سوریه: ارتش تركیه آثار تاریخی عفرین را بمباران كرده است

سوریه: ارتش تركیه آثار تاریخی عفرین را بمباران كرده است خشكشوئی آنلاین سوریه: ارتش تركیه آثار تاریخی عفرین را بمباران كرده است


به گزارش روزنامه رای الیوم، محمود حمود، مدیركل اداره آثار باستانی سوریه اعلام كرد، ارتش تركیه اقدام به تخریب آثار باستانی در منطقه عفرین كرده با عنایت به اینكه سه مكان مهم تاریخی مورد هدف جنگنده های تركیه قرار گرفته اند كه همچون آنها معبد "عین دارة" است كه مربوط به تمدن دوره آرامی ها در سوریه است و آرامی ها آن را طی هزاره اول پیش از میلاد ساختند.

حمود همینطور اظهار داشت: این معبد دارای كنده كاری های بسیار زیباست و سالن های اول و دوم و سقف های گنبدی آن به علت بمباران های ارتش تركیه به شدت صدمه دیدند.

دومین مكان معبد "النبی هوری" در منطقه بلبل واقع در شمال عفرین است كه مانند شهر تدمر (پالمیرا) شامل دومین آمفی تئاتر رومانی در سوریه پس از آمفی تئاتر بصری به اضافه قلعه اسلامی است. این سایت توسط هیئت سوری، لبنانی و فرانسوی كشف شده و شامل ساختمان های زیباست.

به گفته وی، سومین مكانی كه مورد هدف قرار گرفته است منطقه "جندیرس" در عفرین است كه مكانی بسیار مهم است كه قدمت آن به ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد بازمی گردد.

حمود همینطور تصریح كرد كه تمامی این سه مكانی كه مورد هدف حملات ارتش تركیه قرار گرفتند مناطق باستانی و تاریخی هستند نه پایگاه یا مراكز نظامی.

وی در ادامه اضافه كرد: آنچه ارتش تركیه انجام داده هدف قرار دادن میراث و تاریخ سوریه و جنگ ضد میراث و تاریخ ماست.

این در حالی است كه نیروهای مسلح تركیه اعلام نمودند كه ساختمان های دینی و فرهنگی، آثار تاریخی و باستانی و موسسات خیریه به هیچ وجه جزو اهداف شان نبوده است.

ارتش تركیه همینطور اعلام نمود كه فقط تروریست ها، مواضع و انبار تسلیحاتی شان و مواضع یگان های مدافع خلق كرد در منطقه عفرین را هدف قرار می دهند و جهت ممانعت از صدمه وارد كردن به غیرنظامیان و محیط زیست بسیار محتاطانه رفتار خواهد شد.

نیروهای مسلح تركیه مدعی شدند، از آغاز این عملیات در بیستم ژانویه ۶۴۹ عضو سازمان های تروریستی را از صحنه خارج كرده اند این بدین معناست كه ممكن است آنها كشته، زخمی و یا اسیر شده باشند. 52310

1396/11/12
15:29:00
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: باران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین