیم آن را رد نماییم و یا بپذیریم، خاطرنشان كرد: مطمئن هستیم كه هر راه فنی و تكنولوژیك برای ما تبعات و آثار زیست محیطی دارد.

مدنی اضافه كرد: با عنایت به اثرات و مخارج استفاده از آب های ژرف به صلاح نمی دانیم كه درحال حاضر سراغ برداشت از آب های ژرف برویم و آن را راه حل جبران كم بارشی كشور معرفی نماییم ازاین رو تاكید ما هم اكنون بر كاهش مصرف آب است.

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت سازمان محیط زیست ادامه داد: جایگاه این سازمان در كشور جایگاه نظارتی است و باید حقوق مردم را در زمینه محیط زیست پیگیری نماییم. هدف ما این است كه برای حفاظت از حقوق مردم جلوی برداشت از آب های رژف را بگیرم و مطمئن شویم كه در دولت هیچ بخشی سراغ این كار نمی رود.

وی در انتها با اشاره به اینكه با مطالعه علمی در مورد آب های ژرف با نظارت سازمان محیط زیست مشكلی نداریم، اظهار داشت: هم اكنون نمی توانیم بگوییم كه برداشت از آب های ژرف سبب فرونشست می گردد.
1396/11/09
19:20:27
5.0 / 5
4733
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین